Volvo FMX s riadenou vlečenou nápravou

Vyberajte zákruty svojím tempom

Potrebujete rozložiť náklad na viacero náprav? Dvojité predné nápravy sú na to ako stvorené. Potrebujete jazdiť len na jednej náprave? Toto je Tridem a najmenší polomer otáčania, aký ste kedy dosiahli.

Riadená vlečená náprava zvyšuje produktivitu

Tridem

Pohon 8×4 s jednoduchou prednou nápravou má odpruženú zostavu náprav Tridem, pričom vlečená náprava je hydraulicky otáčaná. Výsledkom je mimoriadna manévrovateľnosť a bezprecedentne malý polomer otáčania. Takto strávite menej času zastavovaním, otáčaním a cúvaním a môžete sa venovať jazde.

Podvozok tridem má viac výhod. Po zdvihnutí vlečenej nápravy sa menej opotrebúvajú pneumatiky a znižuje sa spotreba. Vďaka vzduchovému odpruženiu je optimalizovaný tlak na všetkých zadných nápravách, čo znamená lepšiu trakciu. Zmenou rozloženia záťaže na jednotlivé nápravy môžete dosiahnuť ešte lepšiu trakciu.

Dvojité riadené predné nápravy pre veľké zaťaženie prednej časti

Dvojité predné nápravy

Ak máte väčšie predné zaťaženie – ako pri nadstavbe s hydraulickou rukou alebo betónovou pumpou – konfigurácia 8×4 s dvojitou prednou nápravou a hydraulicky otáčanou zostavou zadných náprav vám poskytne potrebnú manévrovateľnosť.

Vyskúšajte si manévrovateľnosť vozidla Volvo FMX s viacerými riadenými nápravami

Zabočte k nám

Chcete zistiť, akú úzku zákrutu zvládnete? Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks a zažite mimoriadne vysokú manévrovateľnosť na vlastnej koži.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu