Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Globetrotter

Úžasné príbehy zo sveta nákladných vozidiel

Hlavné články

Všetky články

141 matches

1 of 8

 • Nový prírastok spoločnosti PETCAR SERVIS, s.r.o. je skutočným superhrdinom v nákladnej doprave. Nielenže pôsobí ako pretekársky špeciál, a to aj vďaka svojej farbe, ale v prípade dopravnej nehody sa objaví na správnom mieste a v správnom čase. Havarované vozidlá dostane späť na cestu a zabezpečí ich odťah.

 • Modernizovaný aerodynamický dizajn vozidla Volvo FH ešte viac vylepší obtekanie vzduchu okolo vozidla a tým aj tlakový odpor, čo pomôže ušetriť ešte viac paliva pri diaľkovej preprave.

 • Business story

  04/01/2022 2 minúty čítania

  Electric Range Simulator 

  Online aplikácia pre elektrické vozidlá prostredníctvom služby Volvo Connect - Electric Range Simulator vám zaistí prehľad o dojazde a trasách.

 • Nezáleží na tom, či podnikáte v diaľkovej preprave, regionálnej preprave, distribúcií alebo stavebníctve, tieto najnovšie úpravy pre Euro 6 Step E prinášajú výraznú úsporu paliva pre všetky segmenty. Spoločnosť Volvo sa zamerala na celú hnaciu líniu a urobila množstvo vylepšení, ktoré nielen zlepšujú spotrebu paliva, ale taktiež zaisťujú plynulejší a príjemnejší zážitok z jazdy – na cestách aj v teréne.

 • Spoločnosť East West Logistik, s.r.o. pôsobí na prepravnom trhu už viac ako 30 rokov. Svojim zákazníkom ponúka vnútroštátnu a medzinárodnú dopravu návesovými súpravami, prepravu nadrozmerných nákladov a služby špedície. Otvorený sklad v areáli spoločnosti umožňuje dočasné uskladnenie tovaru a profesionálny tím sa postará aj o manipuláciu s nákladom.

 • 12/30/2021 3 minúty čítania

  Volvo Trucks PF 2022 

  Prinášame Vám koncoročné prianie od Leonarda Točeka, generálneho riaditeľa Volvo Trucks Slovensko.

 • Aerodynamické prvky môžu pri klasickej diaľkovej doprave predstavovať úsporu až 10% paliva*. Tento benefit sa však nevzťahuje len na ťažkú diaľkovú prepravu so štandardnou konfiguráciou. Pri správnom výbere aerodynamickej výbavy môžu palivo šetriť aj vozidlá v ostatných segmentoch, vrátane cisternovej prepravy a stavebníctva.

 • Akumulátorové elektrické vozidlá (BEV) sú už dnes samozrejmou súčasťou nášho dopravného prostredia, zatiaľ čo nákladné vozidlá s týmto pohonom postupne vstupujú na scénu pre lokálnu a regionálnu prepravu. Na našej ceste za elektrifikáciou je najťažšou úlohou vyriešiť ťažkú diaľkovú prepravu. Z tohto dôvodu sú elektrické nákladné vozidlá na vodíkové palivové články výbornou alternatívou na dosiahnutie nulových emisií výfukových plynov.

 • I-Shift Dual Clutch spoločnosti Volvo Trucks bola prvou automatizovanou prevodovkou pre ťažké vozidlá s dvojspojkovým systémom. Výsledkom je plynulé radenie bez straty výkonu. Celkovo poskytuje fantastický zážitok z jazdy pri konštantnejších rýchlostiach.

 • Prelomová automatická prevodovka spoločnosti Volvo Trucks oslavuje v roku 2021 svoje 20. výročie. Dodnes sa neustále vyvíja a zostáva štandardom pre toto odvetvie. Aké sú však tajomstvá jej celosvetového úspechu?

