Trucks

Volvo FE CNG

Výkonný a efektívny model s nižšími emisiami. Volvo FE CNG s motorom za zemný plyn je ideálne na zvoz odpadu, doručovanie a iné úlohy, kde sa kladie dôraz na nízku hlučnosť a zníženú ekologickú stopu.

Jednoduchá prevádzka

Vyzerá ako bežné Volvo FE, ale má motor poháňaný výlučne stlačeným zemným plynom alebo stlačeným bioplynom. Využíva technológiu zapaľovacích sviečok a produkuje výkon 320 koní a krútiaci moment 1356 Nm. Nákladné vozidlo je navyše vybavené automatickou prevodovkou. Môžete preto očakávať rovnakú úroveň produktivity a príjemné jazdné vlastnosti, aké vám prináša bežné Volvo FE s naftovým pohonom.

Nižšie emisie

Spaľovanie zemného plynu alebo bioplynu je úplne bez zápachu. Naviac produkuje veľmi nízke množstvo škodlivých častíc. Oproti vozidlu s naftovým motorom sú pri prevádzke vozidla na bioplyn emisie CO₂ o 100 % nižšie. Výfukové plyny majú taký nízky obsah častíc, že nie je potrebná žiadna iná dodatočná úprava výfukových plynov než trojcestný katalyzátor.

Spoľahlivé riešenie

Motor využíva technológiu zapaľovacích sviečok a na reguláciu emisií vyžaduje iba trojcestný katalyzátor. Bez SCR, EGR a AdBlue. U plynových nádrží môžete vyberať z konfigurácií 2×4 a 2×3, sú namontované na oboch stranách podvozku. Dojazd je až 400 km pri ľahkých rozvážkových vozidlách a 250 km pri zvoze odpadu.

Z mnohých miest po celom svete sa totiž ozývajú hlasy volajúce po alternatíve k nákladným vozidlám so vznetovými motormi. Obnoviteľné palivá sú často požiadavkou pre získanie zákazky, predovšetkým ak sa jedná o odpadové hospodárstvo. Vďaka modelu Volvo FE CNG môžeme spoločnostiam pôsobiacim v mestskom prostredí ponúknuť oveľa ekologickejšie vozidlo.

Dodáva sa s kabínou s nízkym vstupom

Skombinujte nizko emisnú hnaciu líniu a ľahko prístupnú kabínu, ktorá zvyšuje bezpečnosť v meste a uľahčuje vodičom prácu.

Máte nejaké otázky?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ich ochotne zodpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.