Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Najnovšie tlačové správy

110 matches

1 of 6

 • Radi by sme sa s Vami podelili o radosť z víťazstva v ankete TOP SLOVAKIA 2021, ktorú už 20 rokov vyhlasuje časopis TRANSPORT a LOGISTIKA SK. V kategórii TOP TRUCK Slovakia 2021 obsadil model VOLVO FH prvé miesto.

 • Spoločnosť Volvo Trucks obdržala od spoločnosti DFDS, najväčšej prepravnej a logistickej spoločnosti v severnej Európe, objednávku na 100 elektrických nákladných vozidiel Volvo FM Electric. Dohoda je doposiaľ najväčšou komerčnou objednávkou na elektrické nákladné vozidlá Volvo a jednou z najväčších v histórii ťažkých elektrických nákladných vozidiel na svete.

 • V spoločnosti Volvo Trucks Slovensko sme veľmi hrdí na to, že sa nám ako prvej značke v našom odvetví podarilo zorganizovať pre našich zákazníkov a obchodných partnerov stretnutie venované prezentácii nákladných vozidiel na alternatívne palivá.

 • Spoločnosť Volvo Trucks sa zaoberá naliehavosťou urýchlenia transformácie na elektrickú dopravu organizovaním globálneho online stretnutia. Cieľom je odprezentovať, ako prejsť na elektrický pohon, a inšpirovať dopravné spoločnosti, aby svoju cestu odštartovali.

 • Začiatok podnikania so sebou prináša mnoho otáznikov, napr. Uchytí sa novo vzniknutá spoločnosť na trhu? Bude napredovať v zmysle predsavzatí a cieľov? Ak sú však výsledky vynikajúce a portfólio spoločnosti sa rozširuje, je za tým obetavá práca a mnoho prebdených nocí. Takto si na svoje začiatky spomína aj pán Lukáš Turanský, ktorý v roku 2015 založil spoločnosť DSPT s.r.o.

 • Deti, ktoré sa rodia v tomto období, zažijú počas svojho života úplne iný svet mobility v porovnaní s tým, aký máme dnes. Väčšina osobných vozidiel, autobusov, nákladných vozidiel - a spôsoby dopravy, na ktoré ani len nepomyslíme – budú tichšie a elektrické, s nulovými emisiami výfukových plynov.

 • Podnikanie v nákladnej doprave si vyžaduje vysoké pracovné nasadenie a voľné víkendy či sviatky nie sú vždy samozrejmosťou. Ale pokiaľ máte po svojom boku milovanú osobu, na ktorú sa môžete spoľahnúť, všetko je hneď jednoduchšie. A takto sa začal písať aj príbeh spoločnosti Euroline Group Slovakia s.r.o., ktorú v roku 2008 založil pán Dušan Bubla spolu so svojou manželkou Luciou Jankovičovou.

 • Radi by sme sa s Vami podelili o informáciu, že spoločnosť Volvo Group Slovakia, s.r.o. opäť získala Ocenenie AAA, aj za rok 2020. Certifikát potvrdzuje, že sme spoľahlivým, dôveryhodným a minimálne rizikovým partnerom na podnikanie.

 • Göteborg, Švédsko / Mníchov, Nemecko / Štuttgart, Nemecko – Traja poprední výrobcovia úžitkových vozidiel Volvo Group, Daimler Truck a TRATON GROUP podpísali nezáväznú dohodu o inštalácii a prevádzkovaní vysokovýkonnej verejnej nabíjacej siete pre akumulátorové elektrické ťažké nákladné vozidlá v celej Európe. Spoločným cieľom je iniciovať a urýchliť budovanie nabíjacej infraštruktúry s cieľom zvýšiť dôveru zákazníkov a podporiť transformáciu EÚ na klimaticky neutrálnu dopravu.

 • Spoločnosť Volvo Trucks je vďaka nedávno predstaveným vozidlám Volvo FH, FM a FMX Electric plne pripravená katalyzovať rýchly prechod k udržateľnejšej preprave a veľký rozmach elektrifikácie ťažkej cestnej prepravy. Vďaka prelomovej technológii založenej na zdieľaných platformách sú elektrické vozidlá Volvo Trucks vhodné pre široké uplatnenie v oblasti ťažkej prepravy, čo uľahčuje mnohým dopravným spoločnostiam prechod na vlastnú elektrifikačnú cestu.

 • DFDS, najväčšia prepravná a logistická spoločnosť v severnej Európe, a Volvo Trucks spájajú sily pri elektrifikácii ťažkej nákladnej prepravy. V prvom kroku bude DFDS prevádzkovať čisto elektrické nákladné vozidlo na dodávku dielov do továrne pre výrobu nákladných vozidiel Volvo blízko Göteborgu. Iniciatíva predstavuje kľúčový krok k vybudovaniu dodávateľského reťazca bez fosílnych palív pre skupinu Volvo Group.

