Zdvíhanie tandemovej nápravy sa po naložení vozidla automaticky spustí

Optimálny režim jazdy

Zdvíhanie tandemovej nápravy je ideálne v situáciách, keď jedným smerom jazdíte s plne naloženým vozidlom a druhým smerom naprázdno. Po vyložení nákladu jednoducho stlačením tlačidla na prístrojovej doske uvoľníte a zdvihnete hnanú nápravu. Po naložení nákladného vozidla sa hnaná náprava automaticky spustí a zapojí, aby zabezpečila maximálnu trakciu a výborné jazdné vlastnosti. Celý proces zaberie od začiatku do konca len 15 sekúnd, takže nemrháte drahocenným časom.

Zdvihnutá náprava znižuje spotrebu paliva až o 3 %.

Ušetrite až 4 % paliva

Hnané nápravy vytvárajú trenie a valivý odpor, čo zvyšuje množstvo spotrebovaného paliva. Keď hnanú nápravu nevyužívate, môžete ju uvoľniť a zdvihnúť, a znížiť tak pri spiatočnej ceste spotrebu paliva pri jazde naprázdno až o 4 %. Výrazne sa to prejaví aj na vašom zisku.

Zdvihnutá náprava môže znížiť polomer otáčania o viac ako meter

Vyššia manévrovateľnosť

Keď zdvihnete nápravu, nákladné vozidlo sa správa rovnako ako pri konfigurácii 4×2 alebo 6×2, vďaka čomu dosiahnete menší polomer otáčania a oveľa lepšiu manévrovateľnosť. Napríklad pri konfigurácii 6×4 s rázvorom kolies 4,6 metra sa polomer otáčania môže v skutočnosti znížiť o viac ako meter.

Zdvihnutá náprava môže poskytnúť lepšiu trakciu

Uchopte veci pevne do rúk

Potrebujete viac trakcie? V rámci obmedzení zaťaženia možno jednoduchým stlačením tlačidla presunúť celú hmotnosť na jednu hnanú nápravu. Môžete to vykonať aj počas jazdy pri nízkych rýchlostiach. 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Zdvihnite nápravu. Zvýšte vaše zisky

Vyskúšajte si zdvíhanie tandemovej nápravy v praxi u vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu