Technické údaje kabíny modelu Volvo FM

  • Rozmery kabíny
  • Prvky kabíny

  

Rozmery kabíny

Denná kabína

Denná kabína (FM-DAY) s pohodlným a ergonomickým prostredím pre vodiča. Vnútorná výška 157 cm: 114 cm v časti nad krytom motora.

Spacia kabína

Spacia kabína (FM-SLP) poskytuje pohodlný nocľah pre jednu osobu. Vnútorná výška 157 cm: 114 cm v časti nad krytom motora.

Nízka spacia kabína

Nízka spacia kabína (FM-LSLP) so zníženou strechou umožňuje prepravu nákladu nad kabínou. Vnútorná výška 147 cm: 104 cm v časti nad krytom motora.

Kabína Globetrotter

Kabína Globetrotter (FM-HSLP) poskytuje pohodlný nocľah až pre dve osoby. Ponúka ďalší úložný priestor v hornej časti. Vnútorná výška 196 cm: 153 cm v časti nad krytom motora.

Globetrotter LXL

Kabína Globetrotter LXL (FM-XHSL) poskytuje pohodlný nocľah až pre dve osoby. Ponúka ďalší úložný priestor v hornej časti. Vnútorná výška 210 cm: 167 cm v časti nad krytom motora.

 

Prvky kabíny

Štvorbodové odpruženie kabíny
Vyberte si odpruženie celej kabíny vinutými pružinami s tlmičmi alebo vzduchové odpruženie celej kabíny s automatickým ovládaním úrovne. 

Prívody vzduchu
Prívod vzduchu umiestnený na ľavej strane je k dispozícii vo vysokom alebo nízkom variante. Dostupný je aj predný prívod vzduchu.

Farebné odtiene kabíny
Vyberte si z približne 650 variantov.

Sedadlo vodiča
Vyberte si z troch rôznych úrovní pohodlia: Štandard, Komfort a Deluxe. Každá sa dá objednať s voliteľným čalúnením. Celkový rozsah nastavenia sedadla vpred a vzad je 200 mm, vertikálne 100 mm. Sedadlo vodiča je štandardne vybavené opierkou hlavy, nastaviteľným sklopným operadlom, nastavením výšky a vzdialenosti od volantu, nastaviteľnou bedrovou opierkou chrbtice a nastavením uhla sedadla. 

Sedadlo spolujazdca
Vyberte si z dvoch úrovní: Štandard a Komfort. Obidve úrovne sa dajú objednať s voliteľným čalúnením. Sú štandardne vybavené opierkami hlavy. 

Lôžka
Dolné lôžko s rozmermi 70×200 cm.
16-centimetrový matrac s taštičkovými pružinami ponúka vynikajúcu úroveň pohodlia. V ponuke sú tri druhy: mäkký, polotvrdý a tvrdý.
K dispozícii aj dve možnosti ochrannej vrstvy matraca, ktorá poskytuje lepšie pohodlie pri spánku a uľahčuje upratovanie. 
Rozmery horného lôžka Komfort: 70×190 centimetrov alebo 60×190 centimetrov

 

Úložný priestor v interiéri
Priestor nad čelným sklom pozostáva z dvoch uzatvárateľných úložných priehradiek a zo štyroch ISO zásuviek. Jedna z nich je vyhradená pre tachograf. Pod posteľou v spacej kabíne a kabíne Globetrotter sa nachádzajú dva veľké úložné priestory prístupné zvonku. V priestore na spanie sú dva úložné priestory na časopisy a drobné predmety. Na prístrojovom paneli sú štyri otvorené úložné priestory: malá priehradka, úložný priestor so zásuvkou DIN, veľká priehradka a držiak na fľaše.

Úložný priestor na vonkajšej časti
Úložné priestory, ku ktorým je prístup zvonka, sa nachádzajú za sedadlami spolujazdca a vodiča.

Strešné okno
Kabína je vybavená strešným oknom, ktoré sa dá otvoriť na 50 mm. Na jeho vnútornej strane je perforované tienidlo, ktoré pri otvorenom okne slúži zároveň ako sieťka proti hmyzu. Strešné okno má manuálne alebo elektrické ovládanie (voliteľná výbava).

Volant
Je dostupný v dvoch veľkostiach – s priemerom 450 mm alebo 500 mm v závislosti od technických parametrov vášho nákladného vozidla. Výška volantu sa môže nastaviť až o 90 mm a uhol volantu možno meniť v rozsahu 28 stupňov. Volant je dostupný vo verzii s airbagom alebo bez neho. Ovládacie prvky na volante umožňujú bezpečné a komfortné ovládanie tempomatu, klaksónu, telefónu a funkcií na informačnom displeji vodiča a sekundárnom informačnom displeji.


Systém klimatizácie
Dva rôzne systémy klimatizácie spĺňajú všetky potreby.

  • Klimatizácia s manuálnou reguláciou (MCC).
  • Klimatizácia s automatickou reguláciou teploty (ECC/ECC2). 

Systém klimatizácie môže byť doplnený aj nezávislým teplovzdušným a teplovodným kúrením.

Čalúnenie sedadla

Robustné Textil, textil/vinyl alebo koža
Dynamický Textil, textil/vinyl alebo koža
Progresívne Mäkký textil alebo koža
Všetky pohodlné sedadlá sú dostupné vo ventilovaných verziách.

Čalúnenie steny

Robustné Vinyl
Dynamický Textil
Progresívne Textil
Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Cíťte sa ako doma

Spravte si pohodlie. Vyskúšajte si sedadlo. Potom lôžko. Skontrolujte všetky priehradky. Nebude sa vám chcieť veriť, že máte toľko priestoru.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu