Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Najnovšie tlačové správy

71 matches

1 of 4

 • Prepravné spoločnosti a ich zákazníci sa stále viac zaujímajú o znižovanie emisií CO2 a nákladov s využitím chladeného skvapalneného plynu (LNG) ako paliva. Z tohto dôvodu budú mať nové modely Volvo FH a Volvo FM v budúcnosti motory na skvapalnený zemný plyn a bioplyn - poskytujú rovnako vysoký výkon ako naftové motory. Používanie bioplynu umožňuje dosiahnuť uhlíkovo neutrálnu prepravu a znížiť emisie CO2 až o 100 %.

  `
 • Malá rodinná firma so sídlom v Senci vznikla v roku 1991 a od začiatku v nej pracovali iba rodinní príslušníci. Stalo sa nepísaným pravidlom, že deti v prostredí firmy vyrastali, pomáhali a zaúčali sa, aby boli pripravené jedného dňa v tradícii pokračovať. Dnes má firmu pod krídlami pán Milan, ktorý ju prevzal od svojho otca. Jeho prvorodený syn kráča v jeho šľapajach a dokonca aj malý vnúčik sa čo-tu rád priučí.

  `
 • Nové ťažké nákladné vozidlá Volvo, ktorých predaj na Slovensku bol práve zahájený, zohľadňujú maximálnu efektivitu, bezpečnosť a ekonomiku prevádzky. Všetky modely – Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM a Volvo FMX – sú vybavené novým digitálnym prístrojovým panelom, ktorý vodičom sprostredkuje dôležité informácie v konkrétnych situáciách. Vozidlá Volvo FM a FMX ďalej predstavujú novú priestrannejšiu kabínu s lepším priamym výhľadom z vozidla.

  `
 • Výstavba diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku pomaly napreduje a nás teší, že pri ich budovaní sú nasadené aj nákladné vozidlá značky Volvo. Nám sa vďaka ústretovosti vedeniu spoločnosti ŠAM – STAV Šandor, s.r.o. podarilo na okamih nahliadnuť na výstavbu diaľničného obchvatu Bratislavy.

  `
 • Volvo FH s technológiou I-Save prichádza teraz na trh v ešte úspornejšej verzii, ktorá dokáže znížiť náklady na palivo až o desať percent. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou ide o výrazné zlepšenie o tri percentuálne body.

  `
 • Môžete sa na nás spoľahnúť aj v oblasti servisovania nákladných vozidiel. Aby sme boli pre vás prístupnejší, rozhodli sme sa s platnosťou od 1.júla 2020 predlžiť otváracie hodiny v našich Truck Centrách Nové Zámky, Zvolen, Žilina a Prešov.

  `
 • Press release

  06/26/2020

  Keď sa počíta každá kvapka paliva

  Spoločnosť VAREXPRES s.r.o. bola založená v roku 1993 ako obchodná firma. V počiatkoch sa zameriavala na prepravu vlastných tovarov. Po rokoch pôsobenia na trhu dopravy sa špecializuje na prepravu tovaru s možnosťou regulácie teploty. Tím je pripravený prepraviť akýkoľvek typ teplotne citlivého výrobku, (od -30°C do 30°C) a nebezpečné látky vyžadujúce ADR kdekoľvek v Európe. Rovnako sa môžete spoľahnúť, že vašu expresnú dodávku doručia včas. Kladú veľký dôraz na požiadavky zákazníkov a vďaka širokej sieti spoľahlivých partnerov nájdu to najvhodnejšie riešenie.

  `
 • Radi by sme sa s Vami podelili o informáciu, že spoločnosť Volvo Group Slovakia, s.r.o. získala Ocenenie AAA za rok 2019. Certifikát potvrdzuje, že sme spoľahlivým, dôveryhodným a minimálne rizikovým partnerom na podnikanie.

  `
 • Spoločnosť Volvo Trucks predstavila v roku 2010 nákladné vozidlo Volvo FMX - špeciálne vyvinuté pre stavebníctvo. Jeho schopnosť zvládnuť aj tie najnáročnejšie podmienky sa v priebehu rokov zlepšovala a to vďaka zavedeniu mnohých inovatívnych funkcií. Po desiatich rokoch si získalo veľmi dobrú povesť ako jedno z najsilnejších stavebných vozidiel na trhu.

  `
 • Teší nás, že vďaka uvoľneniu opatrení sa zrýchľuje nákladná doprava a vyťažovanie vozidiel.

