Živý test svetlej výšky vozidla Volvo FMX

Video Technik

Vyššia svetlá výška na vozidle Volvo FMX

Vyššia svetlá výška

Pružinové prvky. Vzduchové mechy. Stabilizátory. Bežne ich nájdete pod nápravou, na dostrel kameňov a skál. Teraz už nie. Naši mechanici prevrátili vzduchové odpruženie hore nohami a umiestnili ho na vrchnú časť hnanej nápravy. Výsledok? Získate svetlú výšku typickú pre listové odpruženie s pohodlím a efektívnosťou vzduchového odpruženia.

Krátky zadný previs na vozidle Volvo FMX

Kratší presah

Pri novom dizajne odpruženia za zadnou nápravou nič neprekáža pri vyklápaní. Teraz môžete vyklápať priamo na asfaltovací stroj.  

Vzduchové odpruženie znamená menej vibrácií a pohodlnú jazdu

Lepšia trakcia, menej vibrácií

Optimalizovali sme tlak na všetkých zadných nápravách a zlepšili tak trakciu. Ďalšie zlepšenia možno dosiahnuť manuálnou úpravou rozloženia záťaže na jednotlivé nápravy. Vzduchové odpruženie tiež prenáša menej vibrácií na nákladné vozidlo. Výsledné pohodlie a vyššia priemerná rýchlosť zvyšujú vašu produktivitu (zvýšenie o 5–10 km/h v našich testoch). Nižšie poškodenie vozidla v dôsledku vibrácií tiež zvyšuje vašu prevádzkyschopnosť.

Stabilizátory v strede sústavy náprav zlepšujú stabilitu

Stabilizátory v strede sústavy náprav

V novom vzduchovom odpružení zohrávajú dôležitú úlohu aj vylepšené stabilizátory. Sú otočené hore nohami a umiestnené v strede medzi nápravami, odkiaľ prenášajú sily z cesty a prívesu do najtuhšej časti rámu, a tak zlepšujú stabilitu. 

Volvo FMX s odpružením GRAS-G2 je ideálne pre vyklápacie vozidlá a na kladenie asfaltu.

Vzduchové odpruženie

Vzduchové odpruženie zabezpečuje vysoké pohodlie pri jazde a umožňuje meniť svetlú výšku vozidla. Žiadna zo súčastí odpruženia nevyčnieva za obvod zadnej pneumatiky (315/80R22.5). Zjednodušuje to prispôsobenie podvozka napríklad na kladenie asfaltu alebo pre vyklápacie vozidlá.

Vzduchové odpruženie zadnej nápravy GRAS-G2 je dostupné pre celú ponuku konfigurácií

Naprieč modelovou radou

Vzduchové odpruženie zadnej nápravy GRAS-G2 je dostupné pre celú ponuku konfigurácií: 4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 a 10×6. Platí to aj pre koncept Tridem, ktorý je navrhnutý na prácu s celkovou hmotnosťou 36 ton na trojnáprave a 10 ton vpredu.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Dupnite na to

Vyskúšajte si jazdu vo vozidle Volvo FMX so vzduchovým odpružením zadnej nápravy a pocítite ten rozdiel. Okamžite. Kľúče nájdete u vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu