Motor vozidla Volvo FMX bol starostlivo vyvinutý s cieľom šetriť palivo

Naše najúspornejšie motory

Naša ponuka motorov bola starostlivo vyvinutá s cieľom šetriť palivo – bez akéhokoľvek dopadu na výkon. Optimalizovali sme geometriu spaľovacej komory. Navrhli sme vertikálne, centrálne umiestnené združené vstrekovače. Zvýšili sme kvalitu vstrekovaného paliva...

Mohli by sme pokračovať vo vymenovávaní našich technických úspechov. Na týchto inováciách je však najdôležitejší ich vplyv na vaše finančné výsledky. A na životné prostredie.

Spoznajte naše motory
S funkciou Automatické ovládanie trakcie dosiahnete maximálnu palivovú hospodárnosť

Automatické ovládanie trakcie

Potrebujete hnanú prednú nápravu. Podľa našich výskumov ho však budete potrebovať len 2–5 % času. To znamená, že po zvyšný čas zbytočne míňate palivo. Automatické ovládanie trakcie vám pomôže dosiahnuť maximálnu palivovú hospodárnosť. Keď nepotrebujete dodatočnú trakciu, systém automaticky uvoľní prednú nápravu, čím zníži vašu spotrebu paliva.

Objavte Automatické ovládanie trakcie
Prevodovka I-Shift môže znížiť spotrebu paliva až o 5 % v porovnaní s manuálnou prevodovkou

Prevodovka I-Shift – jednoduchá, spoľahlivá a vysoko úsporná

Vďaka sledovaniu hmotnosti vozidla, sklonu cesty, rýchlosti a akcelerácie umožňuje prevodovka I-Shift vášmu vozidlu dosiahnuť maximálny výkon a efektívnosť, takže šetrí palivo. Spolu so vznetovým motorom Volvo znižuje spotrebu paliva až o 5 % v porovnaní s manuálnou prevodovkou.

Prevodovka I-Shift je okrem toho posilnená a inovovaná tak, aby vyhovovala potrebám náročných úloh. Navyše je dostupná pre všetky konfigurácie náprav vrátane nákladných vozidiel s hnanou prednou nápravou.

Zoznámte sa s prevodovkou I-Shift
Úspora paliva – vyvinutá pre šetrenie

Balík Úspora paliva – nepretržité znižovanie spotreby

Splňte si svoje ciele v oblasti úspory paliva. Potom ich prekonajte vďaka čoraz vyššej efektívnosti. Predplaťte si službu Úspora paliva a priradíme vám osobného palivového poradcu. S pomocou ich pravidelných analýz, odborného poradenstva a okamžitej pomoci čoskoro dosiahnete viditeľnú úsporu paliva, ktorú budete každý rok zlepšovať.

Koľko môžete ušetriť so službou Úspora paliva?
Kombinácia systému Dynafleet a školenia pre úsporu paliva

Objavte čaro výkonu podloženého údajmi

Systém Dynafleet a školenie vodičov vám spolu môžu ušetriť až 7 % paliva. 

Systém Dynafleet – sledujte svoju úsporu paliva

Predstavujeme náš inteligentný systém riadenia vozidlového parku. Sledujte výkon vašich nákladných vozidiel a vodičov v reálnom čase a skúmajte automaticky vytvorené hodnotenia úspory paliva. Potom porovnávajte výkony, sledujte trendy a zavádzajte užitočné zmeny vedúce k úspore paliva.

Preskúmajte systém Dynafleet

Školenie vodičov – malé zmeny, veľké úspory

Náš kurz Efektívna jazda vám pomôže získať maximum z každej kvapky paliva. Kurz je súčasťou programu rozvoja vodičov spoločnosti Volvo Trucks a uplatňuje osvedčený systematický prístup pomocou presadzovania úsporného štýlu jazdy a udržateľných, dlhodobých úspor – najlepšie výsledky dosahuje v kombinácii so správami systému Dynafleet.

Školenie vodičov Volvo

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Nahromaďte si úspory

Základom úspešnej palivovej hospodárnosti je správny začiatok. Váš miestny predajca spoločnosti Volvo Trucks je odborník na úsporu paliva. Zastavte sa a požiadajte ho o radu.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu