Volvo FMX je výnimočné odolné nákladné vozidlo určené pre náročné práce

Najrobustnejšie nákladné vozidlo, aké sme kedy vyrobili

Je také silné, že dokáže utiahnuť až 32 ton. Také robustné, že po náraze do betónovej steny bude jednoducho pokračovať v jazde. Bočné nárazníky sú vyrobené z 3-mm hrubej vysokokvalitnej ocele. Svetlomety sme umiestnili vyššie – preč od nárazov. V prípade akéhokoľvek vážneho poškodenia (čo je nepravdepodobné) ostanú izolované vďaka oddeleným karosériovým dielom. Skrutky sú dostatočne viditeľné, takže diely môžete vymeniť aj sami. Vďaka všetkým týmto prvkom ostane vaše Volvo FMX tam, kam patrí – na stavenisku.

Pridali sme veľa oceľových častí, hmotnosť sa však veľmi nezvýšila – len asi o päť alebo šesť kilogramov. Robustnosť sa však zvýšila mnohonásobne.

Hans Bergqvist

Dizajnér vozidla Volvo FMX, spoločnosť Volvo Trucks

Odolný dizajn

Hranatosť má svoj účel

Nové ťažné zariadenie, nový predný nárazník a nový spodný kryt motora – všetko je pripojené k prednému ochrannému nosníku pomocou masívnych konzol. Výsledkom je neuveriteľne odolná predná časť v tvare škatule. Pri nízkych rýchlostiach sa nárazy tlmia a vlastná frekvencia sa takmer úplne eliminuje – rovnako ako s ňou spojené chvenie kabíny. 

Ťažná sila si poradí s tonami prekážok

Ťažné zariadenie

Je vyrobené z jedného kusu liatiny a dostatočne silné, aby potlačilo alebo potiahlo až 32 ton. Je také silné, že ak zostanete zaseknutí na nápravách s pretáčajúcimi sa kolesami, bager alebo iné Volvo FMX vás môže dostať späť na kolesá prakticky okamžite. Keďže ťažné zariadenie má ľahký prístup, môžete ho použiť ako rebrík pri lezení na prednú časť nákladného vozidla.

Naše ťažné zariadenie však dokáže oveľa viac
Dobré výsledky v nárazových testoch

Absolvent nárazového testu

Skúšali sme preraziť prednú časť pomocou oceľovej tyče zaťaženej 3 tonami. (Krabicová konštrukcia sa správa ako pružina, vráti sa takmer do pôvodného tvaru.) Narazili sme s ním do ťažkého betónového bloku. (Oceľ sa mierne ohne, ale z veľkej časti si zachová tvar.) Vykonali sme desiatky ďalších hrôzostrašných nárazových testov z nášho repertoáru. Keď tvrdíme, že Volvo FMX je naše najrobustnejšie nákladné vozidlo zo všetkých, myslíme to vážne.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu

Pripravení na robustný zážitok?

Váš miestny predajca spoločnosti Volvo Trucks vám ukáže všetky prvky, ktoré robia z Volvo FMX naše najrobustnejšie nákladné vozidlo.

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu