Hospodárne vznetové motory Volvo spĺňajúce normu Euro 6

Naše najúspornejšie motory

Naša ponuka motorov bola starostlivo vyvinutá s cieľom šetriť palivo – bez akéhokoľvek dopadu na výkon. Optimalizovali sme geometriu spaľovacej komory. Navrhli sme vertikálne, centrálne umiestnené združené vstrekovače. Zvýšili sme kvalitu vstrekovaného paliva...

Mohli by sme pokračovať vo vymenovávaní našich technických úspechov. Na týchto inováciách je však najdôležitejší ich vplyv na vaše finančné výsledky. A na životné prostredie.

Spoznajte naše motory
Úsporná prevodovka I-Shift

Prevodovka I-Shift – jednoduchá, spoľahlivá a vysoko úsporná

Vďaka sledovaniu hmotnosti vozidla, sklonu cesty, rýchlosti a akcelerácie umožňuje prevodovka I-Shift vášmu vozidlu dosiahnuť maximálny výkon a efektívnosť. Znižuje spotrebu paliva až o 5 % v porovnaní s manuálnou prevodovkou. V kombinácii s technológiou funkcie I-Roll proti prevráteniu ušetríte až 7 %. Navyše sa ľahko používa.

Zoznámte sa s prevodovkou I-Shift
Systém I-See dokáže znížiť spotrebu paliva až o 5 %

Systém I-See – sledujte rozdiel v účtoch za palivo

Systém I-See pomocou informácií o sklone vozovky čo najšetrnejšie riadi rýchlosť a prevodové stupne počas jazdy. Prostredníctvom využitia kinetickej energie nákladného vozidla dokáže systém znížiť vašu spotrebu paliva až o 5 %.

Vhodné pneumatiky a správne nastavené kolesá môžu ušetriť palivo

Nastavte geometriu vašich kolies. Zvýšte svoje úspory

Používaním vhodných pneumatík so správnym tlakom a správnym nastavením geometrie kolies a náprav môžete znížiť spotrebu paliva až o 14 %. Podľa našich štúdií vykonaných v celej Európe majú 2 z 3 nákladných vozidiel nesprávne nastavenú geometriu náprav a kolies. Takže aj pri malom úsilí je možné dosiahnuť lepšie výsledky.

Úspora paliva na hospodárnu jazdu

Balík Úspora paliva – nepretržité znižovanie spotreby

Splňte si svoje ciele v oblasti úspory paliva. Potom ich prekonajte vďaka čoraz vyššej efektívnosti. Predplaťte si službu Úspora paliva a priradíme vám osobného palivového poradcu. S pomocou ich pravidelných analýz, odborného poradenstva a okamžitej pomoci čoskoro dosiahnete viditeľnú úsporu paliva, ktorú budete každý rok zlepšovať.

Koľko môžete ušetriť so službou Úspora paliva?
Systém Dynafleet a školenie vodičov vám môžu ušetriť až 7 % paliva

Objavte čaro výkonu podloženého údajmi

Systém Dynafleet a školenie vodičov vám spolu môžu ušetriť až 7 % paliva. 

Systém Dynafleet – sledujte svoju úsporu paliva

Predstavujeme náš inteligentný systém riadenia vozidlového parku. Sledujte výkon vašich nákladných vozidiel a vodičov v reálnom čase a skúmajte automaticky vytvorené hodnotenia úspory paliva. Potom porovnávajte výkony, sledujte trendy a zavádzajte užitočné zmeny vedúce k úspore paliva.

Preskúmajte systém Dynafleet>

 

Školenie vodičov – malé zmeny, veľké úspory

Náš kurz Efektívna jazda vám pomôže získať maximum z každej kvapky paliva. Kurz je súčasťou programu rozvoja vodičov spoločnosti Volvo Trucks a uplatňuje osvedčený systematický prístup pomocou presadzovania úsporného štýlu jazdy a udržateľných, dlhodobých úspor – najlepšie výsledky dosahuje v kombinácii so správami systému Dynafleet.

Školenie vodičov Volvo>

Systémy spojlerov šetria palivo a znižujú emisie

Balík Spojlery

Balík Spojlery môže zvýšiť vašu úsporu paliva až o 8 %. Znižuje turbulencie, minimalizuje odpor vzduchu a odkláňa prúdenie vzduchu preč od návesu. Popri šetrení paliva a peňazí tiež znižuje emisie CO2, čo je skvelé pre ochranu životného prostredia.

VT

Vykročte správnou nohou

Základom úspešnej palivovej hospodárnosti je správny začiatok. Váš lokálny predajca spoločnosti Volvo Trucks je odborník na úsporu paliva. Zastavte sa a požiadajte ho o radu.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu