Jedinečná technológia

Naša patentovaná technológia spája tradičné hydraulické servoriadenie s elektrickým motorom namontovaným k prevodovke riadenia. Po spracovaní vstupov z viacerých senzorov môže elektrická riadiaca jednotka (ECU) určiť, kam vozidlo smeruje, ako aj zámery vodiča. Motor je 2 000 krát za sekundu riadený princípom „vrstvenia krútiaceho momentu“, čím koriguje neúmyselné pohyby pri riadení a ak je to potrebné, zvyšuje krútiaci moment.

Systém Volvo dynamické riadenie je teraz dostupný pre všetky konfigurácie náprav vrátane tých s dvojitými prednými nápravami.

Video o tom, ako funguje systém Volvo dynamické riadenie

Ako funguje systém Volvo dynamické riadenie

Stabilné a presné ovládanie pri akejkoľvek rýchlosti

Ľahké ovládanie pri každej rýchlosti

Volvo dynamické riadenie vám pri vysokých rýchlostiach zaručí stabilitu a udržanie smeru. Pri pomalom a opatrnom manévrovaní vám zas poskytne viac sily pri točení volantom, bez ohľadu na zaťaženie. Myslíme to smrteľne vážne – Volvo FM môžete ovládať jediným prstom.

Stabilné a presné ovládanie dokonca aj pri cúvaní

Cúvanie. Teraz rovnako jednoduché ako jazda vpred.

Pri cúvaní s plne naloženým nákladným vozidlom sa už nebudete namáhať. Volvo dynamické riadenie vám ponúka dokonalú presnosť, ovládanie takmer bez námahy a automatické vrátenie kolies do neutrálnej polohy. Zlepšená stabilita kurzu vám zas umožňuje cúvať viac ako sto metrov bez vybočenia zo smeru. 

Stabilné ako vlak za každých podmienok

Priamy smer v akýchkoľvek podmienkach

Korigovanie kurzu po brzdení na nerovnom povrchu? Nepotrebné. Trhnutia od výmoľov, koľají a dopravného značenia? Takmer nerozoznateľné. Volvo dynamické riadenie tiež vyrovnáva účinok silných bočných vetrov. Nedržte preto volant tak pevne – nákladné vozidlo zmení smer len vtedy, keď to chcete.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Dynamická jazda

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks a požiadajte o najľahšiu skúšobnú jazdu.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu