Trucks

Volvo FE Electric

Pre mestá, ktoré nikdy nespia. Toto robustné trojnápravové nákladné vozidlo s celkovou hmotnosťou až 27 ton dokonale obstojí v náročných úlohách mestskej dopravy, ako sú zvoz odpadu, ľahká stavebná preprava alebo zásobovanie. Ponúkame k nemu i rad služieb a podporu pre jednoduchší prechod na elektromobilitu. 

Celková hmotnosť vozidla až 27 ton

Výkon až 225 kW

Dojazd až 275 km

Produktivita a prehľad 

Získate prístup k neustálemu monitorovaniu nákladného vozidla a prediktívnemu plánovaniu servisu s cieľom zabezpečiť prevádzkyschopnosť a úspešnosť dodávok. Prostredníctvom portálu Volvo Connect sa môžete tešiť na dokonalý prehľad o plánovanej trase, určenej polohe a stave energie v reálnom čase.

Plynulý výkon

Dva elektromotory v kombinácii s dvojrýchlostnou prevodovkou poskytujú vodičovi veľmi príjemný zážitok z jazdy. Obrovský výkon až 225 kW / 300 k sa ľahko ovláda. 

Dojazd podľa vašich predstáv

Vďaka dojazdu až 225 kW vám najnovšia generácia technológie batérií dovolí optimalizovať využitie vozidla podľa vašich potrieb. Ak vám vystačí kratší dojazd, môžete využiť menší počet batérií a adekvátne k tomu zvýšiť nákladovú kapacitu. 

Volvo FE Electric - technické údaje

Funkcie

Volvo FE Electric

  
Konfigurácie náprav

Podvozky určené na dostavbu: 4×2, 6×2

Všetky nápravy sú vzduchom odpružené

  

Kabína

Denná kabína, krátka spacia kabína, spacia kabína, kabína s nízkym vstupom

  

Celková hmotnosť vozidla 

Až 27 ton  
Kapacita batérií280–375 kWh, 3 až 4 batérie  

Dojazd

Až 275 km

  
Čas nabíjania
(plné nabitie, 4 batérie)

8 h striedavým prúdom (43 kW)

2,3 h jednosmerným prúdom (150 kW)

  

Hnacia línia 

2 elektromotory, dvojstupňová prevodovka  
VýkonTrvalý výkon až 225 kW (300 k)  

Využitie

Vhodné na prácu s nadstavbou. Elektrický pomocný pohon.

  

 

   

 

Prejdite na elektrinu v štyroch krokoch

S nami môže byť prechod na elektrinu jednoduchý. Okrem poskytovania nákladných vozidiel a infraštruktúry sme pripravení zaistiť, že dostanete presne také riešenie, ktoré bude zodpovedať vašim požiadavkám. Pozrieme sa na vaše ciele, zavedené postupy a prídeme s kompletným riešením. Tu sú štyri jednoduché kroky k vášmu prechodu na elektrinu.

 

Tieto štyri kroky nádete tu

Dôležité služby. Špecializovaná podpora. 

V oblasti elektromobility je spoločnosť Volvo Trucks osvedčeným partnerom už od roku 2019. Okrem našej preukázateľnej histórie inovácií vo vývoji elektrických vozidiel sme odhodlaní dodávať kompletné riešenia, ktoré sa zďaleka netýkajú len samotných nákladných vozidiel. Poskytneme vám podporu, ktorú potrebujete na to, aby sa elektrická doprava premenila z odškrtnutého firemného cieľa na zásadný obchodný prínos. 

Naša ponuka služieb pre elektromobilitu

Nakonfigurovať Volvo FE Electric

Máte nejaké otázky?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ich zodpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.