Trucks

Volvo FM
s plynovým pohonom

Volvo FM s plynovým pohonom je nákladné vozidlo určené pre regionálnu a diaľkovú dopravu, ktoré kombinuje vysoký výkon a zníženú uhlíkovú stopu. Pri prevádzke na bio LNG a HVO dokáže pokryť dlhé trasy s vysokým užitočným zaťažením: zachováva si uhlíkovú neutralitu, ak počítame priame emisie z prevádzky vozidla. 

Regionálna preprava s nižšou uhlíkovou stopou

Volvo FM s plynovým pohonom dosahuje rovnaký výkon a produktivitu ako Volvo FM poháňané naftou, ale s možnosťou uhlíkovo neutrálnej prevádzky. Toto nákladné vozidlo sa dokonale hodí na regionálnu prepravu a môžete si vybrať medzi výkonom 420, 460 alebo 500 koní s krútiacim momentom až 2,500 Nm.

Výkonný motor

Motor s plynovým motorom pre Volvo FM je založený na technológii naftového motora a ponúka výrazne vyšší krútiaci moment, výkon a účinnosť ako iné alternatívy plynových motorov. Perfektne sa hodí pre náročné regionálne prepravy s vysokou celkovou hmotnosťou súpravy.

Zníženie emisií CO2

Okrem bio LNG (bioplyn) alebo LNG (zemný plyn) spotrebúva motor aj malé množstvo obnoviteľného HVO  alebo motorovej nafty. Pri následnom spracovaní výfukových plynov sa používa aj AdBlue. Pri prevádzke na bio LNG a HVO môžete znížiť svoju emisnú stopu CO2 až o 100 %, vypočítanú od nádrže po koleso.

Dostatočná kapacita LNG pre vaše cesty

Model Volvo FM s plynovým pohonom prichádza s výberom z troch rôznych veľkostí nádrží, aby vyhovovali vášmu využitiu. Dojazd je až 1,000 km. Môžete si vybrať nákladné vozidlo, ktoré je skvelé na dlhé trasy s dlhými vzdialenosťami medzi zastávkami na čerpanie paliva.

Volvo FM s plynovým pohonom na mieru

Vaše prianie je nám rozkazom. Nakonfigurujte si svoje Volvo FM s plynovým pohonom podľa vašich potrieb. Vyberte si z rôznych variant náprav, motorov, palivových nádrží, prvkov výbavy kabíny a ďalších voliteľných možností. 

Efektívna preprava bez kompromisov

Volvo FM s plynovým pohonom umožňuje prevádzkovať regionálnu a diaľkovú nákladnú prepravu s ťažkými súpravami a zároveň znížiť emisie uhlíka až o 100 % pri používaní paliva bio LNG a HVO. Táto hodnota sa počíta od nádrže po koleso pri používaní bio LNG a HVO v porovnaní s nákladným vozidlom na štandardnú európsku naftu. Bez kompromisov v prevádzkovom dojazde a produktivite.

Celková hmotnosť súpravy až 60 ton

Dojazd až 1,000 km

Výkon až 500 k

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne odpovie a poradí. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.