Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Najnovšie tlačové správy

129 matches

1 of 7

 • Volvo Trucks otvára svoj úplne prvý montážny závod na výrobu akumulátorov. Závod so sídlom v belgickom meste Gent bude dodávať akumulátory pripravené na inštaláciu do plne elektrických ťažkých nákladných vozidiel Volvo.

 • Spoločnosti Volvo Trucks a Deutsche Post DHL Group podpísali dohodu o spolupráci s cieľom urýchliť prechod na vozidlá s nulovými emisiami výfukových plynov. DHL hodlá zintenzívniť svoj prechod na ťažké elektrické nákladné vozidlá nasadením celkom 44 nových elektrických nákladných vozidiel Volvo na trasy po Európe.

 • Inteligentná a automatizovaná prevodovka I-Shift od spoločnosti Volvo Trucks je teraz rýchlejšia ako kedykoľvek predtým. Rýchlejšia odozva prináša lepšie jazdné vlastnosti a zvyšuje plynulosť jazdy naftových aj elektrických ťažkých nákladných vozidiel.

 • Predaj modelov ťažkého radu elektrických nákladných vozidiel Volvo Trucks sa teraz po oficiálnom otvorení objednávkového systému skutočne rozbehne.

 • Spoločnosť Volvo Trucks v Severnej Amerike získala objednávku na 110 elektrických nákladných vozidiel Volvo VNR od globálnej logistickej spoločnosti Maersk. Ak sa k tomuto obchodu pridá predošlá objednávka na 16 vozidiel rovnakého modelu, predstavuje doteraz najväčšiu komerčnú objednávku elektrických nákladných vozidiel Volvo.

 • Technológia I-Save od spoločnosti Volvo Trucks získava nové vylepšenia - sú navrhnuté tak, aby znížili spotrebu paliva a zároveň výrazne ponížili emisie CO2, čo zlepší jazdné vlastnosti a celkový zážitok z jazdy. I-Save prispieva k optimalizácii technológie motora, riadiaceho softvéru, čím znižuje odpor vzduchu a to všetko pre dosiahnutie jedného spoločného cieľa – maximálne zvýšenie energetickej účinnosti.

 • Nové štatistiky ukazujú, že spoločnosť Volvo Trucks bola v roku 2021 lídrom na trhu ťažkých plne elektrických nákladných vozidiel v Európe s podielom 42 %. V roku 2021 spoločnosť prijala objednávky, vrátane záväzných budúcich objednávok, na viac ako 1 100 elektrických nákladných vozidiel po celom svete.

 • Unicon, najväčší výrobca a dodávateľ transportbetónu v Dánsku, má v úmysle zadať doteraz najväčšiu súkromnú objednávku na elektrické nákladné vozidlá, ktoré budú jazdiť po dánskych cestách. Volvo FM Electric v počte 11 kusov bude dodaných koncom tohto roka. Spoločnosti Unicon a Volvo Trucks sa dohodli na dlhodobej spolupráci, ktorej cieľom je vyvinúť a implementovať kompletné elektrické riešenia nákladných vozidiel a karosérií pre betonársky priemysel.

 • Spoločnosť Volvo Trucks uvádza na trh nový, patentovaný bezpečnostný prvok pre elektrické nákladné vozidlá – Active Grip Control. Nová technológia výrazne zlepšuje stabilitu, akceleráciu a brzdenie v klzkých podmienkach.

 • Press release

  01/12/2022

  VISTA 2022 

  Koncom januára odštartuje VISTA 2022. VISTA (Volvo International Service Training Award) je medzinárodná súťaž otvorená všetkým profesionálom na trhu služieb v rámci globálnej servisnej siete Volvo Trucks a Volvo Buses. V súčasnosti sa jedná o najväčšiu svetovú súťaž pre pracovníkov na trhu služieb.

 • V Nemecku bol vykonaný prvý nezávislý test energetickej účinnosti s plne naloženým elektrickým nákladným vozidlom Volvo Electric ťažkého radu. Elektrické nákladné vozidlo prekročilo svoj oficiálne uvádzaný dojazd a spotrebovalo o 50 % menej energie ako jeho naftový variant.

 • Volvo FH s technológiou I-Save a modely poháňané plynom, Volvo FH LNG a Volvo FM LNG, sú presvedčivé v dôležitých kategóriách pre udržateľnú dopravu. V kategóriách „nákladné vozidlá“ a „nákladné vozidlá s pohonom na plyn“ získali Európsku cenu za dopravu a udržateľnosť 2022 (European Transport Award for Sustainability), ktorú koncom novembra tohto roka v Mníchove udelili zástupcovia novín pre nákladnú dopravu „transport“.

 • Spoločnosť Volvo Trucks dostala objednávku na ďalších 25 ťažkých elektrických nákladných vozidiel od najväčšej severoeurópskej dopravnej a logistickej spoločnosti DFDS. Tieto vozidlá navýšia rekordnú objednávku 100 elektrických nákladných vozidiel Volvo FM, ktoré boli objednané už v októbri. Celkový počet elektrických nákladných vozidiel pre spoločnosť DFDS sa tak zvýšil na 125 kusov.

 • Press release

  12/24/2021

  Veselé Vianoce prajeme Vám 

  Milí naši zákazníci, obchodní partneri a fanúšikovia, ĎAKUJEME za prejavenú dôveru a tešíme sa z našej doterajšej spolupráce. Prežite krásne a pohodové vianočné sviatky v zdraví a v kruhu Vašich najmilších.

 • Spoločnosť Volvo Group Slovakia bude mať otvorené všetky Truck Centrá aj počas vianočných a novoročných sviatkov, aby sme mohli zabezpečiť opravu a údržbu Vašich vozidiel a predaj ND. Prajeme Vám krásny predvianočný čas a veľa bezpečných kilometrov na cestách!

 • Mnohí z nás to už zažili – batéria v mobilnom telefóne sa vybíja oveľa rýchlejšie, keď nastane skutočná zima. Spoločnosť Volvo Trucks otestovala svoje elektrické nákladné vozidlá v extrémne chladnom počasí blízko polárneho kruhu. A výsledok? Funkcia Ready to Run zafungovala výborne, aj keď bola teplota hlboko pod nulou.

 • Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje niekoľko dôležitých vylepšení na svojich 11- a 13-litrových motoroch spĺňajúcich normu Euro 6, ktoré spoľahlivo kombinujú výhody zníženej spotreby paliva s efektívnejšími jazdnými vlastnosťami.

 • Radi by sme sa s Vami podelili o radosť z víťazstva v ankete TOP SLOVAKIA 2021, ktorú už 20 rokov vyhlasuje časopis TRANSPORT a LOGISTIKA SK. V kategórii TOP TRUCK Slovakia 2021 obsadil model VOLVO FH prvé miesto.

129 matches

1 of 7