Trucks

Volvo FH
s plynovým pohonom

Volvo FH s plynovým pohonom je výkonné nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu, ktoré môže výrazne prispieť k zníženiu vašej uhlíkovej stopy. Pri prevádzke na bio LNG a HVO dokáže pokryť dlhé trasy s vysokým užitočným zaťažením: zachováva si uhlíkovú neutralitu, ak počítame priame emisie z prevádzky vozidla. 

Vyšší výkon, nižšie emisie CO2

Volvo FH s plynovým pohonom poskytuje rovnaký výkon ako naše naftové motory. Dosahuje ho však s nižšími emisiami a potenciálne aj s uhlíkovo neutrálnym pohonom pri preprave na dlhé vzdialenosti s využitím obnoviteľného bio LNG a HVO. Vyberte si medzi výkonom 420, 460 alebo 500 koní s krútiacim momentom až 2 500 Nm.

Vyšší výkon a krútiaci moment

Motor s plynovým pohonom modelu Volvo FH Aero vychádza z našej technológie naftových motorov a ponúka výrazne vyššiu efektívnosť, výkon a krútiaci moment ako iné alternatívy plynových motorov. Vďaka tomu sa dokonale hodí na diaľkovú prepravu s kombinovanou hmotnosťou do 60 ton a vysokou produktivitou.

Zníženie emisií CO2

Okrem bio LNG (bioplyn) alebo LNG (zemný plyn) spotrebúva motor aj malé množstvo obnoviteľného HVO  alebo motorovej nafty. Pri následnom spracovaní výfukových plynov sa používa aj AdBlue. Pri prevádzke na bio LNG a HVO môžete znížiť svoju emisnú stopu CO2 až o 100 %.

Kapacita nádrže LNG pre vaše potreby

Optimalizáciou veľkosti nádrže pre svoje Volvo FH s plynovým pohonom môžete dosiahnuť dojazd až 1000 km. Preto je toto nákladné vozidlo vhodné na diaľkovú prepravu v rámci rastúcej siete čerpacích staníc.

Volvo FH s plynovým pohonom na mieru

Aký vysoký výkon potrebujete? Akú vzdialenosť prejdete medzi čerpacími stanicami? A akú úroveň pohodlia v kabíne požadujete? Nakonfigurujte si ideálne Volvo FH s plynovým pohonom podľa vašich predstáv.

Vysoký výkon, nižšie emisie

Volvo FH s plynovým pohonom prináša výkon a produktivitu ako nákladné vozidlo s naftovým motorom a dostatočný dojazd pre diaľkovú prepravu. Dokáže však znížiť emisie CO2 až o 100 %. Táto hodnota sa počíta od nádrže po koleso na palivo bio LNG a HVO v porovnaní s nákladným vozidlom na štandardnú európsku naftu.

Celková hmotnosť súpravy až 60 ton

Dojazd až 1000 km

Výkon až 500 k

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne odpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.