Vieme, čo sa tam vonku odohráva. Vieme, ako vyzerajú nehody. Preto vykonávame mnoho testov, ktoré ani legislatíva nevyžaduje.

Carl Johan Almqvist

Riaditeľ pre bezpečnosť premávky a produktov, spoločnosť Volvo Trucks

Interiér

Nočný režim vozidla Volvo FMX

Nočný režim

Prepnite na nočný režim a všetky svetlá prístrojového panela okrem tachometra sa ihneď vypnú. Žiadne rozptýlenie: len sústredenie sa na cestu pred vami. Alebo na cúvanie, ak pripájate náves v tme. 

Volvo FMX bližšie k zemi

Bližšie k zemi

Vzhľadom na stavebné zameranie vozidla Volvo FMX ponúka nižšiu pozíciu vodiča. Vynikajúci kontakt s okolím vozidla znamená vyššiu bezpečnosť pri práci.

Volvo FMX alcolock

Systém Alcolock

Alkohol nepatrí do premávky. Systém alcolock si môžete nechať namontovať do svojho vozidla vo výrobe, čím dáte svojim vodičom a zákazníkom jasne najavo, ako vážne beriete bezpečnosť na cestách. 

Bezpečnostný pás vozidla Volvo FMX

Bezpečnostný pás

Používaním bezpečnostného pásu možno zabrániť približne polovici všetkých smrteľných nehôd v nákladných vozidlách – pamätajte na to, keď najbližšie sadnete za volant. 

Exteriér

Systém proti podbehnutiu spredu vozidla Volvo FMX

Systém proti podbehnutiu spredu

Pohltí časť sily zrážky a mierne sa deformuje do vnútornej časti nákladého vozidla. Teraz je vyrobený z ľahších a pevnejších materiálov, a preto je efektívny aj pri vyšších rýchlostiach. 

Osvetlenie vozidla Volvo FMX

Osvetlenie

Integrovali sme predné obrysové svetlá a denné svetlá. Výsledkom je, že celá jednotka zabezpečuje inteligentné osvetlenie v jednom kompaktnom balíku. Nákladné vozidlo je vždy dobre viditeľné pre ostatných účastníkov cestnej premávky. 

Zrkadlá a viditeľnosť z vozidla Volvo FMX

Zrkadlá a viditeľnosť

Ponuka inteligentných prvkov je navrhnutá tak, aby vodičovi poskytovala skutočnú 360-stupňovú viditeľnosť. Veľké okná a zrkadlá tiež zabezpečujú vynikajúce pokrytie. 

Bočný a zadný systém proti podbehnutiu vozidla Volvo FMX

Bočný a zadný systém proti podbehnutiu

Systémy proti podbehnutiu zozadu a zboku chránia pri kolízii menšie vozidlá pred uviaznutím pod nákladným vozidlom. 

Systémy aktívnej bezpečnosti vozidla Volvo FMX

Systémy aktívnej bezpečnosti

Vaše nákladné vozidlo vám pomôže. Získajte stručný prehľad používaných systémov aktívnej bezpečnosti od spoločnosti Volvo Trucks.

Rozprávanie o bezpečnosti vozidla Volvo FMX

Čo ak?

Náš riaditeľ pre bezpečnosť cestnej premávky a produktov odhaľuje tajomstvá našich systémov aktívnej bezpečnosti a ich funkcie. 

VT

Zažite pocit bezpečnosti

Váš miestny predajca spoločnosti Volvo Trucks vám predvedie každý vynikajúci bezpečnostný prvok a zodpovie všetky vaše otázky ohľadom bezpečnosti. 

Vyhľadajte vášho miestneho predajcu