Celé odpruženie sme prepracovali a doladili. Všetko sme vymenili, inovovali alebo zlepšili s cieľom zdokonaliť riadenie.

Niklas Fröjd

Špecialista na dynamiku vozidiel, Volvo Trucks

Vozidlo Volvo FM s lepšou stabilitou pri udržiavaní smeru jazdy

Stabilné ako vlak

Úplnou zmenou geometrie listového odpruženia prednej nápravy sme znížili pôsobenie síl a výrazne sme zlepšili stabilitu pri riadení, aby sme vám zabezpečili lepší pocit kontroly v akejkoľvek situácii. Zlepšené predné odpruženie navyše znižuje potrebu korigovania kurzu, takže nákladné vozidlo ide na diaľnici aj v najužších zákrutách po vami určenej trase.

Volvo FM so zníženou pretáčavosťou

Pôsobiace sily

Úplne sme prepracovali aj vzduchové odpruženie zadnej nápravy. Patentovaný dizajn má pred nápravou stabilizátory, ktoré zabraňujú prenosu nežiaducich síl z vozovky na rám vozidla. Zabraňujú tiež pretáčavosti nákladného vozidla spôsobenej prívesom pri vjazde do zákruty. 

Volvo FM, video The Epic Split

Volvo dynamické riadenie

Najvýznamnejšia inovácia od čias posilňovača riadenia. Systém Volvo dynamické riadenie využíva „vrstvenie krútiaceho momentu“ na korigovanie neúmyselných pohybov pri riadení a ak je to potrebné, zvyšuje krútiaci moment. Výsledkom je dokonalá stabilita pri vysokej rýchlosti, úplná kontrola pri nízkej rýchlosti a výrazné zníženie namáhania vašich svalov.

VT

Presvedčte sa sami

Zažite prvotriedne ovládanie na vlastnej koži. Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks – s radosťou vám odovzdá kľúče.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu