Trucks

Bezpečnosť

Bezpečnosť je súčasťou všetkého, čo robíme. Naša vízia s nulovou nehodovosťou pokrýva všetkých účastníkov cestnej premávky a vedie k lepšej budúcnosti na cestách – naším cieľom je vytvoriť najbezpečnejšie nákladné vozidlá na svete. 

Adaptívne diaľkové svetlomety

Kamery

Varovanie pred čelným nárazom s núdzovým brzdením

Volvo dynamické riadenie

Bezpečnosť pre každého

Preskúmajte naše inovácie v oblasti bezpečnosti

Našou víziou je nulová nehodovosť nákladných vozidiel Volvo. Špičkové technológie vozidiel sú nevyhnutné na zníženie počtu nehôd a zranení. No aj napriek tomu - najdôležitejším bezpečnostným systémom aj v modernom nákladnom vozidle je stále samotný vodič.

Menej zranení

Napriek všetkému úsiliu sa nehody stále stávajú a naše iniciatívy v oblasti pasívnej bezpečnosti sa zameriavajú na minimalizáciu rizika zranenia, keď k nim dôjde. Preto sa zameriavame na výrobu nákladných vozidiel, ktoré poskytujú vodičovi, cestujúcim a ostatným účastníkom cestnej premávky čo najväčšiu ochranu. 

Už viac ako 50 rokov funguje náš vlastný tím na výskum nehôd – vyšetrujeme skutočné nehody, aby sme zistili, prečo k nim dochádza. Rýchlo sme zistili, že čím viac vieme o nehodách, tým lepšie im dokážeme predchádzať a znižovať počet zranení. A všetky tieto poznatky využívame na zlepšenie bezpečnosti na cestách. Kvôli každému.

Preskúmajte systémy na podporu vodičov

Viac o iniciatíve
Vidieť a byť videní 

Zaujímavosti o programe
Zastav, poobzeraj sa a zamávaj 

ZAŽITE POCIT BEZPEČNOSTI

V ktoromkoľvek z našich Volvo Truck Centier vám radi ukážeme všetky funkcie našich vozidiel a zodpovieme otázky týkajúce sa bezpečnosti.