Trucks

Volvo FH16.
Vybavené na prepravu ťažkého nákladu

Volvo FH16 je naše najvýkonnejšie nákladné vozidlo. Je vyrobené na prepravu ťažkého nákladu, kedy je potrebný vyšší výkon aj krútiaci moment. Hravo zdolá výzvy, ktoré iné nákladné vozidlá nezvládnu. Tento model v sebe spája efektívny motor D17 a zvýšené pohodlie pre vodiča, aby splnil vaše požiadavky na produktivitu.

Volvo FH16

Využitie: preprava ťažkého nákladu - drevársky a celulózový priemysel, baníctvo, kameňolomy, stavebníctvo
Výkon: 600, 700 alebo 780 k

Prečítajte si kompletné technické údaje

Nákladné vozidlo vybavené na zvýšenie produktivity

Nákladné vozidlo Volvo FH16 ponúka vylepšený výkon pre vyššiu produktivitu spolu s najvyššou úrovňou pohodlia v kabíne. Bez ohľadu na to, akú verziu si vyberiete, nikto nezostane na pochybách, že ide o výnimočný stroj. Zistite viac o modeli Volve FH16 v galérii nižšie.

Adaptívne diaľkové svetlá

Dizajn svetlometu s čiernym motívom Volvo FH16 je jedinečný. LED svetlomety zaisťujú vynikajúcu sveteľnosť a zreteľný profil. Voľbou adaptívnych diaľkových svetlometov maximalizujete svoj výhľad na cestu bez toho, aby ste oslnili ostatných účastníkov cestnej premávky.

Viac o systémoch podpory vodiča

Extra odolný nárazník

Extra odolný nárazník vydrží aj tie najnáročnejšie podmienky. Je vyrobený z 3 mm vysoko kvalitnej ocele a chráni prednú časť vášho vozidla pred preliačinami a svetlomety pre rozbitím. Je presne taký odolný, ako vyzerá.

Zladený interiér

Či už si vyberiete výbavu Volvo FH16 alebo kožený interiér, nikto nebude pochybovať o jeho kvalite. 

Pohodlie v kabíne na prvom mieste

Prispôsobte si Volvo FH16 podľa seba

Ikonický dizajn s vysokým výkonom a krútiacim momentom spolu s pestrou ponukou vám otvára možnosti prispôsobiť si tento špičkový nástroj svojim potrebám. Až 780 koní, robustné nápravy a pohodlné kabíny s rôznymi úrovňami výbavy a k tomu funkcie na úsporu paliva, ako sú napríklad kotúčové brzdy bez odporu. Je čas vyladiť si výkon na novú úroveň.

Volvo dynamické riadenie

Potrebujete presne a jemne manévrovať s ťažkých nákladom pri nízkej rýchlosti, vo vyjazdených koľajách alebo cez výtlky? Vďaka systému Volvo dynamické riadenie budete mať volant pevne v rukách, ľahko a bez zbytočnej námahy

Prečítajte si viac o Volvo dynamickom riadení

I-See šetrí palivo

Systém I-See optimalizuje rýchlosť, radenie prevodových stupňov, voľnobeh a vypínanie motora na základe profilu vašej trasy, aby vám významne ušetril palivo. V reálnom čase zohľadňuje topografiu nadchádzajúcej trasy, zákruty, kruhové objazdy a dopravné informácie. Tým prispieva k zlepšeniu spotreby paliva a zníži vašu uhlíkovú stopu.

Viac o systéme I-See

Nápravy, ktoré maximalizujú nosnosť

Ak potrebujete extrémnu nosnosť, môžeme vám Volvo FH16 z výroby dodať až s piatimi nápravami. Bude hneď pripravené na jazdu a získate k nemu záruku a popredajnú podporu. Ak bude náklad vyložený, môže vodič pomocou funkcie zdvíhania dvojitej nápravy odpojiť a zdvihnúť jednu z jazdných náprav.

Preskúmajte dostupné varianty podvozkov

Motor D17 splní aj tie najvyššie očakávania

Motor D17 je s výkonom 780 koní najvýkonnejším motorom, aký bol kedy namontovaný do nákladných vozidiel Volvo. Avšak hlavnými benefitmi, prečo je Volvo FH16 dokonalým riešením na prepravu ťažkého nákladu a náročné operácie, sú hospodárnosť paliva a dostupnosť mimoriadne vysokého krútiaceho momentu.

Tri úrovne výkonu motora D17

Motor D17 so sebou prináša úžasnú silu a hospodárnosť, ktoré v preprave ťažkého nákladu určite oceníte. Môžete si vybrať výkon 600, 700 alebo 780 koní. Aby ste znížili svoju uhlíkovú stopu a splnili špeciálne požiadavky, môžete motor na všetkých úrovniach poháňať palivom HVO. Motor s výkonom 700 koní operuje aj na bionaftu.

Technické údaje modelu Volvo FH16

Vyšší krútiaci moment

Motor D17 prináša vyšší výkon, krútiaci moment až 3 800 Nm a väčší brzdný výkon motora pri nízkych otáčkach. Vďaka týmto jeho parametrom budete môcť premeniť svoje nákladné vozidlo na efektívnu hnaciu líniu, ktorá vám vždy poskytne presnú úroveň výkonu, a to aj keď práve vyžadujete ten najvyšší štandard.

Spoznajte naše motory Volvo

I-Shift zaistí presnejšie radenie

S prevodovkou I-Shift máte vždy prenos výkonu pod kontrolou, či už potrebujete spoľahlivú trakciu pri rozjazde, alebo zachovať krútiaci moment pri nízkych otáčkach. Zoznámte sa bližšie s výhodami prevodoviek I-Shift v tejto galérii obrázkov.

Pomalé prevody

Rozjazd s ťažkým nákladom je výzvou ako z hľadiska trakcie, tak životnosti spojky. Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi zlepšuje rozjazd a výrazne znižuje namáhanie spojky.

Jazda s jedným pedálom

Funkcia Change Direction (zmena smeru) umožňuje meniť smer jazdy vpred alebo vzad len pomocou plynového pedálu. Pri rýchlosti do 4 km/h vám terénna brzda dovoľuje ovládať plynovým pedálom škrtiacu klapku motora aj brzdy kolies.

Inteligentný softvér

Elektronická riadiaca jednotka je zodpovedná za správne fungovanie spojky a radenia. Rad softvérových balíkov prispôsobí I-Shift vašim potrebám. So špeciálnym balíkom pre vysoké zaťaženie zvládnejte aj extrémne výzvy. 

Kamerový monitorovací systém

Kamerový monitorovací systém zlepšuje aerodynamiku vozidla a prispieva k efektívnej prevádzke. Priamy výhľad na cestu dostal nový rozmer a monitorovacie funkcie, ktoré zrkadlá neponúkajú. Pre dlhšie súpravy sú však bočné zrkadlá vhodnejšou voľbou.

Preskúmajte kamerový monitorovací systém

Informačno-zábavný systém a audiosystém

Intuitívne rozhranie vodiča, informačno-zábavný systém a audiosystém dostupný v troch úrovniach vám na palube Volvo FH16 vždy spríjemnia pobyt – či už za jazdy alebo počas odpočinku.

Typy kabín

Volvo FH16 sa dodáva so širokým výberom kabín, ktoré vyhovujú najrôznejším potrebám. Môžete si vybrať, či chcete energeticky úsporný kamerový monitorovací systém alebo bočné spätné zrkadlá. Zoznámte sa bližšie s rôznymi typmi kabín. 

  Globetrotter XXL

  Kabína Globetrotter XXL pre nákladné vozidlo Volvo FH16 ponúka výnimočné pohodlie počas jazdy i odpočinku, a to až pre dvoch členov posádky. Dolné lôžko je o niečo dlhšie a širšie a zaručuje skutočne komfortný spánok. 

  Globetrotter XL

  Kabína Globetrotter XL pre nákladné vozidlo Volvo FH16 kombinuje maximálne pohodlie počas jazdy i odpočinku až pre dvoch členov posádky s množstvom úložného priestoru a miesta.

  Globetrotter

  Kabína Globetrotter pre Volvo FH16 spája maximálne pohodlie počas jazdy aj odpočinku až pre dve osoby s dostatočnou výškou stropu nad motorovým priestorom.

  Spacia kabína

  Spacia kabína pre Volvo FH16 poskytuje komfortné prostredie počas jazdy i odpočinku pre dve osoby, avšak výška stropu je mierne znížená. 

  Nízka spacia kabína

  Nízka spacia kabína pre Volvo FH16 kombinuje nižšiu vonkajšiu výšku kabíny s komfortným prostredím počas jazdy aj odpočinku pre jednu osobu. Priestor na státie je obmedzený vplyvom zníženého stropu. 

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne poradí a odpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby vás navštívil.