 • Zoznámte sa bližšie s inovatívnou cestou prevodovky I-Shift a zistite, aký priniesla úžitok zákazníkom spoločnosti Volvo Trucks za posledných 20 rokov.

 • Tech Product

  12/06/2020 1 minúta čítania 1 minúta čítania

  Nová generácia vozidiel Volvo FMX, FH, FH16 a FM vytvorila „Vežu“ 

  Najväčšie uvedenie vozidiel spoločnosti Volvo Trucks na trh si zaslúžilo veľkolepé predstavenie. Vo filme Veža účinkujú nové nákladné vozidlá Volvo FMX, Volvo FH, Volvo FH16 a Volvo FM postavené jedno na druhom, pričom na najvyššom bode sa ocitol prezident spoločnosti.

 • Transport story

  12/01/2020 1 minúta čítania 1 minúta čítania

  Evolúcia od spoločnosti Volvo Trucks 

  Neustále sa meniaca konštanta. Nákladné vozidlá Volvo sa neustále vyvíjajú. Každá nová generácia prináša celý rad starostlivo navrhnutých a zostrojených vylepšení.

 • Transport story

  09/02/2020 2 minúty čítania 2 minúty čítania

  Vynovený interiér kabíny Volvo FH: vytvorený s ohľadom na vodiča 

  Spätná väzba vodičov bola kľúčom k vynovenému interiéru kabín Volvo FH a FH16. Ak sa posadíte za volant, budete sa cítiť bezpečnejšie, omnoho pohodlnejšie a vodič bude mať všetko potrebné na dosah.

 • Tech Product

  09/02/2020 1 minúta čítania 1 minúta čítania

  12-palcový prístrojový panel zjednodušuje interakcie a minimalizuje rozptyľovanie 

  12-palcový prístrojový panel v novom modelovom rade Volvo Trucks je navrhnutý tak, aby udržiaval vodičove ruky na volante a oči na ceste.

 • Performance & Fuel

  09/02/2020 2 minúty čítania 2 minúty čítania

  „Náš doposiaľ najúspornejší rad nákladných vozidiel“ 

  Vďaka palivovo úsporným pohonom a konfiguráciám podvozkov umožňuje nový modelový rad Volvo Trucks výrazné úspory paliva a CO2. Nové nákladné vozidlá sú tiež súčasťou dlhodobej vízie smerom k nulovým emisiám.

 • Tech Product

  09/02/2020 2 minúty čítania 2 minúty čítania

  Odolnejšie nákladné vozidlá pre väčšiu kapacitu a vyššie užitočné zaťaženie 

  Vďaka množstvu vylepšení, ktoré umožňujú celkovú kombinovanú hmotnosť až 150 ton, ponúkajú nové Volvo FMX, Volvo FH a Volvo FH16 vyššiu produktivitu ako kedykoľvek predtým.

 • Transport story

  09/02/2020 6 minút čítania 6 minút čítania

  Interiér kabíny nového vozidla Volvo FM: maximálne pohodlie vodiča 

  Redizajn interiéru kabíny modelu Volvo FM je prvý od jeho uvedenia na trh koncom 90. rokov. Carina Byströmová, hlavná dizajnérka interiérov spoločnosti Volvo Trucks, vysvetľuje, čo ju a jej kolegov inšpirovalo pri zmene vzhľadu od podlahy po strop.

 • Transport story

  09/02/2020 4 minúty čítania 4 minúty čítania

  Nový rad nákladných vozidiel vytvorený s ohľadom na vodiča 

  Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje štyri nové nákladné vozidlá výrazne zamerané na prostredie vodiča, bezpečnosť a produktivitu.

 • Ani teraz tomu nebolo inak. Nové Volvo FH 16, Volvo FH a Volvo FM si niektorí z nich vyskúšali na kľukatých cestách v španielskej Sierra de los Filabres. Tu sú ich dojmy šesť mesiacov pred uvedením na trh.

141 matches

1 of 8