Trucks

Volvo FH16 Aero. Efektivita prepravy ťažkých nákladov

Volvo FH16 Aero je nákladné vozidlo určené pre náročné prepravné úlohy, ktorého dizajn a výkonný pohon pomáhajú dosahovať dlhodobú produktivitu. Aerodynamický dizajn v kombinácii s výkonným motorom D17 umožnia zvýšiť výkon a zároveň šetriť palivo. Jeho ďalšou výhodou sú aj vynikajúce jazdné vlastnosti. 

Volvo FH16 Aero

Využitie: preprava ťažkých nákladov
Výkon: 600, 700 alebo 780 k

Zobraziť kompletné technické údaje

Pohodlie a efektivita podľa vašich potrieb

Prezrite si zblízka aerodynamický dizajn tohto nákladného vozidla s kamerovým monitorovacím systémom: znížený odpor vzduchu prispieva k úsporám paliva a kamery zároveň zlepšujú aj priamy výhľad vodiča. Kabína Globetrotter XXL je priestranná a pohodlná. Nasledujúce galérie vám detailne predstavia jednotlivé prvky modelu Volvo FH16 Aero.

Kamerový monitorovací systém

Kamerový monitorovací systém zlepšuje aerodynamiku vozidla a prispieva tak k úspore paliva. Dokáže tiež rozšíriť zorné pole vodiča ako v dobrých, tak i v náročným podmienkach. Vďaka funkcii nočného videnia bude zreteľnejšie vidieť v tme a režim sledovania zaistí prehľad o tom, čo sa deje v okolí nákladného vozidla, keď je zaparkované.

Preskúmať kamerový monitorovací systém

Informačno-zábavný systém a audio

Intuitívne rozhranie vodiča, informačno-zábavný systém a audio systém v dvoch variantoch poskytujú vodičovi vozidla Volvo FH16 Aero maximálne pohodlie, a to počas jazdy alebo odpočinku. 

Pohodlie v kabíne Globetrotter XXL

Volvo FH16 Aero je starostlivo navrhnuté tak, aby vám čo najviac spríjemnilo život na ceste. V kabíne Globetrotter XXL prídete do cieľa vždy v pohodlí. Ešte viac priestoru a pohodlia, väčšie lôžko a pohodlnejšie prostredie, aby ste sa cítili ako doma. To všetko pritom nijak neobmedzuje nosnosť vozidla. 

 Ďalšie informácie o pohodlí v kabíne

Volvo FH16 Aero na mieru

Výrazný aerodynamický dizajn a kotúčové brzdy bez odporu minimalizujú vašu uhlíkovú stopu a znižujú náklady na palivo. Prispôsobte si svoje Volvo FH16 Aero na náročné úlohy v preprave ťažkých nákladov. 

Adaptívny tempomat pomáha dosahovať vyššiu produktivitu

Jazda rovnomernou rýchlosťou šetrí palivo. Ak sa vodičovi darí udržiavať vysokú priemernú rýchlosť, vedie to k zvýšeniu produktivity. Adaptívny tempomat prispôsobuje rýchlosť vozidlu pred vami a funguje po celú dobu jazdy od plnej rýchlosti až do úplného zastavenia. Takže ho môžete využívať ešte viac.

Systémy podpory pre vodiča

Systém I-See dokáže predvídať trasu a ušetriť palivo

Systém I-See pozná vopred trasu a optimalizuje podľa nej rýchlosť, radenie, voľnobeh i vypínanie motora. V reálnom čase zohľadňuje topografiu  nadchádzajúceho úseku, zákruty, kruhové objazdy a dopravné informácie, aby vám ušetril palivo.

Viac o systéme I-See

Obdivuhodný výkon a efektivita

D17 je najvýkonnejší motor, aký bol kedy namontovaný do nákladných vozidiel Volvo. Volvo FH Aero však vyniká prevažne obrovský krútiacim momentom pri zachovaní úspornej prevádzky a vďaka tomu je ideálnym riešením pre ťažkú prepravu pri vyšších priemerných rýchlostiach.

