Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Najnovšie tlačové správy

77 matches

1 of 4

 • Press release

  11/20/2020

  Volvo FH LNG pre zelenší zajtrajšok

  Spoločnosť DALITRANS, s.r.o. je jednou z najväčších a najuniverzálnejších prepravných spoločností. Kvalitné zázemie je vybudované v komplexnej centrále, so servisom, skladovaním a autoumyvárkou. Vozový park s viac ako 200 nákladnými vozidlami v spojení s takmer 25 ročnými skúsenosťami sú garanciou profesionálnych služieb a spoľahlivého obchodného partnerstva.

  `
 • Spoločnosť Volvo Trucks začne v roku 2021 na európskom trhu ponúkať kompletný rad ťažkých nákladných vozidiel s elektrickým pohonom. Budúci rok si tak dopravné spoločnosti môžu v prípade záujmu objednať plne elektrické vozidlá. Veľké úsilí spoločnosti Volvo Trucks o elektrifikáciu predstavuje významný krok vpred na ceste k preprave bez fosílnych palív.

  `
 • Spoločnosti Volvo Trucks a ICA Sweden, maloobchod s potravinami s vedúcou pozíciou v krajine, spájajú svoje sily s cieľom identifikovať dopravné toky spoločnosti, ktoré je možné elektrifikovať. Z dlhodobého hľadiska sa spolupráca rozšíri na ďalšie oblasti, ktoré môžu pomôcť znížiť vplyv nákladnej prepravy na životné prostredie.

  `
 • Podnikanie v nákladnej doprave si vyžaduje vysokú flexibilitu, orientáciu na presné potreby zákazníka a serióznosť už od prvého kontaktu. Týmito zásadami sa riadi aj spoločnosti MSJ OREPA, s.r.o. so sídlom v Zemianskych Kostoľanoch, ktorá je pokračovateľom rodinnej firmy Štefan Svitok – OREPA a na slovenskom trhu pôsobí už viac ako 20 rokov. Hlavnými činnosťami je ťažba a spracovanie dreva, ako aj vnútroštátna a medzinárodná preprava.

  `
 • Spoločnosť Volvo Trucks nedávno zahájila predaj svojho nového vozidla Volvo FMX určeného do náročných podmienok stavebného segmentu. Toto je už tretia verzia modelu Volvo FMX a má úplne novú kabínu, vyššie užitočné zaťaženie a inovatívne bezpečnostné prvky. So zvýšeným zaťažením prednej nápravy až 20 ton a podvozkom o hmotnosti 38 ton je určené splniť aj tie najnáročnejšie úlohy vo veľmi drsnom teréne. Nové Volvo FMX je navrhnuté pre budúce elektrické pohony a je certifikované pre použitie HVO, syntetická nafta – získaná hydrogennáciou rastlinných olejov.

  `
 • Tento rok v októbri spustí spoločnosť Volvo Trucks ostré testovanie plne elektrického prepravného riešenia pre stavebníctvo. Zákazníkovi, spoločnosti Swerock, odovzdá dve ťažké nákladné vozidlá, aby mohla uspokojiť rastúce požiadavky na nižší hluk a emisie, a to prevažne v citlivých mestských oblastiach.

  `
 • Prepravné spoločnosti a ich zákazníci sa stále viac zaujímajú o znižovanie emisií CO2 a nákladov s využitím chladeného skvapalneného plynu (LNG) ako paliva. Z tohto dôvodu budú mať nové modely Volvo FH a Volvo FM v budúcnosti motory na skvapalnený zemný plyn a bioplyn - poskytujú rovnako vysoký výkon ako naftové motory. Používanie bioplynu umožňuje dosiahnuť uhlíkovo neutrálnu prepravu a znížiť emisie CO2 až o 100 %.

  `
 • Malá rodinná firma so sídlom v Senci vznikla v roku 1991 a od začiatku v nej pracovali iba rodinní príslušníci. Stalo sa nepísaným pravidlom, že deti v prostredí firmy vyrastali, pomáhali a zaúčali sa, aby boli pripravené jedného dňa v tradícii pokračovať. Dnes má firmu pod krídlami pán Milan, ktorý ju prevzal od svojho otca. Jeho prvorodený syn kráča v jeho šľapajach a dokonca aj malý vnúčik sa čo-tu rád priučí.

