Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Globetrotter

Úžasné príbehy zo sveta nákladných vozidiel

Hlavné články

Všetky články

134 matches

1 of 7

 • Akumulátorové elektrické vozidlá (BEV) sú už dnes samozrejmou súčasťou nášho dopravného prostredia, zatiaľ čo nákladné vozidlá s týmto pohonom postupne vstupujú na scénu pre lokálnu a regionálnu prepravu. Na našej ceste za elektrifikáciou je najťažšou úlohou vyriešiť ťažkú diaľkovú prepravu. Z tohto dôvodu sú elektrické nákladné vozidlá na vodíkové palivové články výbornou alternatívou na dosiahnutie nulových emisií výfukových plynov.

 • I-Shift Dual Clutch spoločnosti Volvo Trucks bola prvou automatizovanou prevodovkou pre ťažké vozidlá s dvojspojkovým systémom. Výsledkom je plynulé radenie bez straty výkonu. Celkovo poskytuje fantastický zážitok z jazdy pri konštantnejších rýchlostiach.

 • Prelomová automatická prevodovka spoločnosti Volvo Trucks oslavuje v roku 2021 svoje 20. výročie. Dodnes sa neustále vyvíja a zostáva štandardom pre toto odvetvie. Aké sú však tajomstvá jej celosvetového úspechu?

 • Zoznámte sa bližšie s inovatívnou cestou prevodovky I-Shift a zistite, aký priniesla úžitok zákazníkom spoločnosti Volvo Trucks za posledných 20 rokov.

 • Tech Product

  12/06/2020 1 minúta čítania 1 minúta čítania

  Nová generácia vozidiel Volvo FMX, FH, FH16 a FM vytvorila „Vežu“ 

  Najväčšie uvedenie vozidiel spoločnosti Volvo Trucks na trh si zaslúžilo veľkolepé predstavenie. Vo filme Veža účinkujú nové nákladné vozidlá Volvo FMX, Volvo FH, Volvo FH16 a Volvo FM postavené jedno na druhom, pričom na najvyššom bode sa ocitol prezident spoločnosti.

 • Transport story

  12/01/2020 1 minúta čítania 1 minúta čítania

  Evolúcia od spoločnosti Volvo Trucks 

  Neustále sa meniaca konštanta. Nákladné vozidlá Volvo sa neustále vyvíjajú. Každá nová generácia prináša celý rad starostlivo navrhnutých a zostrojených vylepšení.

 • Transport story

  09/02/2020 2 minúty čítania 2 minúty čítania

  Vynovený interiér kabíny Volvo FH: vytvorený s ohľadom na vodiča 

  Spätná väzba vodičov bola kľúčom k vynovenému interiéru kabín Volvo FH a FH16. Ak sa posadíte za volant, budete sa cítiť bezpečnejšie, omnoho pohodlnejšie a vodič bude mať všetko potrebné na dosah.

 • Tech Product

  09/02/2020 1 minúta čítania 1 minúta čítania

  12-palcový prístrojový panel zjednodušuje interakcie a minimalizuje rozptyľovanie 

  12-palcový prístrojový panel v novom modelovom rade Volvo Trucks je navrhnutý tak, aby udržiaval vodičove ruky na volante a oči na ceste.

 • Performance & Fuel

  09/02/2020 2 minúty čítania 2 minúty čítania

  „Náš doposiaľ najúspornejší rad nákladných vozidiel“ 

  Vďaka palivovo úsporným pohonom a konfiguráciám podvozkov umožňuje nový modelový rad Volvo Trucks výrazné úspory paliva a CO2. Nové nákladné vozidlá sú tiež súčasťou dlhodobej vízie smerom k nulovým emisiám.

 • Tech Product

  09/02/2020 2 minúty čítania 2 minúty čítania

  Odolnejšie nákladné vozidlá pre väčšiu kapacitu a vyššie užitočné zaťaženie 

  Vďaka množstvu vylepšení, ktoré umožňujú celkovú kombinovanú hmotnosť až 150 ton, ponúkajú nové Volvo FMX, Volvo FH a Volvo FH16 vyššiu produktivitu ako kedykoľvek predtým.

 • Transport story

  09/02/2020 6 minút čítania 6 minút čítania

  Interiér kabíny nového vozidla Volvo FM: maximálne pohodlie vodiča 

  Redizajn interiéru kabíny modelu Volvo FM je prvý od jeho uvedenia na trh koncom 90. rokov. Carina Byströmová, hlavná dizajnérka interiérov spoločnosti Volvo Trucks, vysvetľuje, čo ju a jej kolegov inšpirovalo pri zmene vzhľadu od podlahy po strop.

 • Transport story

  09/02/2020 4 minúty čítania 4 minúty čítania

  Nový rad nákladných vozidiel vytvorený s ohľadom na vodiča 

  Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje štyri nové nákladné vozidlá výrazne zamerané na prostredie vodiča, bezpečnosť a produktivitu.

 • Ani teraz tomu nebolo inak. Nové Volvo FH 16, Volvo FH a Volvo FM si niektorí z nich vyskúšali na kľukatých cestách v španielskej Sierra de los Filabres. Tu sú ich dojmy šesť mesiacov pred uvedením na trh.

 • Business story

  09/02/2020 7 minút čítania 7 minút čítania

  Stavebný dopravca EG Eriksson v teréne testuje nové Volvo FMX 

  Nové Volvo FMX bolo špeciálne navrhnuté tak, aby bola práca pre vodiča v stavebníctve jednoduchšia, bezpečnejšia a pohodlnejšia. Švédsky stavebný dopravca EG Eriksson ho podrobuje testovaniu.

 • Inside Volvo

  09/02/2020 7 minút čítania 7 minút čítania

  Stanovuje štandard prevádzkyschopnosti nákladného vozidla a monitorovania v reálnom čase 

  Teraz je pripojených viac ako 600 000 nákladných vozidiel Volvo a ich počet sa každým dňom zvyšuje. Monitorovanie v reálnom čase sa stalo realitou a spoločnosť Volvo Trucks krok za krokom vylepšuje prevádzkyschopnosť nákladných vozidiel zefektívnením servisu, čo pomáha dopravným spoločnostiam dodržať ich prísľub a zakaždým dodať tovar včas.

 • V dnešnej dobe žijeme veľmi rýchlo. Ráno vstaneme, letíme do práce, stretnutia, potom nákupy, učenie s deťmi, športovanie a samozrejme dlhé presuny na cestách z bodu A do bodu B. Prebieha nám hlavou – čo ak to nestihnem? Ale čo tak sa na chvíľu zastaviť a zobrať si ponaučenie, že čas je neúprosný, ale život máme len jeden.

 • Safety

  11/18/2019 0,5 minúty čítania 0,5 minúty čítania

  Najčastejšou príčinou úmrtí detí a mladých ľudí sú zranenia v cestnej premávke. 

  Podľa správy Svetovej zdravotníckej organizácie z roku 2018 o bezpečnosti cestnej premávky zomiera viac ľudí vo veku od 5 do 29 rokov na následky zranení v cestnej premávke ako na choroby, ako sú AIDS a TBC. Spoločnosť Volvo Trucks berie svoju zodpovednosť za pomoc v boji proti tomuto negatívnemu trendu veľmi vážne.

 • Od roku 2022 sa vybrané systémy aktívnej bezpečnosti stanú v Európe povinnými. Nová riaditeľka spoločnosti Volvo Trucks pre dopravu a bezpečnosť výrobkov, Anna Wrige Berlingová, hodnotí dôsledky pre dopravný priemysel.

 • Electromobility Tech Society

  11/18/2019 2 minúty čítania 2 minúty čítania

  Napĺňanie rastúceho dopytu po efektívnejších dopravných riešeniach 

  Nároky na dopravu sa v roku 2030 budú v porovnaní s rokom 2005 zdvojnásobia. Predovšetkým nákladná doprava zaznamenala bezprecedentný nárast. Výzvou je efektívnym, udržateľným a bezpečným spôsobom uspokojiť nároky v budúcnosti.

 • Tech Product

  11/18/2019 3 minúty čítania 3 minúty čítania

  Volvo FL Electric: Ako to funguje? 

  Dvojnápravové nákladné vozidlo Volvo FL Electric bolo navrhnuté tak, aby poskytovalo lepší výkon, zníženú hlučnosť a dlhšiu životnosť. Takto funguje jeho inovatívne elektrické hnacie ústrojenstvo.

134 matches

1 of 7