 • Pre zvýšenie bezpečnosti vyvinula spoločnosť Volvo Trucks pre svoje modely elektrických nákladných vozidiel akustický varovný systém s jedinečnými zvukmi. Výstraha navrhnutá spoločnosťou Volvo zvýši bezpečnosť tým, že upozorní chodcov, cyklistov a ostatných účastníkov cestnej premávky na približujúce sa nákladné vozidlá, ktoré by inak boli takmer nehlučné. Zvuky sú navrhnuté tak, aby boli príjemné a nenápadné pre vodiča i ostatných v jeho blízkosti.

 • Spoločnosť TRIO TRANS s.r.o. pôsobí na Slovensku už 15 rokov a predmetom jej činnosti sú logistické služby, expresná preprava tovaru, vnútroštátna a medzinárodná preprava. Vozový park tvorí 17 nákladných vozidiel, takmer všetky značky Volvo Trucks, ktoré mesačne najazdia v priemere 16 000 km a takmer 90% všetkých prepráv sa realizuje na trase Slovensko - Veľká Británia - Slovensko. Plachtové súpravy prepravujú tovar pre automobilový a potravinársky priemysel.

 • Spoločnosť VAREXPRES s.r.o. bola založená v roku 1993 a po rokoch sa z nej vyformovala moderná dopravná spoločnosť s orientáciou na požiadavky zákazníkov. Byť spoľahlivým partnerom v oblasti vnútroštátnej a medzinárodnej dopravy je pre nich kľúčové. Najmodernejšia dopravná technika je toho dôkazom - priemerný vek ich vozového parku je 2 roky. V súčasnosti prevádzkujú 32 ťažkých nákladných vozidiel výhradne značky Volvo Trucks. Začiatkom mája prevzali už päťdesiate nákladné vozidlo Volvo a úžasné je, že to bola práve nová generácia Volvo FH.

 • Zákazníci v Európe si teraz môžu kúpiť jazdené nákladné vozidlá Volvo prostredníctvom webovej stránky www.VolvoSelected.com, ktorú prevádzkuje spoločnosť Volvo Trucks. Vozidlá môžu byť dodávané po celom svete. Spolu s vozidlami ponúkame záruku na hnaciu líniu, servisné zmluvy, ako aj flexibilné finančné riešenia.

 • Flotilu nákladných vozidiel dopravnej spoločnosti Polčin Transport, s.r.o. doplnilo v apríli posledných 5 z 25 objednaných vozidiel Volvo Trucks s technológiou I-Save. Bánovský autodopravca však s dopĺňaním svojho vozového parku nekončí. Objednaných má ďalších 15 ťahačov Volvo Trucks novej generácie, ktoré začnú postupne prichádzať na jeseň tohto roka. Doplnia flotilu 60 vozidiel, ktorými zabezpečujú služby pre svojich zákazníkov

 • D.K.C., s.r.o. Zvolen je stabilná a úspešná spoločnosť v oblasti nákladnej dopravy. Teší nás, že po 25 rokoch sa opäť rozhodli pre značku Volvo Trucks. Na jeseň 2020 prevzali prvé dva ťahače Volvo FH a koncom minulého týždňa k nim pribudli ďalšie štyri. Dnes majú vo vozidlovom parku 42 nákladných vozidiel a 6 z nich je Volvo. Vozidlá Volvo FH s kabínou Globetrotter sú vybavené motorom Turbo Compound o výkone 460 koní a balíkom s podporou systému Dynafleet a navigáciou.

 • Vďaka tohtoročnému zahájeniu predaja troch nových vysoko výkonných plne elektrických modelov spoločnosť Volvo Trucks verí, že nastal správny čas na rýchly rozmach elektrifikácie ťažkých nákladných vozidiel v cestnej doprave. Tento pozitívny výhľad je založený na schopnosti elektrických nákladných vozidiel Volvo uspokojiť najrôznejšie prepravné potreby. Napríklad v EÚ by mohla byť takmer polovica všetkých nákladných vozidiel elektrifikovaná v blízkej budúcnosti.

 • Predstavujeme Vám novú webovú a tiež mobilnú aplikáciu VOLVO TRUCK BUILDER, vďaka ktorej si môžete online postaviť nákladné vozidlo Volvo podľa svojich predstáv a potrieb.

 • Nové Volvo FM spoločnosti Volvo Trucks získal ocenenie „Red Dot Award 2021“ v kategórii produktového dizajnu pre úžitkové vozidlá. Nový model bol navrhnutý s jednoznačným účelom: Byť optimálnym pracovným nástrojom pre široký rozsah prepravných úloh, pričom pozornosť musí byť vždy zameraná na vodiča.

110 matches

1 of 6