  `
 • Nové ťažké nákladné vozidlá Volvo, ktorých predaj na Slovensku bol práve zahájený, zohľadňujú maximálnu efektivitu, bezpečnosť a ekonomiku prevádzky. Všetky modely – Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM a Volvo FMX – sú vybavené novým digitálnym prístrojovým panelom, ktorý vodičom sprostredkuje dôležité informácie v konkrétnych situáciách. Vozidlá Volvo FM a FMX ďalej predstavujú novú priestrannejšiu kabínu s lepším priamym výhľadom z vozidla.

  `
 • Výstavba diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku pomaly napreduje a nás teší, že pri ich budovaní sú nasadené aj nákladné vozidlá značky Volvo. Nám sa vďaka ústretovosti vedeniu spoločnosti ŠAM – STAV Šandor, s.r.o. podarilo na okamih nahliadnuť na výstavbu diaľničného obchvatu Bratislavy.

  `
 • Volvo FH s technológiou I-Save prichádza teraz na trh v ešte úspornejšej verzii, ktorá dokáže znížiť náklady na palivo až o desať percent. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou ide o výrazné zlepšenie o tri percentuálne body.

  `
 • Môžete sa na nás spoľahnúť aj v oblasti servisovania nákladných vozidiel. Aby sme boli pre vás prístupnejší, rozhodli sme sa s platnosťou od 1.júla 2020 predlžiť otváracie hodiny v našich Truck Centrách Nové Zámky, Zvolen, Žilina a Prešov.

  `
 • Press release

  06/26/2020

  Keď sa počíta každá kvapka paliva

  Spoločnosť VAREXPRES s.r.o. bola založená v roku 1993 ako obchodná firma. V počiatkoch sa zameriavala na prepravu vlastných tovarov. Po rokoch pôsobenia na trhu dopravy sa špecializuje na prepravu tovaru s možnosťou regulácie teploty. Tím je pripravený prepraviť akýkoľvek typ teplotne citlivého výrobku, (od -30°C do 30°C) a nebezpečné látky vyžadujúce ADR kdekoľvek v Európe. Rovnako sa môžete spoľahnúť, že vašu expresnú dodávku doručia včas. Kladú veľký dôraz na požiadavky zákazníkov a vďaka širokej sieti spoľahlivých partnerov nájdu to najvhodnejšie riešenie.

  `
 • Radi by sme sa s Vami podelili o informáciu, že spoločnosť Volvo Group Slovakia, s.r.o. získala Ocenenie AAA za rok 2019. Certifikát potvrdzuje, že sme spoľahlivým, dôveryhodným a minimálne rizikovým partnerom na podnikanie.

  `
 • Spoločnosť Volvo Trucks predstavila v roku 2010 nákladné vozidlo Volvo FMX - špeciálne vyvinuté pre stavebníctvo. Jeho schopnosť zvládnuť aj tie najnáročnejšie podmienky sa v priebehu rokov zlepšovala a to vďaka zavedeniu mnohých inovatívnych funkcií. Po desiatich rokoch si získalo veľmi dobrú povesť ako jedno z najsilnejších stavebných vozidiel na trhu.

  `
 • Teší nás, že vďaka uvoľneniu opatrení sa zrýchľuje nákladná doprava a vyťažovanie vozidiel.

  `
 • Volvo Group a Daimler Truck AG ako poprední zástupcovia odvetvia výroby úžitkových a nákladných vozidiel zdieľajú víziu "Green Deal", ktorá zahŕňa udržateľnú dopravu a uhlíkovo neutrálnu Európu do roku 2050. Obidve spoločnosti nedávno podpísali nezáväznú predbežnú dohodu o založení nového podniku so spoločnou majetkovou účasťou.

  `
 • Závody spoločnosti Volvo Trucks vo Švédsku a Belgicku, ktoré boli z veľkej časti odstavené od polovice marca, teraz postupne obnovujú svoju prevádzku. Reštart sa uskutoční pomaly a bezpečne, vždy s ohľadom na nový, odlišný spôsob práce. Ten bude brať do úvahy dodržiavanie odstupov a ďalšie opatrenia pre bezpečnú prevádzku.

  `
 • Dielne pre Volvo kabíny využívajú zvyšný materiál a 3D tlačiareň a vyrábajú ochranné štíty pre zdravotnícky personál v Göteborgu. Celosvetový dopyt po ochranných štítoch pre zdravotníkov je veľmi vysoký.

  `
 • Naše servisné centrá po celom Slovensku sú pripravené zaistiť prevádzkyschopnosť Vášho vozidlového parku. S cieľom chrániť zdravie Vás a našich zamestnancov upravujeme otváracie hodiny vo všetkých Volvo Truck Centrách s platnosťou od 1.apríla 2020.

  `

77 matches

1 of 4