Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×
Spoločnosť Volvo Trucks globálnym lídrom v oblasti bezpečnosti

BEZPEČNOSŤ – JE V NAŠEJ DNA

Sme jednotkou v oblasti bezpečnosti dopravy.  Naším cieľom je zaistiť, aby sa žiadne z nákladných vozidiel nezúčastnilo nehody. V roku 1969 sme založili tím na výskum dopravných nehôd a od tej doby si v oblasti bezpečnosti udržiavame vedúcu pozíciu. Prinášame prelomové inovácie, ktoré dokážu predchádzať nehodám a znížovať počet závažných zranení. Nielen pre vodiča. Pre každého. 

Zachraňuje životy viac ako 50 rokov

Používaním bezpečnostného pásu možno zabrániť približne polovici všetkých smrteľných nehôd s účasťou nákladných vozidiel. Je nevyhnutné, aby každá nová generácia vodičov pochopila, aký dôležitý je tento vynález. Záchrana životov pre nás znamená viac než čokoľvek iné.

Spoločnosť Volvo Trucks globálnym lídrom v oblasti bezpečnosti

Aktivovaním nočného režimu môžu vodiči okamžite vypnúť všetky nedôležité podsvietenia palubnej dosky jednoduchým stlačením tlačidla. Vodič má vďaka tomu v zornom poli menej zdrojov oslnení a rušivých odleskov na čelnom skle a v spätných zrkadlách. Túto funkciu najviac ocení vodič diaľkovej prepravy počas jazdy v noci, pri cúvaní a manévrovaní v náročných poveternostných podmienkach alebo neprehľadnom prostredí, ako napríklad pri pripájaní alebo odpájaní návesov.

Predchádzanie nehodám

Naše prvky aktívnej bezpečnosti sú navrhnuté s cieľom zabrániť vzniku chýb, ktoré spôsobujú približne 90 % všetkých dopravných nehôd. Snažíme sa zlepšiť výhľad vodičom. Zvyšujeme ich pohodlie a pomáhame im sústrediť sa. Naše nákladné vozidlá vybavujeme systémami a technológiami, ktoré posúvajú bezpečnosť na úplne inú úroveň.

Menej zranení

Nehody sa, žiaľ, stávajú – cieľom našich iniciatív v oblasti pasívnej bezpečnosti je preto minimalizovať riziko zranenia v takýchto situáciách. Snažíme sa vyrábať vozidlá, ktoré poskytujú čo najvyššiu ochranu vodičovi, pasažierom a ostatným účastníkom premávky.

Získajte viac informácií o bezpečnostných systémoch modelu Volvo FH

Volvo Trucks stop look wave smiling girl banner

Učíme deti

Zastav, poobzeraj sa a zamávaj

Volvo trucks see and be seen teaser

Kampaň Vidieť a byť videný

Kampaň, ktorá ukazuje, aké dôležité je "Vidieť a byť videný"

Zažite pocit bezpečnosti

V ktoromkoľvek z našich Volvo Truck Centier vám radi ukážeme všetky mimoriadne funkcie našich vozidiel
a zodpovieme otázky týkajúce sa bezpečnosti.