Trucks

Vidieť a byť videní

Bezpečnosť cestnej premávky je tímová práca všetkých účastníkov cestnej premávky. Vidieť a byť videní je jednoduchá aktivita, ktorej cieľom je ukázať, ako zvýšiť bezpečnosť pri interakcii medzi cyklistami a vodičmi nákladných vozidiel. Je to ideálna skupinová aktivita pre školy a pracoviská.

Znalosti zachraňujú životy

Bezpečnosť patrí od začiatku medzi priority spoločnosti Volvo Trucks. Prostredníctvom nášho výskumu a analýz sme zistili, že za väčšinou dopravných nehôd stojí ľudský faktor. Hoci vyvíjame inovatívne bezpečnostné prvky pre naše výrobky, chceme urobiť ešte viac - šíriť naše poznatky o bezpečnosti premávky.

Viditeľnosť je kľúčová

Naším cieľom je zvýšiť povedomie ľudí o tom, ako je dôležité byť v prevádzke videný. Kampaň sa zameriava na situácie s účasťou cyklistov a iných účastníkov cestnej premávky a znázorňuje, ako zvýšiť bezpečnosť v interakcii medzi cyklistami a vodičmi nákladných vozidiel.

Vzdelávacie materiály

Inšpiratívne materiály iniciatívy Vidieť a byť videní sú k dispozícii bezplatne a pre všetkých. Učitelia môžu napríklad začleniť cvičenia do výučby žiakov a manažéri ich môžu použiť v rámci podnikateľskej činnosti. Inšpiratívne materiály obsahujú pokyny inštruktora, prezentáciu v programe PowerPoint a návod na bezpečné vykonávanie cvičenia s účasťou nákladného vozidla.

Prevziať vzdelávacie materiály

ZAŽITE BEZPEČNOSŤ NA VLASTNEJ KOŽI

V ktoromkoľvek Volvo Trucks Centre vám radi ukážeme všetky bezpečnostné prvky a zodpovieme otázky týkajúce sa bezpečnosti.