Trucks

Volvo FH Aero
s plynovým pohonom 

Volvo FH Aero s plynovým pohonom je diaľkové nákladné vozidlo s optimalizovanou aerodynamikou. Prevádzka na bio LNG a HVO zníži vašu emisná stopa CO2 a umožní prekonávať dlhé vzdialenosti s veľkým užitočným zaťažením. Po prepočítaní z nádrže na koleso je uhlíkovo neutrálne.

Diaľková preprava bez emisií uhlíka

Motor s plynovým pohonom poskytuje rovnaký výkon ako naše naftové motory. Dosahuje ho však s nižšími emisiami a potenciálne aj s uhlíkovo neutrálnym pohonom pri preprave na dlhé vzdialenosti s využitím obnoviteľného bio LNG a HVO. Vyberte si medzi výkonom 420, 460 alebo 500 koní s krútiacim momentom až 2 500 Nm.

Vysoký výkon a krútiaci moment

Motor s plynovým pohonom modelu Volvo FH Aero vychádza z našej technológie naftových motorov a ponúka výrazne vyššiu efektívnosť, výkon a krútiaci moment ako iné alternatívy plynových motorov. Vďaka tomu sa dokonale hodí na diaľkovú prepravu s kombinovanou hmotnosťou do 60 ton a vysokou produktivitou.

Zníženie emisií CO2

Okrem bio LNG (bioplyn) alebo LNG (zemný plyn) spotrebúva motor aj malé množstvo obnoviteľného HVO  alebo motorovej nafty. Pri následnom spracovaní výfukových plynov sa používa aj AdBlue. Pri prevádzke na bio LNG a HVO môžete znížiť svoju emisnú stopu CO2 až o 100 %, vypočítanú od nádrže po koleso.

Kapacita nádrže LNG pre vaše potreby

Optimalizáciou veľkosti nádrže pre svoje Volvo FH Aero s plynovým pohonom môžete dosiahnuť dojazd až 1 000 km. Preto je toto nákladné vozidlo vhodné na diaľkovú prepravu v rámci rastúcej siete čerpacích staníc.

Volvo FH Aero s plynovým pohonom na mieru

Nakonfigurujte si Volvo FH Aero s plynovým pohonom pre svoje podnikanie. Nápravy, motory a nádrže, ako aj najrôznejšie prvky komfortnej výbavy kabíny. 

Vysoký výkon a dojazd s nižšími emisiami CO2

Volvo FH Aero s plynovým pohonom prináša výkon a produktivitu ako nákladné vozidlo s naftovým motorom a dostatočný dojazd pre diaľkovú prepravu. Dokáže však znížiť emisie CO2 až o 100 %. Táto hodnota sa počíta od nádrže po koleso na palivo bio LNG a HVO v porovnaní s nákladným vozidlom na štandardnú európsku naftu.

Celková hmotnosť súpravy až 60 ton

Dojazd až 1000 km

Výkon až 500 koní

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Máte nejaké otázky?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ich ochotne zodpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.