Brzda pre vyrovnanie súpravy vozidla Volvo FMX zabraňuje jej vybočeniu

Brzda pre vyrovnanie súpravy

Počas otáčania alebo pri jazde dolu kopcom na šmykľavej ceste sa aktivuje nová brzda pre vyrovnanie súpravy, ktorá zabráni jej vybočeniu. Jej účinok spočíva v impulznom brzdení návesu, ktoré vyrovná jazdnú súpravu. Môžete si nastaviť automatickú aktiváciu tohto systému v nebezpečných situáciách pri rýchlosti do 50 km/h. Brzda pre vyrovnanie súpravy je dostupná pre podvozky určené na dostavbu aj ťahače.

Systém podpory vodiča od spoločnosti Volvo – Núdzové brzdové svetlo

Núdzové brzdové svetlo

Ak prudko zabrzdíte, brzdové svetlá začnú rýchlo blikať, aby varovali vozidlá za vami – jednoduchý spôsob, ako predchádzať nárazom zozadu, ktoré ohrozujú život.

Systém podpory vodiča od spoločnosti Volvo – Adaptívny tempomat a včasné varovanie pred nárazom s núdzovým brzdením

Adaptívny tempomat a Včasné varovanie pred nárazom s núdzovým brzdením

V hustej premávke vám systém adaptívneho tempomatu (ACC) vybavený radarom pomôže udržiavať bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami pomocou ovládania akcelerátora a všetkých dostupných bŕzd.

Ak hrozí riziko nárazu, náš intuitívny systém Včasné varovanie pred nárazom vás upozorní premietnutím svetla na vašom čelnom skle. Núdzová brzda sa automaticky aktivuje, čím výrazne znižuje riziko vážnych zranení.

Systém podpory vodiča od spoločnosti Volvo – Podpora pri zmene jazdného pruhu

Podpora pri zmene jazdného pruhu

Systém podpora pri zmene jazdného pruhu používa pri aktivácii radarovú technológiu na sledovanie iných účastníkov premávky v mŕtvom uhle na strane spolujazdca. Ak nie je bezpečné zmeniť jazdný pruh, upozorní vás na to bzučiak a blikajúca ikona v zrkadle na strane pasažiera.

Systém podpory vodiča od spoločnosti Volvo – Elektronický stabilizačný systém

Elektronický stabilizačný program

Náš Elektronický stabilizačný program (ESP) účinne znižuje riziko šmyku a prevrátenia. V nebezpečných situáciách okamžite zakročí, zníži výkon motora a aktivuje brzdy každého kolesa nákladného vozidla a návesu. Systém ESP je teraz dostupný pre väčšinu špecifikácií nákladných vozidiel, pre ťahače aj pre podvozky určené na dostavbu.

Systém podpory vodiča od spoločnosti Volvo – Zlepšená výkonnosť, Zlé cesty pre prevodovku I-Shift

Zlepšená výkonnosť – zlé cesty

Optimálne preraďovanie Pomoc pri rozjazde Podpora počas jazdy na neupravenom teréne a v kopcoch. Tento softvérový balík vám pomôže prispôsobiť vašu prevodovku I-Shift tak, aby ste získali maximálnu podporu pri každodennom zdolávaní náročných trás.

Balík Aktívna bezpečnosť

Adaptívny tempomat s včasným varovaním pred nárazom s núdzovým brzdením
Podpora pri zmene jazdného pruhu
Výstraha pre vodiča
Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Ste pripravení na bezpečnejšiu jazdu?

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks a získajte viac informácií o našich systémoch podpory vodiča.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu