Trucks

Ponuka motorov Volvo Trucks

Môžete si vybrať z nákladných vozidiel poháňaných elektrinou, naftou alebo plynom. Motory našich nákladných vozidiel s pohonom na naftu alebo plyn sú navrhnuté tak, aby poskytovali vysoký výkon a účinnosť a mnoho rokov vydržali v náročných prevádzkových podmienkach s minimálnou údržbou. 

Spoločná koncepcia

Všetky naše naftové motory, okrem najmenšieho motora D5 v modeli Volvo FL, majú rovnakú koncepciu. Všetky sú radové šesťvalcové motory založené na rovnakom konštrukčnom princípe – bez ohľadu na to, či si vyberiete motor D16, D13, G13, D11, G9 alebo D8.

Maximálne využitie výkonu

Na vytvorenie vynikajúceho hnacieho ústrojenstva nepotrebujete len skvelé motory, ale aj hnaciu sústavu, ktorá čo najefektívnejšie využíva výkon motora. Naša ponuka verzií a funkcií prevodoviek I-Shift spolu s inováciami, ako je napríklad technológia I-Save, vám umožňuje naplno využiť výkon motora.

Dlhé servisné intervaly

Prevádzkyschopnosť sa cení. Nákladné vozidlo si kupujete preto, aby ste k nemu mali prístup, nie preto, aby ste jazdili do servisu. Preto naše motory vyrábame tak, aby ponúkali vysoký výkon a životnosť so servisnými intervalmi až do 150 000 km.

Zdieľanie v rámci rodiny

Použitie spoločnej koncepcie motora pre celú rodinu motorov znamená, že môžeme neustále po krokoch posúvať vývoj motora. Neustále modernizujeme naše motory a s každým vylepšením jedného z nich získavame skúsenosti a poznatky na zlepšenie iného motora. Každý krok, ktorý vedie k lepšej konštrukcii, je krokom v rámci evolúcie.

Odolný výkonný radový šesťvalec

V porovnaní s inými koncepciami motorov má radový šesťvalec mnoho výhod, ktoré sú rozhodujúce, ak chcete odolný motor s vysokým výkonom. Po prvé, radová koncepcia ponúka väčšiu plochu ložiska pre kľukový hriadeľ, aby vydržal namáhanie, čo zaručuje odolnosť motora. Po druhé, radová koncepcia nie je taká kompaktná, čo jej dáva lepšie možnosti na udržiavanie správnej prevádzkovej teploty a optimalizáciu výkonu v horúcich podmienkach. Okrem toho všetkého je motor Volvo vyrobený z vysokokvalitných materiálov a po skončení jeho životnosti ho môžete repasovať. 

Nafta, zemný plyn alebo elektrina?

Výber medzi pohonom na elektrinu, zemný plyn alebo naftu samozrejme zahŕňa faktory, ako sú napríklad úroveň emisií, investičné náklady, hluk a dojazd prevádzke. Tieto alternatívy však ponúkajú aj odlišný priebeh výkonu a jazdné vlastnosti, ktoré vyhovujú rôznym potrebám pre požadované užitočné zaťaženie.

Ako vyzerá ich porovnanie?

Neexistuje všeobecný spôsob, ako určiť, ktorá energia zodpovedá vašim potrebám. Existuje však niekoľko hlavných parametrov na hodnotenie rôznych druhov energie. Ak potrebujete jazdiť na dlhých trasách bez toho, aby ste museli pred návratom domov natankovať, nafta je ťažko prekonateľná, zatiaľ čo motory na zemný plyn ponúkajú dojazd až 1000 km a elektrické nákladné vozidlá potrebujú častejšie dobíjanie. Zemný plyn ponúka skvelý dojazd s ohľadom na hodnotenie dopadov na klímu – najmä pri prevádzke na bioplyn. Elektrické nákladné vozidlá môžu mať dostatočný výkon bez výfukových plynov, ale s obmedzenejším dojazdom. Hodnotenie dopadov na klímu je založené na emisiách CO2 od zdroja po koleso.

Ktoré alternatívy by vám vyhovovali?

Naše nákladné vozidlá a ich výkonové spektrum

Výkonové spektrum našich nákladných vozidiel siaha od 175 do 750 k – od Volvo FL po Volvo FH16. Každý model nákladného vozidla má svoje vlastné špeciality vychádzajúce z výkonu a ďalších vlastností, ako je nosnosť, agilita a schopnosti v teréne. Sami vidíte prekrývanie výkonov, ako aj rôzne energetické alternatívy.

Preskúmajte alternatívy motorov

Pozrite sa bližšie na rôzne alternatívy energií a výkonov, ktoré sú k dispozícii pre jednotlivé modely nákladných vozidiel. Porovnajte si možnosti a získajte prehľad o tom, aké riešenie by mohlo vyhovovať vašim potrebám.

 

Objavte rôzne možnosti v oblasti motorov pre naše nákladné vozidlá

Volvo FH 16Volvo FHVolvo FMXVolvo FMVolvo FEVolvo FL

Motory pre Volvo FH16

Volvo FH16 je k dispozícii s naftovými motormi s výkonom až 750 k. To znamená, že Volvo FH16 zvládne aj tie najťažšie a najnáročnejšie prepravné úlohy.

Preskúmajte Volvo FH16.

D16K

Model D16K je k dispozícii s výkonom 550 k, 650 k alebo 750 k, čím sa Volvo FH16 stáva jedným z najvýkonnejších nákladných vozidiel. Špičkový model ponúka krútiaci moment až 3 550 Nm, ktorý umožňuje efektívne ťahanie extrémnych nákladov s vynikajúcou kontrolou nad jazdnou súpravou.

Motory pre Volvo FH

Volvo FH je k dispozícii s pohonom na elektrinu, zemný plyn alebo naftu s výkonom od 420 do 666 koní. Vyberte si z dvoch variantov na elektrinu a dvoch variantov na zemný plyn. Naftové motory sú k dispozícii v štyroch rôznych výkonových úrovniach. Tri výkonové úrovne naftových motorov sú k dispozícii s technológiou Turbo Compound na úsporu paliva, ktorá je jedným z prvkov ponuky I-Save

Preskúmajte Volvo FH

  Elektrický pohon pre veľké zaťaženie

  Elektrické pohonné jednotky s dvoma alebo troma motormi sú skvelou voľbou pre náročnú regionálnu dopravu. Ponúkajú okamžitý vysoký krútiaci moment, tichú prevádzku a nulové výfukové emisie. Dodávajú sa vo výkonových verziách buď 330 kW (450 k) alebo 490 kW (666 k).

  G13C

  Motor na zemný plyn G13C ponúka rovnaký výkon ako motory D13K, ale s menšou ekologickou stopou – najmä pri prevádzke na bioplyn. Je to obľúbená voľba pre náročnú regionálnu prepravu. Dodáva sa vo verziách s výkonom 420 k, 460 k a 500 k.

  D13K TC

  Motor D13K TC využíva technológiu turbo zmesi, čo znamená, že energia výfukových plynov sa vracia do kľukového hriadeľa, čím sa zvyšuje účinnosť. Je to vynikajúca voľba pre náročné diaľkové prepravy, pri ktorých je možné výrazne ušetriť palivo. Je k dispozícii vo verziách s výkonom 420 k, 460 k a 500 k a je súčasťou ponuky technológie I-Save.

  D13K

  Motor D13K je efektívnou a veľmi výkonnou voľbou pre náročné úlohy. Ponúka vyšší výkon a krútiaci moment v celom rozsahu a pre Volvo FH je k dispozícii vo verziách s výkonom 420 k, 460 k, 500 k a 540 k.

Motory pre Volvo FMX

Volvo FMX je k dispozícii s elektrickým alebo naftovým pohonom. Vyberte si z dvoch elektrických verzií a dvoch naftových motorov s celkovo ôsmimi úrovňami výkonu. Ponuka siaha od 330 koní do 666 koní.

Preskúmajte Volvo FMX

  Elektrický pohon pre veľké zaťaženie

  Elektrické pohonné jednotky s dvoma alebo troma motormi sú skvelou voľbou pre náročnú regionálnu dopravu. Ponúkajú okamžitý vysoký krútiaci moment, tichú prevádzku a nulové výfukové emisie. Dodávajú sa vo výkonových verziách s trvalým výkonom 330 kW (450 k) alebo 490 kW (666 k).

  D11K

  Motor D11K je efektívnou voľbou, keď zvládnete svoje úlohy s o niečo nižším výkonom a krútiacim momentom ako ponúka motor D13K. Namiesto toho môžete optimalizovať hmotnosť vozidla. Motor D11K sa dodáva vo verziách s výkonom 330 k, 380 k, 430 k a 460 k.

  D13K

  Motor D13K je účinnou a veľmi výkonnou voľbou pre ťažšie a náročnejšie úlohy. V porovnaní s motorom D11K ponúka vyšší výkon a krútiaci moment v celom rozsahu a pre Volvo FMX je k dispozícii vo verziách s výkonom 420 k, 460 k, 500 k a 540 k.

Motory pre Volvo FM

Volvo FM je k dispozícii s pohonom na elektrinu, plyn alebo naftu. Na výber sú dva elektrické varianty, dva plynové vyrianty a dva naftové motory s celkovo siedmimi úrovňami výkonu. Ponuka výkonu siaha od 330 koní až do 666 koní.

Preskúmajte rad Volvo FM

  Elektrický pohon pre veľké zaťaženie

  Elektrické pohonné jednotky s dvoma alebo troma motormi sú skvelou voľbou pre náročnú regionálnu dopravu. Ponúkajú okamžitý vysoký krútiaci moment, tichú prevádzku a nulové výfukové emisie. Dodávajú sa vo výkonových verziách s trvalým výkonom 330 kW (450 k) alebo 490 kW (666 k).

   

  G13C

  Motor na zemný plyn G13C ponúka rovnaký výkon ako motory D13K, ale s menšou ekologickou stopou – najmä pri prevádzke na bioplyn. Je to obľúbená voľba pre náročnú regionálnu prepravu. Dodáva sa vo verziách s výkonom 420 k, 460 k a 500 k.

  D11K

  Motor D11K je efektívnou voľbou, keď zvládnete svoje úlohy s o niečo nižším výkonom a krútiacim momentom ako ponúka motor D13K. Namiesto toho môžete optimalizovať hmotnosť vozidla. Motor D11K sa dodáva vo verziách s výkonom 330 k, 380 k, 430 k a 460 k.

  D13K

  Motor D13K je účinnou a výkonnou voľbou pre ťažšie a náročnejšie úlohy. V porovnaní s motorom D11K ponúka vyšší výkon a krútiaci moment v celom rozsahu a pre Volvo FM je k dispozícii vo verziách s výkonom 420 k, 460 k a 500 k.

Motory pre Volvo FE

Volvo FE je k dispozícii s pohonom na elektrinu, plyn alebo naftu. K dispozícii je jeden variant s elektrickým, jeden s plynovým a jeden s naftovým motorom. Ponuka výkonu siaha od 250 koní do 350 koní.

Preskúmajte rad Volvo FE

  Elektrický pohon pre stredné zaťaženie

  Duálny elektromotor je vynikajúcou voľbou pre náročnejšie aplikácie s hmotnosťou súpravy do 27 ton v mestách a mestských oblastiach – s nízkou hlučnosťou a nulovými výfukovými emisiami. Ponúka výkon 225 kW (300 k).

  G9K

  Plynový šesťvalcový 9-litrový motor G9K je efektívnou a udržateľnou voľbou pre náročné aplikácie v mestách a mestských oblastiach – najmä pri prevádzke na bioplyn. Ponúka výkon 320 koní.

  D8K

  Šesťvalcový 8-litrový motor D8K je voľbou pre náročnejšie aplikácie a vyššie hmotnosti súpravy. Vyberte si medzi výkonmi 250 k, 280 k, 320 k a 350 k a získajte vozidlo optimalizované pre vaše potreby.

Motory pre Volvo FL

Volvo FL je dostupné s elektrickým aj naftovým pohonom. K dispozícii je jedna elektrická možnosť a dve naftové alternatívy – štvorvalcový motor D5K a šesťvalcový motor D8K. Ponuka siaha od 175 koní do 280 koní.

Preskúmajte Volvo FL

  Elektrický pohon pre stredné zaťaženie

  Jediný elektromotor je vynikajúcou voľbou pre dodávky od dverí k dverám s hmotnosťou vozidla do 16,7 tony v mestách a mestských oblastiach – s nízkou hlučnosťou a nulovými výfukovými emisiami. Ponúka výkon 130 kW (175 k).

  D5K

  Štvorvalcový 5-litrový motor D5K je efektívnou voľbou pre nižšie hmotnosti vozidiel a menej náročné aplikácie do 16 ton. Vyberte si medzi 210 a 240 koňmi a získajte vozidlo optimalizované pre vaše potreby.

  D8K

  Šesťvalcový 8-litrový motor D8K je voľbou pre náročnejšie aplikácie a vyššie hmotnosti vozidiel do 18 ton. Vyberte si medzi 250 a 280 koňmi a získajte vozidlo optimalizované pre vaše potreby.

Máte otázky?

Váš lokálny predajca spoločnosti Volvo Trucks ho pre vás nájde. Zastavte sa, zavolajte alebo požiadajte o osobnú návštevu.