Trucks

Volvo FM.
Univerzálny špecialista

Volvo FM je flexibilné a odolné nákladné vozidlo pre aktívnych vodičov. Hravo zvládne akúkoľvek úlohu a hodí sa takmer na všetko: od regionálnych prepravných zákaziek až po špecializované úlohy v mestských oblastiach, ktoré si vyžadujú spoľahlivé vozidlo. Môžete si zvoliť elektrický, plynový alebo naftový pohon.

  Volvo FM


  Využitie: regionálna preprava, doprava v oblasti chemického a ropného priemyslu, doručovania zásielok, odvozu odpadu a recyklácie, verejných služieb a pomocných prác
  Výkon: 330 – 500 koní

  Pozrite si kompletné technické údaje 

  Volvo FM Electric


  Využitie: regionálna preprava a doručovanie zásielok, odvoz odpadu a recyklácia, preprava kontajnerov, doprava v oblasti stavebníctva, verejných služieb a pomocných prác
  Celková hmotnosť vozidla: 44 ton
  Výkon: až 490 kW
  Dojazd: až 300 km

  Viac o modeli Volvo FM Electric

  Volvo FM s plynovým pohonom


  Využitie: regionálna preprava, preprava kontajnerov, doprava v oblasti chemického a ropného priemyslu
  Výkon: 420 – 500 koní
  Dojazd: až 1 000 km

  Viac o modeli Volvo FM s plynovým pohonom

Kabína pre rušnú pracovnú zmenu

Ocenia ju hlavne vodiči, ktorí často nastupujú do kabíny, vystupujú z nej a pohybujú sa okolo nej. Volvo FM v pohodlí a priestrannosti rozhodne nezaostáva za svojimi väčšími súrodencami. Priamy výhľad z kabíny na cestu a riešenia pre podporu vodiča zaisťujú vysokú úroveň bezpečnosti v mestských oblastiach. Nasledujúca galéria vám predstaví nákladné vozidlo ako vysoko ergonomické pracovisko. 

Kamerový monitorovací systém

Kamerový monitorovací systém uvoľní priamy výhľad z kabíny a dokáže rozšíriť zorné pole vodiča v priaznivých aj náročných podmienkach. Funkcia nočného videnia zlepšuje výhľad v tme. Rohová kamera na strane spolujazdca prispieva k zlepšeniu bezpečnosti, pretože dokáže zobraziť situáciu v blízkosti vozidla na strane spolujazdca. 

Preskúmajte kamerový monitorovací systém

Informačno-zábavný systém a audiosystém

Intuitívne rozhranie vodiča, informačno-zábavný systému a audiosystém v dvoch úrovniach poskytujú vodičom modelu Volvo FM maximálne pohodlie a radosť počas jazdy aj odpočinku.  

Bližšie k zemi

Konštrukcia kabíny Volvo FM je znížená a pozícia vodiča je nad úrovňou vozovky. Odtiaľ je jednoduchšie nadväzovať očný kontakt s ostatnými účastníkmi cestnej premávky a mať lepší prehľad o okolí vozidla. A čím častejšie budete behom dňa nastupovať a vystupovať z kabíny, tým viac oceníte zníženú výšku. Pre prevádzku v meste s elektrickým pohonom je k dispozícii variant s mimoriadne jednoduchým nástupom nad zemou.

Viac o modeli Volvo FM Low Entry 

Prispôsobte si Volvo FM na mieru

Široká ponuka ľahko prístupných kabín. Elektrická, plynová alebo naftová hnacia línia. Podvozok, ktorý možno pripraviť na akúkoľvek nadstavbu a každý typ zákazky. A funkcie na úsporu energie, ako sú napríklad kotúčové brzdy bez odporu. Pripravte ho na akúkoľvek výzvu. 

Stabilná jazda so systémom Volvo dynamické riadenie

Vďaka systému Volvo dynamické riadenie bude jazda ľahšia, presnejšia a bez zbytočnej námahy. Pomocou osobného nastavenia si ho môžete doladiť presne podľa vlastných požiadaviek. V rôznych situáciách pridáva funkčnosť do systémov pre podporu vodiča s aktívnym riadením. A ak by prišlo k prasknutiu pneumatiky, systém vám pomôže udržať vozidlo stabilne na ceste až kým nezastavíte. 

Viac o Volvo dynamickom riadení 

I-Shift radí úplne presne

I-Shift ponúka niekoľko prevodoviek, vďaka ktorým je jazda jednoduchšia a efektívnejšia. Nájde svoje uplatnenie bez ohľadu na spôsob využitia vozidla: od diaľkovej prepravy cez stavebníctvo až po rozvoz zásielok v meste. Niekoľko voliteľných balíkov vám umožní prispôsobiť prevodovku vašim potrebám, napríklad doplnením funkcie riadenia jedným pedálom, a pod. Ak by vám to nestačilo, prevodovka I-Shift Dual Clutch mení stupne bez prerušenia prenosu výkonu. A s plazivými prevodmi máte zaručený jednoduchý rozjazd v každej situácii i výbornú spotrebu vo vysokých rýchlostiach.

