Trucks

Volvo FH.
Ikona diaľkovej prepravy

Volvo FH je ikonické nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu, ktoré vám zaistí pohodlie a bezpečnosť aj na tých najdlhších trasách. Je nabité technológiami pre vyšiu efektívnosť a jazda s nimi bude skutočným zážitkom. 

  Volvo FH

  Využitie: diaľková a regionálna preprava, doprava v stavebníctve, drevárskom a celulózovom priemysle, v oblasti baníctva a kameňolomov
  Výkon: 420 – 540 k

  Prečítajte si kompletné technické údaje

  Volvo FH Electric

  Využitie: regionálna preprava, preprava kontajnerov, doprava v stavebníctve
  Celková hmotnosť súpravy: 44 ton
  Výkon: až 490 kW
  Dojazd: až 300 km

  Viac o modeli Volvo FH Electric

  Volvo FH s plynovým pohonom

  Využitie: diaľková a regionálna preprava, preprava kontajnerov
  Výkon: 420 – 500 k
  Dojazd: až 1 000 km

  Viac o modeli Volvo FH s plynovým pohonom

Zoznámte sa s prvkami pohodlia a bezpečnosti modelu Volvo FH

Charakteristický tvar svetlometov a vzpriamený profil kabíny, ľahko rozpoznateľný už z diaľky. Rad pohodlných kabín technicky riešených tak, aby vám čo najviac spríjemňovali život za volantom. Nasledujúca galéria vám predstaví technológie a riešenia, vďaka ktorým je toto nákladné vozidlo ergonomickým a pohodlným pracoviskom. 

Dizajn pre maximálnu efektivitu

LED svetlomety, užšie medzery a kamerový monitorovací systém sú príkladmi konštrukčných prvkov vozidiel Volvo FH, ktoré účinne znižujú odpor vzduchu a prinášajú efektivitu paliva. Okrem toho adaptívne diaľkové svetlá optimalizujú výhľad na cestu bez oslňovania ostatných vodičov, čím zvyšujú bezpečnosť prevádzky.

Ideálne prostredie v kabíne

Kvalitne kalibrovaný klimatizačný systém rozvádza a cirkuluje vzduch v kabíne vozidla Volvo FH počas jazdy. Keď je čas na prestávku a vodič vypne motor, stačí aktivovať funkciu I-Park Cool, aby ste v kabíne udržali príjemnú teplotu po celú dobu spánku. Pritom je napájaná len z akumulátora.

Pohodlie každý deň

Kabíny Volvo FH sú vyrobené tak, aby vám dni na ceste plynuli hladko, bez zbytočného stresu. K dispozícii je dostatok úložného priestoru, dve chladničky, aby bolo jedlo i nápoje stále čerstvé, a mikrovlnnú rúru, kde si vodič môže zohriať svoje obľúbené občerstvenie. A samozrejme, skutočne pohodlné lôžko. 

Prispôsobte si Volvo FH na mieru

Elektrický, naftový alebo plynový pohon. Päť veľkostí kabíny. Rad úrovní výbavy exteriéru a interiéru. A široký výber voliteľných prvkov, ako sú kotúčové brzdy bez odporu a systém I-Save, ktoré ďalej zvyšujú efektivitu, bezpečnosť a ekonomiku prevádzky. 

I-Save je efektívny a plynulý

Ešte hladšia, tichšia jazda a nižšia spotreba paliva. Systém I-Save využíva motor D13 s technológiou Turbo Compound s vyšším krútiacim momentom pri nízkych otáčkach motora, efektívnymi zadnými nápravami a optimalizovanými softvérovými riešeniami na úsporu paliva a zlepšenie výsledkov vášho podnikania.

Spoznajte Volvo FH s I-Save

Včasné plánovanie systému I-See šetrí energiu

Systém I-See optimalizuje rýchlosť vozidla, radenie prevodových stupňov, voľný dojazd a vypínanie motora podľa topografie nadchádzajúceho úseku trasy, zákrut a dopravných informácií v reálnom čase. Včasné plánovanie tak prispieva k úspore energie. I-See môžete aktivovať hneď, ako vyrazíte na cestu.

