Trucks

Volvo FMX. Naše najodolnejšie nákladné vozidlo pre stavebníctvo

Volvo FMX je odolné nákladné vozidlo určené predovšetkým pre stavebníctvo. Jeho technologická výbava uľahčuje aj tie najnáročnejšie úlohy. Patria sem elektrické alebo naftové hnacie línie, poháňané predné nápravy, veľkorysá svetlá výška a nápravy prispôsobené preprave ťažkých nákladov. Toto nákladné vozidlo vás spoľahlivo dovezie aj tam, kam sa iné nedostanú. Dokonca aj v prípade, že tam nevedie žiadna cesta. 

  Volvo FMX

  Využitie: doprava v oblasti stavebníctva, baníctva, kameňolomov, verejných služieb a pomocných prác
  Výkon: 330 – 540 k

  Prečítajte si kompletné technické údaje

  Volvo FMX Electric

  Využitie: doprava v oblasti stavebníctva, verejných služieb a pomocných prác
  Celková hmotnosť vozidla: až 44 ton
  Výkon: 490 kW
  Dojazd: až 300 km


  Viac o modeli Volvo FMX Electric 

Spoľahlivý pracant na stavbe

Prispôsobte si Volvo FMX tak, aby vám pomohlo zvládnuť každú výzvu vášho podnikania. Podvozok nákladného vozidla umožňuje dostavbu podľa vašich požiadaviek a je vybavený funkciami, ktoré zvyšujú prevádzkyschopnosť a produktivitu na ceste i v teréne. Nasledujúca galéria obrázkov vám predstaví dostupné varianty podvozkov.

Poháňaná predná náprava

Objednajte si Volvo FMX s poháňanou prednou nápravou pre maximálnu trakciu. Automatické riadenie trakcie ju aktivuje len vtedy, keď ju potrebujete. A odpojí, keď nie je potrebná.

Svetlá výška 300 mm

Zadné vzduchové odpruženie, špeciálne vyrobené pre stavebné nákladné vozidlá, ponúka bezkonkurenčné pohodlie a trakciu v kombinácii so svetlou výškou 300 mm.

38-tonový podvozok

Vysoko odolné riešenie zaistí dlhodobú produktivitu. Náš podvozok pre náročné podmienky ľahko zvládne zaťaženie až 38 ton. Dokonale sa hodí k modelu Volvu FMX.

Navrhnite si vozidlo pre stavebníctvo na mieru

Robustný exteriér je aj v náročných podmienkach maximálne odolný. Ikonický pevný nárazník vyrobený z 3 mm ušľachtilej ocele ochráni prednú časť vozidla v každom teréne pred preliačinami a svetlomety pred rozbitím. Nápravy majú dostatočnú trakciu aj nosnosť pre váš náklad. Pokiaľ si chcete Volvo FMX prispôsobiť na mieru, začnite výberom zo širokej škály elektrických a naftových hnacích línií. 

I-Shift zaistí lepší prenos výkonu

I-Shift je rad automatických prevodoviek, ktoré pomáhajú využívať plný potenciál hnacej línie a maximalizujú efektivitu spotrebovanej energie. Ak potrebujete mimoriadne vysokú štartovateľnosť, zvoľte variant s plazivými prevodmi a príslušný softvérový balík. Pri jazde v ťažkom teréne bude vhodná možnosť riadenia jedným pedálom a ľahké zmeny smeru jazdy vpred a vzad. Prevodovka I-Shift vám každý deň v náročných podmienkach uľahčí.
 

Zoznámte sa s prevodovkou I-Shift 

So systémom Volvo dynamické riadenie máte pevnú ruku

Riadenie s podporou systému Volvo dynamické riadenie umožňuje stabilné a presné manévrovanie s minimálnou námahou. Spoľahlivo odfiltruje nárazy, trhnutia a zákruty, aby vašim ramenám uľavil od námahy. Systém pridáva funkcie k systémom podpory vodiča na zlepšenie bezpečnosti a produktivity. Volvo dynamické riadenie podporuje aj externé riadenie, teda možnosť ovládať nákladné vozidlo na diaľku. Aj táto funkcia sa priaznivo prejaví na produktivite vodiča. 

Ďalšie informácie o Volvo dynamickom riadení 

Pripravené na tvrdú prácu

Volvo FMX je spoľahlivý nástroj pre profesionálov. Podvozok sa ľahko prispôsobí vašim potrebám. Ponúka funkcie, ktoré uľahčujú náročné úlohy a umožňujú dosiahnuť maximálnu návratnosť vašich investícií. Kliknutím na galériu obrázkov získate ďalšie informácie o práci s vozidlom Volvo FMX.

Pripravené na montáž nadstavby

Podvozok Volvo FMX sa hodí pre najrôznejšie spôsoby využitia. Vďaka rozsiahlemu množstvu úprav je prispôsobenie vozidla presne podľa vašich požiadaviek jednoduchšie ako predtým. 

Viac o montáži nadstavby 

Work Remote

Majte pod kontrolou funkcie nadstavby, pracovné osvetlenie, zámky dverí a ďalšie funkcie, i keď pracujete okolo nákladného vozidla. S diaľkovým ovládaním Work Remote je to jednoduché. 

Preskúmať podvozky

Indikátor zaťaženia pre dokonalý prehľad

Využite svoje nákladné vozidlo a neprekročte predpísané limity zaťaženia. Indikátor zaťaženia na displeji vodiča umožňuje sledovať zaťaženie každej nápravy v reálnom čase.
 

Podrobné technické údaje o Volvo FMX 

Typy kabín

Kabína Volvo FMX je útočiskom vodiča v náročnom prostredí, a preto je vhodné venovať pozornosť výberu takého modelu, ktorý najviac vyhovuje vašim požiadavkám. Môžete voliť medzi kamerovým monitorovacím systémom alebo bočnými zrkadlami. V tejto časti vám podrobnejšie predstavíme dostupné varianty. 

  Denná kabína

  Volvo FMX s dennou kabínou ponúka bezpečné, pohodlné a ergonomické prostredie pre vodiča. Dĺžka kabíny je optimalizovaná tak, aby bola maximálne využitá plocha pre náklad. 

  Nízka denná kabína

  Volvo FMX s nízkou dennou kabínou kombinuje pohodlné a ergonomické prostredie pre vodiča s vysokou úrovňou bezpečnosti. Táto kabína je dobrou voľbou, keď nadstavba potrebuje priestor nad kabínou alebo keď prevádzkové prostredie obmedzuje výšku vozidla.

  Spacia kabína

  Volvo FMX so spacou kabínou poskytuje komfortné a bezpečné prostredie pre jazdu a odpočinok jednočlennej posádke, avšak výška stropu je mierne znížená. 

  Nízka spacia kabína

  Volvo FMX s nízkou spacou kabínou ponúka kombináciu maximálneho pohodlia a bezpečnosti počas jazdy aj odpočinku pre jednu osobu s obmedzenými možnosťami státia v plnej výške. Výborne sa hodí najmä v situáciách, keď nadstavba využije priestor nad kabínou.

  Globetrotter

  Kabína Globetrotter pre Volvo FMX ponúka výnimočné pohodlie počas jazdy aj odpočinku, a to až pre dvoch členov posádky. Disponuje množstvom úložného priestoru a dostatočnou výškou stropu pre státie na podlahe kabíny.

  Kabína pre posádku

  Volvo FMX s kabínou pre posádku odvezie až deväť osôb. Konštrukcia tejto kabíny kladie dôraz na bezpečný a rýchly nástup aj výstup. 

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne odpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby vás navštívil.