×

Globetrotter

Úžasné príbehy zo sveta nákladných vozidiel

Hlavné články

Latest Press Release

Latest Press Release

Všetky články

149 matches

1 of 8

 • Po splnení svojho sna stať sa profesionálnou vodičkou nákladných vozidiel a založiť si vlastnú spoločnosť sa Iwone Blecharczyk z Poľska naskytla životná príležitosť – absolvovať veľkolepú cestu po Škandinávii vo svojom obľúbenom nákladnom vozidle: Volvo FH!

 • Čo sa stane, ak elektrické nákladné vozidlo narazí do iného nákladného vozidla? Alebo pri vysokej rýchlosti dostane šmyk a prevráti sa? Anna Wrige Berlingová, riaditeľka pre bezpečnosť v spoločnosti Volvo Trucks, nám priblíži, ako sú naše elektrické nákladné vozidlá skonštruované, aby boli odolné voči nárazu.

 • Okolo nákladných vozidiel s palivovými článkami je rušno už dnes. Daniel Bergstrand, produktový manažér pre nákladné vozidlá s palivovými článkami v spoločnosti Volvo, má o tejto aktuálnej téme presné informácie. Vypočujte si jeho názory na najnovší vývoj a na to, prečo sú tieto nákladné vozidlá potrebné v odvetví dopravy.

 • Jonathan Disley disponuje množstvom skúseností z oblasti dizajnu v automobilovom priemysle a v súčasnosti nastupuje do role riaditeľa dizajnu spoločnosti Volvo Trucks. Vypočujme si, aká je jeho vízia navrhovania nákladných vozidiel.

 • Čo by mohlo pomôcť znížiť počet nehôd ťažkých nákladných vozidiel na nulu? Pokiaľ to niekto vie, je to Anna Wrige Berlingová, riaditeľka oddelenia bezpečnosti premávky a produktov v spoločnosti Volvo Trucks.

 • Nový prírastok spoločnosti PETCAR SERVIS, s.r.o. je skutočným superhrdinom v nákladnej doprave. Nielenže pôsobí ako pretekársky špeciál, a to aj vďaka svojej farbe, ale v prípade dopravnej nehody sa objaví na správnom mieste a v správnom čase. Havarované vozidlá dostane späť na cestu a zabezpečí ich odťah.

 • V dvoch samostatných testoch vykonaných nemeckými časopismi o nákladných vozidlách sa Volvo FH so systémom I-Save umiestnilo na špici z hľadiska spotreby paliva. „To skutočne potvrdzuje, že sa naša usilovná práca vypláca. A s našimi novými vylepšeniami motora bude Volvo FH so systémom I-Save ešte úspornejšie,“ hovorí Peter Franzén, produktový manažér pre motory v spoločnosti Volvo Trucks.

 • Odbočenie na stranu spolujazdca je jednou z najnáročnejších dopravných situácií, ktorú musia vodiči nákladných vozidiel v mestách riešiť. Výskum nehôd spoločnosti Volvo Trucks ukazuje, že k dopravnej nehode môže dôjsť, aj keď sa vodič pozrel, aby sa ubezpečil, že sa žiadny cyklista ani chodec neblíži. Anna Wrige Berlingová, riaditeľka oddelenia prevádzky a bezpečnosti produktov v spoločnosti Volvo Trucks, nám povedala, ako tieto postrehy viedli k vývoju rohovej kamery na strane spolujazdca.

 • V posledných desaťročiach sa počet smrteľných nehôd ťažkých nákladných vozidiel výrazne znížil. Naďalej však tvoria približne 15 % všetkých dopravných nehôd v EÚ. Tím Volvo Trucks pre výskum nehôd (ART) má podrobné znalosti o tom, ktoré nehody sú najčastejšie a prečo k nim dochádza.

 • Modernizovaný aerodynamický dizajn vozidla Volvo FH ešte viac vylepší obtekanie vzduchu okolo vozidla a tým aj tlakový odpor, čo pomôže ušetriť ešte viac paliva pri diaľkovej preprave.