Viac o systéme I-See

Adaptívny tempomat

Udržiavanie rovnomernej rýchlosti šetrí energiu. Adaptívny tempomat sa o to bezpečne a pohodlne postará za vás. Funguje pri všetkých rýchlostiach až do úplného zastavenia a dokáže vozidlo automaticky znova rozbehnúť, takže je užitočný nielen na diaľniciach.

Viac o systémoch podpory vodiča

Jazda v modeli Volvo FH je skvelý zážitok

Či už svoje Volvo FH používate na diaľkovú prepravu alebo v stavebníctve, vďaka kombinácii technológií I-Shift a Volvo dynamické riadenie bude radenie vždy perfektné a manévre presné a jemné zároveň. Nasledujúca galéria vás podrobne oboznámi s prevodovkou I-Shift, systémom Volvo dynamické riadenie a ďalšími voliteľnými prvkami pre vaše nákladné vozidlo.

Prevodovka I-Shift pre bezchybné radenie

I-Shift predstavuje rad prevodoviek, ktoré sa dajú prispôsobiť pre všetky druhy využitia - od diaľkovej prepravy až po stavebníctvo a prepravu ťažkých nákladov. Verzia I-Shift Dual Clutch preraďuje bez prerušenia prenosu výkonu. Prevodovka I-Shift s plazivými prevodmi zvládne rozjazdy s extrémnym zaťažením aj úspornú prevádzku vo vyšších rýchlostiach. 

Zistite viac o prevodovke I-Shift

Presnosť Volvo dynamického riadenia

Vďaka funkcii Volvo dynamické riadenie budete mať riadenie pevne v rukách, jednoducho a bez zbytočnej námahy. V rôznych situáciách tiež pridáva funkčnosť do systémov pre podporu vodiča s aktívnym riadením. Navyše ponúka možnosť riadiť vozidlo pomocou diaľkového ovládania.

Viac o Volvo dynamickom riadení

Zdvíhanie dvojitej nápravy

Úspornejšia prevádzka, lepšia trakcia a menší polomer otáčania. Zdvíhanie dvojitej nápravy je prvok, pomocou ktorého možno odpojiť a zdvihnúť jednu z poháňaných náprav. Spája trakciu a nosnosť vozidla s dvoma hnacími nápravami, ako aj jazdné vlastnosti a úspornosť vozidla s pohonom jednej nápravy. 

Preskúmajte našu ponuku podvozkov

Informačno-zábavný systém prináša skvelý zážitok

Užívajte si čas strávený v kabíne na maximum. Vyberte si z dvoch variantov audiosystému s prídavným subwooferom pod sedadlom a počúvajte svoju obľúbenú hudbu alebo podcasty.

Bezpečnosť všade okolo vozidla

Typy kabín

Doplňte svoje Volvo FH o správny model kabíny, ktorý najviac vyhovuje vašim potrebám. Máte na výber medzi energeticky úsporný kamerový monitorovacím systém a bočnými zrkadlami. Zoznámte sa bližšie s ponukou kabín.

  Globetrotter XXL

  Volvo FH s kabínou Globetrotter XXL ponúka výnimočné pohodlie počas jazdy i odpočinku, a to až pre dvoch členov posádky. Dolné lôžko je o niečo dlhšie a širšie a zaručuje skutočne komfortný spánok. 

  Globetrotter XL

  Kabína Globetrotter XL vozidla Volvo FH predstavuje originálne a osvedčené riešenie pre diaľkovú prepravu a iné prepravné úlohy s vysokým nárokom na komfort. Pohodlná a priestranná kabína ponúka prostredie na prácu a odpočinok až pre dve osoby. 

  Globetrotter

  Volvo FH s kabínou Globetrotter spája maximálne pohodlie počas jazdy a odpočinku až pre dve osoby s dostatočnou výškou stropu nad motorovým priestorom.

  Spacia kabína

  Volvo FH so spacou kabínou ponúka komfortné prostredie pre jazdu i odpočinok až dvoch osôb, avšak výška stropu je mierne nižšia. 

  Nízka spacia kabína

  Volvo FH s nízkou spacou kabínou kombinuje nižšiu vonkajšiu výšku kabíny s komfortným prostredím pre jazdu i odpočinok jednočlennej posádky. Priestor pre státie je však obmedzený vplyvom zníženého stropu. 

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne odpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby vás navštívil.