Volvo FM. O 20 % menej CO2

Vozidlo pre regionálnu aj diaľkovú prepravu ťažkých nákladov. Komfort za volantom je rovnaký ako u Volvo FM, ktoré poznáte. Má však menšiu ekologickú stopu s potenciálom znížiť náklady na palivo. A nie je nutné robiť kompromisy v oblasti jazdných vlastností a produktivity.

Norma Euro 6, krok C ● 420 k/2100 Nm alebo 460 k/2300 Nm ● I-Shift ● Ťahač alebo podvozok ● 4×2, 6 × 2 alebo 6 × 4 ● Prevádzkový dojazd až 1 000 km 

Desať hlavných dôvodov, prečo si vybrať nové Volvo FM LNG

Na trhu neexistuje žiadne podobné vozidlo. Pozrite sa, čím je jedinečné a prečo je to skvelá voľba pre podnikanie a ochranu životného prostredia. 

Volvo FM LNG jazdí úplne rovnako ako Volvo FM, ktoré poznáte

Jazdí a funguje rovnako ako vozidlo na naftový pohon

Hnacia línia v našich nových nákladných vozidlách na zemný plyn využíva svetovo preslávenú technológiu pohonu. Ponuka na trhu nákladných vozidiel je jedinečná. Vozidlo vykazuje rovnaký výkon, ale o 20 % menej emisií CO2*. Nové Volvo FM LNG na zemný plyn má rovnaké jazdné vlastnosti ako Volvo FM, ktoré poznáte. 

Pozrite si technické parametre
Znížte si náklady na palivo vďaka modelu Volvo FM LNG

Znížte si náklady na palivo

Nové nákladné vozidlá Volvo na zemný plyn sú rovnako úsporné ako naše varianty na naftový pohon. Skvapalnený zemný plyn (LNG) je však lacnejší, a tak máte možnosť dosiahnuť nižšie náklady. 

Znížte svoju ekologickú stopu vďaka modelu Volvo FM LNG

Zmenšite svoju ekologickú stopu

Rovnaká preprava pri rovnakej rýchlosti. Napriek tomu však s ekologickou stopou s emisiami CO2 zníženými o 20 %*. Ak je pre vás ochrana životného prostredia veľmi dôležitá, Volvo FM LNG na zemný plyn vám poskytne náskok. A ak chcete ešte viac, môžete jazdiť na bio LNG a znížiť si emisie až o 100 %*. Je to veľký krok smerom k nulovým emisiám CO2

Nový motor G13C na zemný plyn

Získajte spoľahlivé riešenie

Srdcom každého nákladného vozidla je motor. Nový motor na zemný plyn má základ v motore D13K s najmodernejšou technológiou. Zdokonalili sme ho inovatívnymi riešeniami pohonu na zemný plyn. Výsledok? Nový motor G13C s rovnakou hospodárnosťou ako motor poháňaný naftou. Očakávať môžete aj rovnaké servisné intervaly, spoľahlivosť a vysoký výkony. 

Udržateľná preprava

Odlíšte sa od konkurencie

Vyžadujú vaši zákazníci trvalo udržateľnú dopravu? Výborne. Volvo FM LNG ponúka okamžité zníženie emisií CO2 o 20 %*. Nemusíte pritom ani robiť kompromisy v oblasti povoleného zaťaženia alebo produktivity. A samozrejme ani v konkurencieschopnosti.

* Emisie z vozidiel, ktoré vznikajú počas prevádzky, známe ako „od nádrže po kolesá”. 

Domenico Monge, výkonný riaditeľ Monge & C Spa

Používanie vozidiel na zemný plyn nielenže veľmi pomáha životnému prostrediu, ale pomáha tiež našej spoločnosti pri znižovaní priamych a nepriamych nákladov.

Domenico Monge

Výkonný riaditeľ Monge & C Spa hovorí o veľkých plánoch do budúcnosti.

Produktový manažér Volvo Trucks o nových motoroch na zemný plyn

Spoločnosť vyžaduje čistejšie alternatívne palivá. LNG má potenciál, pretože predstavuje okamžité aj dlhodobé riešenie s výrazne nižším vplyvom na životné prostredie.

Tobias Bergman

Produktový manažér Volvo Trucks o nových motoroch na zemný plyn.

Smerovanie k nulovým emisiám

Úspornosť a alternatívne palivá sú kľúčové faktory našej stratégie smerovanie k trvalo udržateľnej preprave. Nový model Volvo FM LNG na zemný plyn ponúka zníženie stopy CO2 o 20 %*. Spaľovania na bio LNG navyše znamená jej potenciálne zníženie až o 100 %*. Toto nákladné vozidlo otvára možnosti dlhodobého prechodu na obnoviteľné zdroje, čím budeme menej závislí od fosílnych palív. 

Toto všetko sú dôležité kroky ako dosiahnuť našu víziu nulových emisií CO2 a trvalo udržateľnej dopravy, a to pre životné prostredie aj pre vaše podnikanie. 

 

* Emisie z vozidiel, ktoré vznikajú počas prevádzky, známe ako „od nádrže po kolesá”. 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Získajte aktuálne informácie o Volvo FM LNG

Predajca nákladných vozidiel Volvo vám poskytne aktuálne informácie o vozidlách na zemný plyn vo vasej krajine.

Vyhľadajte vášho predajcu