Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×
Naša celosvetová kampaň v oblasti bezpečnosti premávky

Naša kampaň za bezpečnosť v doprave

VIDIEŤ A BYŤ VIDENÝ

Jednoduchá aktivita, ktorá ukazuje, ako zvýšiť bezpečnosť v interakcii medzi cyklistami a vodičmi nákladných vozidiel.

Život zachraňujúci rozdiel

Bezpečnosť patrí už od začiatku medzi priority spoločnosti Volvo Trucks. Prostredníctvom nášho výskumu a analýz sme zistili, že za väčšinou dopravných nehôd stojí ľudský faktor. Hoci vyvíjame mnoho inovatívnych bezpečnostných funkcií pre naše výrobky, chceme urobiť ešte viac.

Väčšinu dopravných nehôd má na svedomí ľudský faktor
Naším cieľom je zvýšiť povedomie o viditeľnosti v premávke

Vidieť a byť videný

Naším cieľom je zvýšiť povedomie ľudí o tom, ako je dôležité byť v prevádzke videný. Kampaň sa zameriava na situácie s účasťou cyklistov a iných účastníkov cestnej premávky a znázorňuje, ako zvýšiť bezpečnosť v interakcii medzi cyklistami a vodičmi nákladných vozidiel.

Vzdelávacie materiály sú zdarma a dostupné pre každého. Učitelia môžu napríklad začleniť cvičenia do výučby žiakov a vedúci pracovníci ich môžu využiť ako pracovnú aktivitu.

Vzdelávacie materiály

Inšpiratívne materiály kampane Vidieť a byť videný sa skladá z návodu pre školiteľa, prezentácie PowerPoint a návodu na bezpečné vykonávanie cvičenia s účasťou nákladného vozidla.

Po dokončení aktivít sa odporúča rozdať darčekové predmety, ako sú napríklad reflexné vesty, pre ďalšiu podporu bezpečnosti na cestách.

Obsahujú návod na vykonanie cvičenia v exteriéri

Stiahnuť vzdelávacie materiály

Zažite pocit bezpečnosti

V ktoromkoľvek Volvo Truck Centre vám radi ukážeme všetky mimoriadne funkcie našich vozidiel a zodpovieme vám otázky týkajúce sa bezpečnosti.