Zdvíhanie tandemovej nápravy

Podvozok určený na stavenisko

Vzduchové odpruženie zadnej nápravy minimalizuje vibrácie a poskytuje tak neprekonateľné pohodlie pri jazde a znižuje opotrebovanie nákladného vozidla. Automatické ovládanie trakcie vám poskytne trakciu pohonu na všetky kolesá, keď ju potrebujete – a zlepšuje palivovú hospodárnosť a manévrovateľnosť, keď ju nepotrebujete.

Ďalej tu máme Zdvíhanie tandemovej nápravy, vďaka ktorému získate trakciu a ložnú kapacitu pohonu s tandemovou nápravou s jazdnými vlastnosťami a efektívnosťou pohonu s jednou hnanou nápravou. Ak chcete vykonávať tie najťažšie úlohy, vaše Volvo FMX možno priamo vo výrobe vybaviť piatimi nápravami – ušetríte čas a znížite náklady na montáž nadstavby.

Pozrite si najnovšie funkcie vozidla Volvo FMX

Flexibilná konštrukcia podvozka

Konštrukcia podvozka ťahača Volvo FMX

Podvozok ťahača

1. Skriňa akumulátora (BBOX-L)
O 300 mm ďalej vpredu než v predchádzajúcej verzii a o 100 až 120 litrov väčší objem paliva.

2. Skriňa akumulátora (BBOX-EF)
Voliteľné umiestnenie vzadu v ráme podvozka.

3. Nádrž AdBlue
Na ťahačoch môže byť 50-litrová nádrž AdBlue namontovaná na vrchu rámu za kabínou, čím vzniká priestor pre väčší objem paliva (ADTP-BC).

4. Modulátor tlaku vzduchu
Umiestnením vo vnútri rámu podvozku sa vytvára viac miesta pre vybavenie namontované na podvozku, ako napríklad palivové nádrže. Voliteľné umiestnenie vzadu v ráme podvozka.

Náčrt konštrukcie podvozka

Podvozok určený na dostavbu

1. Voľný priestor na podvozku
Súčasti podvozku sa môžu posunúť dozadu, aby vytvorili priestor pre podpery hydraulickej ruky alebo iné príslušenstvo. (FAA10 – pribl. 500 milimetrov; FAA20 – pribl. 600 milimetrov).

2. Rad otvorov v ráme pre nadstavbu
Horný rad dier je vyhradený pre montáž nadstavby. Všetky držiaky majú odsadenie a 8-milimetrovú rozperu. Nepoužívajú sa žiadne nity.

3. Príprava pre hydraulickú ruku
Výstužné platne na podvozku sa dajú namontovať už vo výrobe.

4. Odpruženie zadnej nápravy a krátky zadný previs
Prepracovaný stabilizátor, ktorý je namontovaný vpredu, znižuje zadný previs – výhodné pre stavebné aplikácie vozidiel napr. pri výstavbe ciest a vozidlá s výmennou nadstavbou.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Zajazdite si

Podvozok vozidla Volvo FMX si najlepšie vyskúšate tak, že si sadnete za volant. Kľúče nájdete u vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu