Trucks

Volvo FL Electric

Hľadáte nákladné vozidlo, ktoré prechádza úzkymi ulicami a dostane sa až na miesto doručenia s minimálnou hladinou hluku a nulovými emisiami výfukových plynov? Volvo FL Electric si hravo poradí s rozvážkou zásielok aj so zvozom odpadu. Vozidlo ponúkame so službami a podporou pre jednoduchší prechod na elektrickú dopravu. 

Celková hmotnosť vozidla až 16,7 ton

Výkon až 130 kW

Dojazd až 450 km

Produktivita a prehľad 

Získate prístup k neustálemu monitorovaniu nákladného vozidla a prediktívnemu plánovaniu servisu s cieľom zabezpečiť prevádzkyschopnosť a úspešnosť dodávok. Prostredníctvom portálu Volvo Connect sa môžete tešiť na dokonalý prehľad o plánovanej trase, určenej polohe a stave energie v reálnom čase.

Plynulý výkon

Elektromotor v kombinácii s dvojstupňovou prevodovkou ponúka vodičovi veľmi príjemný zážitok z jazdy. Obrovský výkon až 130 kW/175 k sa ľahko ovláda.

Dojazd podľa vašich predstáv

Vďaka dojazdu až 450 kW vám najnovšia generácia technológie batérií dovolí optimalizovať využitie vozidla podľa vašich potrieb. Ak vám vystačí kratší dojazd, môžete využiť menší počet batérií a adekvátne k tomu zvýšiť nákladovú kapacitu. 

Volvo FL Electric - technické údaje

Funkcie

Volvo FL Electric

  
Konfigurácie náprav

Podvozok určený na dostavbu: 4×2

Všetky nápravy sú vzduchom odpružené

  

Kabína

Denná kabína, krátka spacia kabína

  

Celková hmotnosť vozidla 

Až 16,7 ton  
Kapacita batérií280 – 565 kWh, 3 až 6 batérií  

Dojazd

Až 450 km

  
Čas nabíjania
(plné nabitie, 4 batérie)

8 h striedavým prúdom (43 kW)

2,3 h jednosmerným prúdom (150 kW)

  

Hnacia línia 

Jeden elektromotor, dvojstupňová prevodovka  
VýkonTrvalý výkon až 130 kW (175 k)   

Využitie

Vhodné na prácu s nadstavbou.  Elektrický pomocný pohon.

  

 

   

 

Prejdite na elektrinu v štyroch krokoch

S nami môže byť prechod na elektrinu jednoduchý. Okrem poskytnutia nákladných vozidiel a infraštruktúry sa tiež chceme uistiť, že dostanete presne také riešenie, ktoré bude zodpovedať vašim požiadavkám. Pozrieme sa na vaše ciele, zavedené postupy a prídeme s kompletným riešením. Tu sú štyri jednoduché kroky k vášmu prechodu na elektrickú energiu.
 

Tieto štyri kroky nájdete tu

Dôležité. Špecializovaná podpora.

V oblasti elektromobility je spoločnosť Volvo Trucks osvedčeným partnerom už od roku 2019. Okrem našej preukázateľnej histórie inovácií vo vývoji elektrických vozidiel sme odhodlaní dodávať kompletné riešenia, ktoré sa zďaleka netýkajú len samotných nákladných vozidiel. Poskytneme vám podporu, ktorú potrebujete na to, aby sa elektrická doprava premenila z odškrtnutého firemného cieľa na zásadný obchodný prínos.

 

Naša ponuka služieb pre elektromobilitu

Nakonfigurovať Volvo FL Electric

Máte nejaké otázky?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ich ochotne zodpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.