Náročné podmienky jazdy nie sú pre Volvo FMX prekážkou

Mimoriadne vysoká mobilita

Keď cestu pohltí bahno alebo piesok, jediný spôsob ako predísť problémom, je nezastať. O to sa postará automatické ovládanie trakcie (ATC). Táto revolučná funkcia automaticky zapojí prednú nápravu vo chvíli, keď ju potrebujete – a uvoľní ju, keď ju nepotrebujete. Okrem toho je k dispozícii systém Volvo dynamické riadenie, ktorý zaručuje bezproblémové riadenie a hladkú jazdu aj po hrboľatom povrchu.

Funkcia ATC ponúka všetky prednosti voliteľnej hnanej prednej nápravy, ale je rovnako výhodná ako trvalý systém.

Rene Müller

Manažér stavebného segmentu, Volvo Trucks

Automatické ovládanie trakcie vám pomôže v ťažkých chvíľach

Bez kompromisov

S hnanou prednou nápravou predídete problémom. Keď je však zapojená, obmedzuje manévrovanie s nákladným vozidlom. Automatické ovládanie trakcie vám na rozdiel od trvalých systémov pohonu na všetky kolesá ponúka to najlepšie z oboch svetov. Keď sa zapojí predná hnaná náprava, získate potrebnú trakciu. Keď je odpojená (väčšinu času), zlepšíte manévrovateľnosť vášho nákladného vozidla.

Objavte Automatické ovládanie trakcie
Volvo dynamické riadenie: jednoducho vám dodá viac kontroly

Jednoduché ovládanie

Pri jazde po drsnom povrchu oceníte systém Volvo dynamické riadenie. Táto inteligentná technológia vám zaručí až o 85 % viac sily pri riadení a tlmí vibrácie. Môžete sa preto pohodlne usadiť a vychutnať si plynulejšiu, rovnomernejšiu a menej namáhavú jazdu.

Ďalšie dôvody, prečo si obľúbiť systém Volvo dynamické riadenie
Zdvíhanie tandemovej nápravy

Zdvihnite nápravu. Lepšie ovládanie v zákrutách

Zdvíhanie tandemovej nápravy vám umožňuje uvoľniť a zdvihnúť jednu z hnaných náprav. Keď zdvihnete nápravu, nákladné vozidlo sa správa rovnako ako pri konfigurácii 4×2 alebo 6×2, vďaka čomu dosiahnete menší polomer otáčania a oveľa lepšiu manévrovateľnosť. Znižuje tiež spotrebu paliva až o 3 %.

Viac informácií o funkcii Zdvíhanie tandemovej nápravy
Volvo FMX má pôsobivú svetlú výšku pri plnom zaťažení

Strmšie kopce, hlbšie priekopy

Hnanú prednú nápravu sme posunuli 100 milimetrov viac dopredu, čím sme zlepšili nájazdový uhol nákladného vozidla. Tiež sme ju prepracovali (od korunového kolesa a pastorka až po ložiská) tak, aby bola pevnejšia a aerodynamickejšia. Paralelnú tyč sme integrovali za profilom prednej nápravy, takže odolný kryt nápravy je teraz najnižšie položenou súčasťou vozidla – čo výrazne zlepšilo svetlú výšku pri plne naloženom vozidle.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Presvedčte sa sami

Navštívte vášho miestneho predajcu spoločnosti Volvo Trucks a vyskúšajte si mimoriadne vysokú mobilitu na vlastnej koži.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu