Trucks

Motory nákladných vozidiel Volvo

Vozidlá spoločnosti Volvo Trucks sú poháňané elektrinou, plynom alebo naftou. Pri väčšine našich modelov nákladných vozidiel majú zákazníci možnosť vybrať si pohon, ktorý im najviac vyhovuje. Naše motory s naftovým a plynovým pohonom sú navrhnuté tak, aby poskytovali výkon s vynikajúcou účinnosťou a zároveň vydržali náročné prevádzkové podmienky s minimálnou údržbou. Motory v našich elektrických nákladných vozidlách vyrábame na dlhodobú efektívnu a spoľahlivú prevádzku.

Evolúcia motorov spoločnosti Volvo Trucks

Všetky naše naftové motory, s výnimkou tohto najmenšieho v modeli Volvo FL, majú rovnakú koncepciu radového šesťvalca. To umožňuje krok za krokom pokračovať v ich vývoji. Každé vylepšenie motora nám ukáže, ako modernizovať ten ďalší.

Naftové motory s vysokým krútiacim momentom

Naftové motory Volvo sú známe svojím vysokým krútiacim momentom pri nízkych otáčkach motora. To znamená, že budete môcť jazdiť do kopcov na vyššie prevodové stupne a ušetríte palivo.

Plynulý výkon plynových motorov

Krútiaci moment plynových motorov spoločnosti Volvo Trucks je porovnateľný s naftovými motormi, no v praxi je rozdiel vďaka prevodovke I-Shift sotva badateľný. Plynové motory môžu znieť o niečo jemnejšie a tichšie.

Tichý elektrický pohon s okamžitým nástupom

Elektrické nákladné vozidlá sú jedinečné. Náš elektromotor produkuje maximálny krútiaci moment od nulovej rýchlosti, čo znamená, že na jeho nárast nie je potrebný prakticky žiadny čas. Výkon je k dispozícii okamžite a prevádzka motora je veľmi tichá.

Naše nákladné vozidlá a ich dostupné výkony

Aké je ich porovnanie?

Ak potrebujete jazdiť na dlhé trate bez nutnosti doplňovania paliva pred návratom domov, je ťažké prekonať motorovú naftu. Plynový pohon ponúka dojazd až 1 000 km a elektrické nákladné vozidlá potrebujú nabíjať častejšie.

Odolný výkonný radový šesťvalec

Radový šesťvalec je koncepcia, ktorá umožňuje vyrábať odolné motory s vysokým výkonom. Toto usporiadanie ponúka väčšiu plochu pre ložiská kľukového hriadeľa, ktorý tak lepšie zvláda námahu a vie udržať správnu prevádzkovú teplotu a optimalizovaný výkon aj v horúcich podmienkach.

Motory pre modely Volvo FH16 Aero a Volvo FH16

Volvo FH16 Aero a Volvo FH16 sú dostupné s motorom D17 o výkone až 780 koní. Vďaka tomu zvládnu tieto modely aj tie najťažšie a najnáročnejšie prepravné úlohy.

D17

Motor D17 je k dispozícii s výkonom 600, 700 alebo 780 koní, a preto sú modely Volvo FH16 Aero a Volvo FH16 najvýkonnejšie v sortimente nákladných vozidiel Volvo. Najsilnejší model s krútiacim momentom až 3 800 Nm umožňuje efektívne ťahať extrémny náklad s vynikajúcou kontrolou nad jazdnou súpravou.


Technické parametre modelu Volvo FH16 Aero 

Technické parametre modelu Volvo FH16 

Motory pre modely Volvo FH Aero a Volvo FH

Volvo FH Aero a Volvo FH sú k dispozícii s pohonmi na elektrinu, zemný plyn alebo naftu, ktoré dodávajú výkon v rozsahu od 380 do 666 koní.

  Ťažké elektrické nákladné vozidlá

  Elektrické hnacie línie dvoma alebo troma motormi sú skvelou voľbou pre náročnú regionálnu nákladnú prepravu. Ponúkajú okamžitý vysoký krútiaci moment, tichú prevádzku a nulové výfukové emisie. Dodávajú sa vo výkonových verziách 330 kW a 490 kW.
   

  Technické parametre modelu Volvo FH Aero  


  Technické parametre modelu Volvo FH 

  G13

  Motor G13 s plynovým pohonom ponúka rovnaký výkon ako motory D13, ale s menšou ekologickou stopou – najmä pri prevádzke na bio LNG. Je to obľúbená voľba pre náročnú regionálnu prepravu. Dodáva sa vo verziách s výkonom 420, 460 a 500 koní.
   

  Technické parametre modelu Volvo FH Aero 


  Technické parametre modelu Volvo FH 

  D13 I-Save

  Motor D13 I-Save využíva technológiu Turbo Compound, čo znamená, že energia z výfukových plynov sa vracia do kľukového hriadeľa pre vyššiu účinnosť. Ideálna voľba pre náročnú diaľkovú prepravu, kde je možné výrazne ušetriť palivo. Je v ponuke s výkonom 420, 460 a 500 koní a je súčasťou ponuky systému I-Save.
   

  Technické parametre modelu Volvo FH Aero 


  Technické parametre modelu Volvo FH 

  D13

  Motor D13 predstavuje efektívnu a veľmi výkonnú voľbu pre náročné úlohy. Ponúka vyšší výkon a krútiaci moment v celom rozsahu otáčok a pre model Volvo FH je dostupný s výkonom 420, 460, 500 a 540 koní.

  Technické parametre modelu Volvo FH Aero 


  Technické parametre modelu Volvo FH 

Motory pre model Volvo FM

Volvo FM je k dispozícii s pohonmi na elektrinu, zemný plyn alebo naftu, ktoré dodávajú výkon v rozsahu od 330 do 666 koní.

  Ťažké elektrické nákladné vozidlá

  Elektrické hnacie línie s dvoma alebo troma motormi sú ideálnou voľbou pre náročnú regionálnu prepravu. Ponúkajú okamžitý vysoký krútiaci moment, tichú prevádzku a nulové výfukové emisie. Dodávajú sa s výnonmi 330 kW a 490 kW.


  Technické parametre modelu Volvo FM 

  G13

  Motor s plynovým pohonom G13C ponúka rovnaký výkon ako motory D13, ale s menšou ekologickou stopou, najmä pri prevádzke na bio LNG. Je obľúbenou voľbou pre náročnú regionálnu prepravu. Dodáva sa vo verziách s výkonom 420, 460 a 500 koní.


  Technické parametre modelu Volvo FM 

  D11

  Motor D11 predstavuje efektívnou voľbou, pokiaľ vám postačí nižší výkon a krútiaci moment, než ponúka motor D13. Namiesto toho môžete optimalizovať hmotnosť vozidla. Motor D11 sa dodáva vo verziách s výkonom 330, 380, 430 a 460 koní.


  Technické parametre modelu Volvo FM 

  D13

  Motor D13 je efektívnou a výkonnou voľbou pre ťažšie a náročnejšie úlohy. V porovnaní s motorom D11 ponúka vyšší výkon a krútiaci moment v celom rozsahu otáčok. Pre model Volvo FM je k dispozícii vo verziách s výkonom 420, 460 a 500 koní.

   

  Technické parametre modelu Volvo FM 

Motory pre model Volvo FMX

Volvo FMX je k dispozícii s pohonmi na elektrinu, zemný plyn alebo naftu, ktoré dodávajú výkon v rozsahu od 330 do 666 koní.

  Ťažké elektrické nákladné vozidlá

  Elektrické hnacie línie s dvoma alebo troma motormi sú skvelou voľbou pre náročnú regionálnu nákladnú prepravu. Ponúkajú okamžitý vysoký krútiaci moment, tichú prevádzku a nulové výfukové emisie. Dodávajú sa s výkonom 330 kW a 490 kW.
   

  Technické parametre modelu Volvo FMX 

  D11

  Motor D11 je efektívnou voľbou, pokiaľ vám postačí nižší výkon a krútiaci moment, než ponúka motor D13. Namiesto toho môžete optimalizovať hmotnosť vozidla. Motor D11 sa dodáva vo verziách s výkonom 330, 380, 430 a 460 koní.
   

  Technické parametre modelu Volvo FMX 

  D13

  Motor D13 je efektívnou a ideálnou voľbou pre ťažšie a náročnejšie úlohy. V porovnaní s motorom D11 ponúka vyšší výkon a krútiaci moment v celom rozsahu otáčok a pre Volvo FMX je k dispozícii vo verziách s výkonom 420, 460, 500 a 540 koní.
   

  Technické parametre modelu Volvo FMX 

Motory pre model Volvo FE

Volvo FE je k dispozícii s pohonmi na elektrinu, zemný plyn alebo naftu, ktoré dodávajú výkon v rozsahu od 250 do 350 koní.

  Stredne ťažké elektrické nákladné vozidlá

  Duálny elektromotor je vynikajúcou voľbou pre náročnejšie aplikácie s hmotnosťou vozidla do 27 ton v mestách a mestských oblastiach – s nízkou hladinou hluku a nulovými výfukovými emisiami. Produkuje výkon 225 kW.
   

  Technické parametre modelu Volvo FE 

  G9

  Plynom poháňaný šesťvalcový motor G9 s objemom 9 litrov je efektívnou a udržateľnou voľbou pre náročné aplikácie v mestách a mestských oblastiach, najmä pri prevádzke na bioplyn. Produkuje výkon 320 koní.

   

  Technické parametre modelu Volvo FE

  D8

  Šesťvalcový 8-litrový motor D8 je voľbou pre náročnejšie aplikácie a vyššie hmotnosti vozidla. Máte na výber medzi výkonmi 250, 280, 320 a 350 koní. Vozidlo môžete optimalizovať pre vaše potreby.

   

  Technické parametre modelu Volvo FE 

Motory pre model Volvo FL

Volvo FL je k dispozícii s pohonmi na elektrinu, zemný plyn alebo naftu, ktoré dodávajú výkon v rozsahu od 175 do 320 koní.

  Stredne ťažké elektrické nákladné vozidlo

  Jediný elektromotor je vynikajúcou voľbou pre dodávky "od dverí k dverám" s hmotnosťou vozidla do 16,7 ton v mestách a mestských oblastiach – s nízkou hlučnosťou a nulovými výfukovými emisiami. Ponúka výkon 130 kW.

  Technické parametre modelu Volvo FL 

  D5

  Štvorvalcový 5-litrový motor D5 je efektívnou voľbou pre nižšie hmotnosti vozidiel a menej náročné aplikácie do 16 ton. Vyberte si medzi výkonom 210 a 240 koní a zaobstarajte si vozidlo optimalizované pre vaše potreby.
   

  Technické parametre modelu Volvo FL 

  D8

  Šesťvalcový 8-litrový motor D8 je voľbou pre náročnejšie aplikácie a vyššie hmotnosti vozidiel do 18 ton. Vyberte si medzi výkonom 250, 280 a 320 koní a optimalizujte vozidlo podľa vašich potrieb.
   

  Technické parametre modelu Volvo FL 

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne odpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.