Až 780 koní

Motor D17 je 17-litrový radový šesťvalec s nízkou hmotnosťou a vysokou účinnosťou. Môžete si vybrať výkon 600, 700 alebo 780 koní. S ohľadom na znižovanie uhlíkovej stopy umožňujú všetky verzie okrem nafty aj prevádzku na HVO. Motor s výkonom 700 koní môže byť v prevádzke aj na bionaftu.

Zobraziť kompletné technické údaje Volvo FH16 Aero

Vyššia účinnosť a väčší krútiaci moment

Motory modelu Volvo FH16 Aero poskytujú vyšší výkon, krútiaci moment až 3800 Nm a väčší brzdný účinok motora pri nízkych otáčkach. Môžete si teda nakonfigurovať hnaciu líniu s plynulou, výkonnou a efektívnou prevádzkou. Potenciálne tým môžete znížiť náklady na palivo.

Ďalšie informácie o motoroch Volvo

Vyšší výkon pri nižšej spotrebe

Výkonná hnacia línia D17 je vyrobená tak, aby vám ušetrila palivo pri preprave ťažkých nákladov. Ako? Obrovský výkon a krútiaci moment umožňujú motoru pracovať s menšou námahou pri nižších otáčkach a to vedie k úspore paliva. 

Výkon a manévrovanie plne pod kontrolou

Využívajte dostupný výkon čo najefektívnejšie. Prevodovka I-Shift vám dáva plnú kontrolu nad výkonom motora D17. A vďaka systému Volvo dynamické riadenie bude každý manéver jednoduchý a presný. Nasledujúce galérie obrázkov vám tieto funkcie predstavia podrobnejšie. 

I-Shift radí úplne presne

S prevodovkou I-Shift je každá zmena prevodového stupňa plynulá a presne načasovaná na milisekundy. Vďaka nej je riadenie pohodlné a efektívne. Rad softvérových balíkov vám umožní prispôsobiť I-Shift konkrétnym potrebám pri preprave ťažkých nákladov.

Viac o prevodovke I-Shift

Volvo dynamické riadenie: pre pevnú ruku za volantom

Potrebujete presne a jemne manévrovať s ťažkých nákladom pri nízkej rýchlosti? Vďaka systému Volvo dynamické riadenie budete mať riadenie pevne v rukách, ľahko a bez zbytočnej námahy. Ponúka aj možnosť interakcie so systémami pre podporu vodiča.

Viac o systéme Volvo dynamické riadenie

Typy kabín

Preskúmajte ponuku kabín pre model Volvo FH16 Aero a vyberte si tú, ktorá najviac vyhovuje vaším potrebám. 

  Globetrotter XXL

  Volvo FH16 Aero s kabínou Globetrotter XXL zaručuje maximálne pohodlie počas jazdy aj odpočinku pre dve osoby. Dolné lôžko je o niečo dlhšie a širšie, prináša nadštandardný komfort počas spánku.

  Globetrotter XL

  Kabína Globetrotter XL pre Volvo FH16 Aero ponúka maximálne pohodlie počas jazdy aj odpočinku až pre dvoch členov posádky a naviac aj množstvom úložného priestoru.

  Globetrotter

  Volvo FH16 Aero s kabínou Globetrotter kombinuje komfortné prostredie pre jazdu aj odpočinok pre dve osoby s dostatočnou výškou stropu v priestore motora. 

  Spacia kabína

  Volvo FH16 Aero so spacou kabínou ponúka komfortné prostredie pre jazdu aj odpočinok pre dve osoby, avšak výška stropu je mierne nižšia. 

  Nízka spacia kabína

  Volvo FH16 Aero s nízkou spacou kabínou kombinuje nižšiu vonkajšiu výšku kabíny s komfortným prostredím pre jazdu i odpočinok jednočlennej posádky. Vzhľadom k nižšiemu stropu je však obmedzený priestor pre státie. 

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardom alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne odpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby vás navštívil.