 • Business story

  04/01/2022 2 minúty čítania

  Electric Range Simulator 

  Online aplikácia pre elektrické vozidlá prostredníctvom služby Volvo Connect - Electric Range Simulator vám zaistí prehľad o dojazde a trasách.

 • Nezáleží na tom, či podnikáte v diaľkovej preprave, regionálnej preprave, distribúcií alebo stavebníctve, tieto najnovšie úpravy pre Euro 6 Step E prinášajú výraznú úsporu paliva pre všetky segmenty. Spoločnosť Volvo sa zamerala na celú hnaciu líniu a urobila množstvo vylepšení, ktoré nielen zlepšujú spotrebu paliva, ale taktiež zaisťujú plynulejší a príjemnejší zážitok z jazdy – na cestách aj v teréne.

 • Spoločnosť East West Logistik, s.r.o. pôsobí na prepravnom trhu už viac ako 30 rokov. Svojim zákazníkom ponúka vnútroštátnu a medzinárodnú dopravu návesovými súpravami, prepravu nadrozmerných nákladov a služby špedície. Otvorený sklad v areáli spoločnosti umožňuje dočasné uskladnenie tovaru a profesionálny tím sa postará aj o manipuláciu s nákladom.

 • 12/30/2021 3 minúty čítania

  Volvo Trucks PF 2022 

  Prinášame Vám koncoročné prianie od Leonarda Točeka, generálneho riaditeľa Volvo Trucks Slovensko.

 • Aerodynamické prvky môžu pri klasickej diaľkovej doprave predstavovať úsporu až 10% paliva*. Tento benefit sa však nevzťahuje len na ťažkú diaľkovú prepravu so štandardnou konfiguráciou. Pri správnom výbere aerodynamickej výbavy môžu palivo šetriť aj vozidlá v ostatných segmentoch, vrátane cisternovej prepravy a stavebníctva.

 • Akumulátorové elektrické vozidlá (BEV) sú už dnes samozrejmou súčasťou nášho dopravného prostredia, zatiaľ čo nákladné vozidlá s týmto pohonom postupne vstupujú na scénu pre lokálnu a regionálnu prepravu. Na našej ceste za elektrifikáciou je najťažšou úlohou vyriešiť ťažkú diaľkovú prepravu. Z tohto dôvodu sú elektrické nákladné vozidlá na vodíkové palivové články výbornou alternatívou na dosiahnutie nulových emisií výfukových plynov.

 • I-Shift Dual Clutch spoločnosti Volvo Trucks bola prvou automatizovanou prevodovkou pre ťažké vozidlá s dvojspojkovým systémom. Výsledkom je plynulé radenie bez straty výkonu. Celkovo poskytuje fantastický zážitok z jazdy pri konštantnejších rýchlostiach.

 • Prelomová automatická prevodovka spoločnosti Volvo Trucks oslavuje v roku 2021 svoje 20. výročie. Dodnes sa neustále vyvíja a zostáva štandardom pre toto odvetvie. Aké sú však tajomstvá jej celosvetového úspechu?

 • Zoznámte sa bližšie s inovatívnou cestou prevodovky I-Shift a zistite, aký priniesla úžitok zákazníkom spoločnosti Volvo Trucks za posledných 20 rokov.

 • Tech Product

  12/06/2020 1 minúta čítania 1 minúta čítania

  Nová generácia vozidiel Volvo FMX, FH, FH16 a FM vytvorila „Vežu“ 

  Najväčšie uvedenie vozidiel spoločnosti Volvo Trucks na trh si zaslúžilo veľkolepé predstavenie. Vo filme Veža účinkujú nové nákladné vozidlá Volvo FMX, Volvo FH, Volvo FH16 a Volvo FM postavené jedno na druhom, pričom na najvyššom bode sa ocitol prezident spoločnosti.

149 matches

1 of 8