Ďalšie informácie o prevodovke I-Shift

Bezpečnostné systémy pre podporu vodiča

Ak nastane riziko čelnej kolízie, systém varovania pred nárazom s núdzovým brzdením vás upozorní a v prípade potreby začne brzdiť. Podpora na predchádzanie bočným kolíziám a varovanie pred otvorením dverí chránia obe strany vozidla. Pomocou radarových senzorov znižujú riziko kolízie s inými vozidlami a účastníkmi cestnej premávky. Pred nebezpečím kolízie tiež varujú posádku pri otvorení dverí. Na bezpečnosť myslíme vo všetkých smeroch. 
 

Viac o systémoch podpory vodiča 

Podvozok pripravený na každú výzvu

Ak máte v pláne nakladať kontajnery v prístavoch, prepravovať chemikálie, manévrovať na staveniskách alebo nainštalovať na podvozok úzko špecializovanú nadstavbu, vždy možno Volvo FM prispôsobiť konkrétnym nárokom. Je to náš najuniverzálnejší model nákladného vozidla. Preskúmajte naše podvozky v galérii obrázkov.

Flexibilný podvozok

Podvozok vám prispôsobíme na mieru už v našom výrobnom závode. Budete prekvapení, ako ľahko dokážeme Volvo FM postaviť, keď budeme vieme, ako ho hodláte používať. Zdvih dvojitej nápravy, 10-tonová predná náprava a riadené vlečné a tlačné nápravy zaisťujú vysokú nosnosť a manévrovateľnosť. Ovládanie Work Remote umožňuje riadiť funkcie nadstavby a hnacie ústrojenstvo, aj keď vodič nesedí na svojom mieste. 

Preskúmajte ponuku podvozkov 

Podpora pre výrobcov nadstavieb

Keď si objednáte nákladné vozidlo Volvo, pripravíme ho v našom výrobnom závode na montáž nadstavby. Výrobca nadstavieb získa prístup k online portálu Volvo Bodybuilder Instructions (VBI) so všetkými informáciami potrebnými k efektívnemu dokončeniu vášho nákladného vozidla v najvyššej možnej kvalite. Špeciálny modul uľahčuje výrobcom nadstavieb pripojenie k elektro sústave vozidla a úpravu vozidiel na mieru. 


Ďalšie informácie o montáži nadstavby 

Kabína pre kompletnú posádku

Niektoré operácie vyžadujú väčší tím než len vodiča a spolujazdca. Kabína pre posádku Volvo odvezie až deväť osôb. Nastupovanie a vystupovanie je rýchle a bezpečné. Hlavné komponenty, ako sú palivové nádrže, akumulátory a systém dočisťovania výfukových plynov, sú umiestnené pod kabínou. To uľahčuje inštaláciu nadstavby.

Možnosti kabíny

Vyberte si k nákladnému vozidlu Volvo FM takú kabínu, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám. Môžete si tiež vybrať, či chcete energeticky úsporný kamerový systém Camera Monitor System, alebo vonkajšie spätné zrkadlá. Tu sa môžete bližšie pozrieť na rôzne typy kabíny.

  Denná kabína

  Volvo FM s dennou kabínou ponúka bezpečné, pohodlné a ergonomické prostredie pre vodiča. Dĺžka kabíny je optimalizovaná tak, aby bola maximálne využitá plocha pre náklad. 

  Nízka denná kabína

  Volvo FM s nízkou dennou kabínou kombinuje pohodlné a ergonomické prostredie vodiča s vysokou úrovňou bezpečnosti. Táto kabína je dobrou voľbou, keď nadstavba potrebuje priestor nad kabínou alebo keď prevádzkové prostredie obmedzuje výšku vozidla.

  Spacia kabína

  Volvo FM so spacou kabínou poskytuje komfortné a bezpečné prostredie pre jazdu a odpočinok jednočlennej posádke, avšak výška stropu je mierne znížená. 

  Nízka spacia kabína

  Volvo FM s nízkou spacou kabínou ponúka kombináciu maximálneho pohodlia a bezpečnosti počas jazdy aj odpočinku pre jednu osobu s obmedzenými možnosťami státia v plnej výške. Výborne sa hodí najmä v situáciách, keď nadstavba využije priestor nad kabínou, ako napríklad pri preprave automobilov.

  Globetrotter

  Kabína Globetrotter pre Volvo FM ponúka výnimočné pohodlie počas jazdy aj odpočinku, a to až pre dvoch členov posádky. Disponuje množstvom úložného priestoru a dostatočnou výškou pre státie na podlahe kabíny. 

  Kabína pre posádku

  Volvo FM s kabínou pre posádku odvezie až deväť osôb. Konštrukcia tejto kabíny kladie dôraz na bezpečný a rýchly nástup aj výstup. 

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca Trucks vám ochotne odpovie a poradí. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby vás navštívil.