Volvo FMX s pohonom na všetky kolesá pre vynikajúcu trakciu

Ovládanie

Uzamknutie diferenciálu je možné vykonať automaticky alebo manuálne na jednej náprave, alebo na všetkých hnaných nápravách. Všetky diferenciály je možné uzamknúť počas jazdy. Získate tak potrebnú kontrolu nad ovládaním nákladného vozidla.

Rozumným používaním uzamknutia diferenciálu môžete ušetriť palivo a minimalizovať opotrebovanie prevodovky, pričom znížite aj náklady a prestoje. 

Volvo FMX s pohonom na všetky kolesá má ATC ako súčasť štandardnej výbavy

Stvorené pre strmé svahy

Nová hnaná predná náprava je navrhnutá na vysoký krútiaci moment a ťažké náklady. Je umiestnená o 100 mm viac vpredu než predchádzajúce modely, takže pri strmom stúpaní môžete využiť lepší nájazdový uhol (28° s hnanou prednou nápravou a pneumatikami 13R22.5). 

Volvo FMX s plochým bruchom

Všetko je chránené

Svetlá výška je pre nás dôležitá. Rovnako ako pre vás. Preto sme paralelné a spájacie tyče umiestnili súbežne s nápravou, v zákryte s jej puzdrom. Zabezpečili sme tiež, aby boli brzdové komory a palivové nádrže chránené podvozkom, takže nič nebude brániť vašej jazde cez polená, skaly a kamene.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Vyskúšajte si jazdu s pohonom na všetky kolesá

Zapojte jednu alebo všetky nápravy. Váš lokálny predajca spoločnosti Volvo Trucks vám ukáže, ktoré tlačidlo treba stlačiť. Ostatné necháme na vás.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu