×

Ponuka motorov Volvo Trucks

Môžete si vybrať z nákladných vozidiel poháňaných elektrinou, naftou alebo plynom. Motory našich nákladných vozidiel s pohonom na naftu alebo plyn sú navrhnuté tak, aby poskytovali vysoký výkon a účinnosť a mnoho rokov vydržali v náročných prevádzkových podmienkach s minimálnou údržbou. 

Spoločná koncepcia

Všetky naše naftové motory, okrem najmenšieho motora D5 v modeli Volvo FL, majú rovnakú koncepciu. Všetky sú radové šesťvalcové motory založené na rovnakom konštrukčnom princípe – bez ohľadu na to, či si vyberiete motor D16, D13, G13, D11, G9 alebo D8.

Využitie výkonu na maximum

Na vytvorenie vynikajúceho hnacieho ústrojenstva nepotrebujete len skvelé motory, ale aj hnaciu líniu, ktorá čo najefektívnejšie využíva výkon motora. Naša ponuka verzií a funkcií I-Shift spolu s inováciami, ako je technológia I-Save, vám umožňuje maximálne využiť to, čo váš motor poskytuje.

Dlhé servisné intervaly

Prevádzkyschopnosť je cenná a nákladné vozidlo si kupujete preto, aby ste ho mohli používať, nie preto, aby ste navštevovali servis. Preto vyrábame naše motory s vysokým výkonom a životnosťou a servisnými intervalmi až do 150 000 km.

Zdieľanie v rámci rodiny

Použitie spoločnej koncepcie motora pre celú rodinu motorov znamená, že môžeme neustále postupne riadiť vývoj motorov. Naše motory neustále modernizujeme a s každým vylepšením jedného z nich získavame skúsenosti a poznatky na zlepšenie ostatných motorov. Každý krok, ktorý vedie k lepšiemu dizajnu, je krokom evolúcie.

Odolný výkonný radový šesťvalec

V porovnaní s inými koncepciami motorov má radový šesťvalec mnoho výhod, ktoré sú rozhodujúce, pokiaľ chcete odolný motor s vysokým výkonom. Po prvé, radová koncepcia ponúka väčšiu plochu pre ložisko kľukový hriadeľ, aby lepšie zvládalo namáhanie, čo zaručuje odolnosť motora. Po druhé, radová koncepcia je menej kompaktná, čo jej dáva lepšie možnosti na udržiavanie správnej prevádzkovej teploty a optimalizáciu výkonu v horúcich podmienkach. Motor Volvo je naviac vyrobený z vysokokvalitných materiálov a po skončení životnosti je možné ho repasovať. 

Nafta, plyn alebo elektrina?

Výber medzi pohonom na elektrinu, zemný plyn alebo naftu samozrejme zahŕňa faktory, ako sú napríklad úroveň emisií, investičné náklady, hlučnosť a dojazd. Tieto alternatívy však ponúkajú aj rôzne výkonové a jazdné charakteristiky, ktoré vyhovujú rôznym potrebám pre požadované užitočné zaťaženie.

Ako vyzerá ich porovnanie?

Nedá sa všeobecne povedať, aký pohon zodpovedá vašim potrebám. Existuje však niekoľko hlavných parametrov na hodnotenie rôznych typov pohonu. Ak potrebujete jazdiť na dlhých trasách bez toho, aby ste museli dopĺňať palivo pred návratom domov, je ťažké prekonať motorovú naftu, zatiaľ čo plynový pohon ponúka dojazd až 1000 km a elektrické nákladné vozidlá potrebujú častejšie dobíjanie. Plyn ponúka skvelý dojazd s ohľadom na klímu – najmä pri prevádzke na bioplyn. Elektrické nákladné vozidlá môžu mať dostatočný výkon bez výfukových plynov, ale s obmedzenejším dojazdom. Hodnotenie dopadov na klímu je založené na emisiách CO2 z hľadiska celého životného cyklu. 

Ktoré alternatívy by vám vyhovovali?

Naše nákladné vozidlá a ich motorový rad

Naša ponuka nákladných vozidiel siaha od modelu Volvo FL až po Volvo FH16, a to od výkonu 175 koní až po 750 koní. Každý model nákladného vozidla má svoje vlastné špeciality vychádzajúce z výkonu a ďalších vlastností, ako je nosnosť, agilita a odolnosť v teréne. Ako vidíte, výstupy sa prekrývajú, rovnako ako rôzne možnosti energie. 

Preskúmajte alternatívy motorov

Pozrite sa bližšie na rôzne alternatívy energií a výkonov, ktoré sú k dispozícii pre jednotlivé modely nákladných vozidiel. Porovnajte si možnosti a získajte prehľad o tom, aké riešenie by mohlo vyhovovať vašim potrebám.

 

Objavte rôzne možnosti motorov pre naše nákladné vozidlá

Volvo FH 16Volvo FHVolvo FMXVolvo FMVolvo FEVolvo FL

Motory pre Volvo FH16

Volvo FH16 je k dispozícii s naftovými motormi o výkone až 750 k. To znamená, že Volvo FH16 zvládne aj tie najťažšie a najnáročnejšie prepravné úlohy.

Preskúmajte rad Volvo FH16

D16K

Model D16K je k dispozícii s výkonom 550 k, 650 k alebo 750 k, čo z modelu Volvo FH16 robí jedno z najvýkonnejších nákladných vozidiel. Špičkový model ponúka krútiaci moment až 3 550 Nm, ktorý uľahčuje efektívne ťahanie extrémnych nákladov s vynikajúcou kontrolou nad jazdnou súpravou.

Motory pre Volvo FH

Volvo FH je k dispozícii s pohonom na elektrinu, plyn alebo naftu s výkonom od 420 do 666 koní. Na výber sú dva elektrické a dva plynové varianty. Naftové motory sú k dispozícii v štyroch rôznych úrovniach výkonu. Tri z nich sú vybavené technológiou Turbo Compound pre úsporu paliva, ktorá je jedným z prvkov ponuky systému I-Save

Preskúmajte rad Volvo FH

  Ťažké elektrické

  Elektrické pohonné jednotky s dvoma alebo troma motormi sú skvelou voľbou pre náročnú regionálnu dopravu. Ponúkajú okamžitý vysoký krútiaci moment, tichú prevádzku a nulové výfukové emisie. Dodávajú sa vo výkonových verziách 330 kW (450 k) alebo 490 kW (666 k).

  G13C

  Plynový motor G13C ponúka rovnaký výkon ako motory D13K, ale s menšou ekologickou stopou – najmä pri prevádzke na bioplyn. Je obľúbenou voľbou pre náročné regionálne prepravy a dodáva sa vo verziách s výkonom 420 k a 460 k.

  D13K TC

  Motor D13K TC využíva technológiu Turbo Compound, čo znamená, že energia z výfuku sa vracia do kľukového hriadeľa, aby sa zlepšila účinnosť. Je to vynikajúca voľba pre náročné diaľkové prepravy, pri ktorých je možné výrazne ušetriť palivo. V ponuke vo verziách s výkonom 420 k, 460 k a 500 k a je súčasťou ponuky technológie I-Save.

  D13K

  Motor D13K je efektívnou a veľmi výkonnou voľbou pre náročné úlohy. Ponúka vyšší výkon a krútiaci moment v celom rozsahu a pre Volvo FH je k dispozícii vo verziách s výkonom 420 k, 460 k, 500 k a 540 k.

Motory pre Volvo FMX

Volvo FMX je k dispozícii s elektrickým alebo naftovým pohonom. Vyberte si z dvoch elektrických verzií a dvoch naftových motorov s celkovo ôsmimi úrovňami výkonu. Ponuka výkonu siaha od 330 koní až do 666 koní.

Preskúmajte rad Volvo FMX

  Ťažké elektrické

  Elektrické pohonné jednotky s dvoma alebo troma motormi sú skvelou voľbou pre náročnú regionálnu dopravu. Ponúkajú okamžitý vysoký krútiaci moment, tichú prevádzku a nulové výfukové emisie. Dodávajú sa vo výkonových verziách s trvalým výkonom 330 kW (450 k) alebo 490 kW (666 k).

  D11K

  Motor D11K je efektívnou voľbou, pokiaľ si vystačíte s nižším výkonom a krútiacim momentom, ako ponúka motor D13K. Namiesto toho môžete optimalizovať hmotnosť vozidla. Motor D11K sa dodáva vo verziách s výkonom 330 k, 380 k, 430 k a 460 k.

  D13K

  Motor D13K je účinnou a veľmi výkonnou voľbou pre ťažšie a náročnejšie úlohy. V porovnaní s motorom D11K ponúka vyšší výkon a krútiaci moment v celom rozsahu a pre Volvo FMX je k dispozícii vo verziách s výkonom 420 k, 460 k, 500 k a 540 k.

Motory pre Volvo FM

Volvo FM je k dispozícii s pohonom na elektrinu, plyn alebo naftu. Na výber sú dva elektrické varianty, dva plynové vyrianty a dva naftové motory s celkovo siedmimi úrovňami výkonu. Ponuka výkonu siaha od 330 koní až do 666 koní.

Preskúmajte rad Volvo FM

  Ťažké elektrické

  Elektrické pohonné jednotky s dvoma alebo troma motormi sú skvelou voľbou pre náročnú regionálnu dopravu. Ponúkajú okamžitý vysoký krútiaci moment, tichú prevádzku a nulové výfukové emisie. Dodávajú sa vo verziách s trvalým výkonom 330 kW (450 k) alebo 490 kW (666 k).

   

  G13C

  Plynový motor G13C ponúka rovnaký výkon ako motory D13K, ale s menšou ekologickou stopou – najmä pri prevádzke na bioplyn. Je obľúbenou voľbou pre náročné regionálne prepravy a dodáva sa vo verziách s výkonom 420 k a 460 k.

  D11K

  Motor D11K je efektívnou voľbou, pokiaľ si vystačíte s nižším výkonom a krútiacim momentom ako ponúka motor D13K. Namiesto toho môžete optimalizovať hmotnosť vozidla. Motor D11K sa dodáva vo verziách s výkonom 330 k, 380 k, 430 k a 460 k.

  D13K

  Motor D13K je účinnou a výkonnou voľbou pre ťažšie a náročnejšie úlohy. V porovnaní s motorom D11K ponúka vyšší výkon a krútiaci moment v celom rozsahu a pre Volvo FM je k dispozícii vo verziách s výkonom 420 k, 460 k a 500 k.

Motory pre Volvo FE

Volvo FE je k dispozícii s pohonom na elektrinu, plyn alebo naftu. K dispozícii je jeden variant s elektrickým, jeden s plynovým a jeden s naftovým motorom. Ponuka výkonu siaha od 250 koní do 350 koní.

Preskúmajte rad Volvo FE

  Stredne ťažké elektrické

  Duálny elektromotor je vynikajúcou voľbou pre náročnejšie aplikácie s hmotnosťou súpravy do 27 ton v mestách a mestských oblastiach – s nízkou hlučnosťou a nulovými výfukovými emisiami. Ponúka výkon 225 kW (300 k).

  G9K

  Plynom poháňaný šesťvalcový motor G9K s objemom 9 litrov je účinnou a udržateľnou voľbou pre náročné aplikácie v mestách a mestských oblastiach – najmä pri prevádzke na bioplyn. Ponúka výkon 320 koní.

  D8K

  Šesťvalcový 8-litrový motor D8K je voľbou pre náročnejšie aplikácie a vyššie hmotnosti súprav. Vyberte si medzi výkonmi 250 k, 280 k, 320 k a 350 k a získajte vozidlo optimalizované pre vaše potreby.

Motory pre Volvo FL

Volvo FL je dostupné s elektrickým aj naftovým pohonom. K dispozícii je jedna elektrická možnosť a dve naftové alternatívy – štvorvalcový motor D5K a šesťvalcový motor D8K. Ponuka výkonu siaha od 175 koní do 280 koní.

Preskúmajte rad Volvo FL

  Stredne ťažké elektrické

  Jediný elektromotor je vynikajúcou voľbou pre rozvoz od dverí k dverám s hmotnosťou vozidla do 16,7 tony v mestách a mestských oblastiach – s nízkou hlučnosťou a nulovými výfukovými emisiami. Ponúka výkon 130 kW (175 k).

  D5K

  Štvorvalcový 5-litrový motor D5K je efektívnou voľbou pre nižšie hmotnosti vozidiel a menej náročné aplikácie do 16 ton. Vyberte si medzi 210 a 240 koňmi a získajte vozidlo optimalizované pre vaše potreby.

  D8K

  Šesťvalcový 8-litrový motor D8K je voľbou pre náročnejšie aplikácie a vyššie hmotnosti vozidiel do 18 ton. Vyberte si medzi 250 a 280 koňmi a získajte vozidlo optimalizované pre vaše potreby.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám na vaše otázky ochotne odpovie.
Zastavte sa, zavolajte alebo si dohodnite osobnú návštevu.