  `
 • Volvo Group a Daimler Truck AG ako poprední zástupcovia odvetvia výroby úžitkových a nákladných vozidiel zdieľajú víziu "Green Deal", ktorá zahŕňa udržateľnú dopravu a uhlíkovo neutrálnu Európu do roku 2050. Obidve spoločnosti nedávno podpísali nezáväznú predbežnú dohodu o založení nového podniku so spoločnou majetkovou účasťou.

  `
 • Závody spoločnosti Volvo Trucks vo Švédsku a Belgicku, ktoré boli z veľkej časti odstavené od polovice marca, teraz postupne obnovujú svoju prevádzku. Reštart sa uskutoční pomaly a bezpečne, vždy s ohľadom na nový, odlišný spôsob práce. Ten bude brať do úvahy dodržiavanie odstupov a ďalšie opatrenia pre bezpečnú prevádzku.

  `
 • Dielne pre Volvo kabíny využívajú zvyšný materiál a 3D tlačiareň a vyrábajú ochranné štíty pre zdravotnícky personál v Göteborgu. Celosvetový dopyt po ochranných štítoch pre zdravotníkov je veľmi vysoký.

  `
 • Naše servisné centrá po celom Slovensku sú pripravené zaistiť prevádzkyschopnosť Vášho vozidlového parku. S cieľom chrániť zdravie Vás a našich zamestnancov upravujeme otváracie hodiny vo všetkých Volvo Truck Centrách s platnosťou od 1.apríla 2020.

  `
 • Vzhľadom na dnešnú situáciu by sme vás radi informovali o tom, ako bude naša spoločnosť v najbližšej dobe zastrešovať predaj vozidiel, predaj náhradných dielov a servisovanie vozidiel. Vedenie spoločnosti muselo reagovať veľmi zodpovedne a prijať také opatrenia, aby chránilo zdravie a bezpečnosť nielen svojich zamestnancov, ale aj obchodných partnerov.

  `
 • Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje štyri nové nákladné vozidlá výrazne zamerané na prostredie vodiča, bezpečnosť a produktivitu. „Na túto veľkú investíciu orientovanú na budúcnosť sme skutočne hrdí. Chceme byť najlepším obchodným partnerom našich zákazníkov, aby ich konkurencieschopnosť vzrástla ešte viac a aby sme im mohli pomôcť prilákať najlepších vodičov na stále náročnejšom trhu,“ hovorí Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks. Štyri ťažké nákladné vozidlá. Volvo FH, FH16, FM a FMX predstavujú asi dve tretiny dodávok spoločnosti Volvo Trucks.

  `
 • Spoločnosť Volvo Trucks uviedla na trh novú generáciu modelu Volvo FH16, ktorý úspešne kombinuje nové bezpečnostné prvky, pracovné prostredie zamerané na vodiča a najnovšie technológie prinášajúce zákazníkom zvýšenú produktivitu. Nový vlajkový model patrí medzi vozidlá novej generácie spoločnosti Volvo Trucks navrhnuté s ohľadom na vodiča.

  `
 • Spoločnosť Volvo Trucks uvádza na trh novú generáciu nákladných vozidiel Volvo FH, ktorá sa môže pochváliť prepracovanou kabínou, inovatívnymi bezpečnostnými prvkami a pracovným prostredím zameraným na vodiča. Hlavným cieľom dizajnu Volvo FH je priniesť vodičovi produktívnejší, bezpečnejší a pohodlnejší život na cestách.

  `
 • Spoločnosť Volvo Trucks uviedla na trh nové Volvo FMX s úplne novou kabínou, vyšším užitočným zaťažením a inovatívnymi bezpečnostnými prvkami. Vďaka zvýšenému zaťaženiu predných náprav až do 20 ton a 38-tonovému podvozku je nové Volvo FMX skonštruované pre tie najťažšie podmienky a najnáročnejšie úlohy.

  `
 • Spoločnosť Volvo Trucks uvádza na trh novú generáciu Volvo FM, ktorá sa pýši výrazne zdokonaleným prostredím vodiča a inováciami pre vyššiu úroveň pohodlia, bezpečnosti a produktivity. „Nové nákladné vozidlo Volvo FM je priestranné a ponúka mimoriadny výhľad. Je navrhnuté tak, aby bolo dokonalým pracoviskom na kolesách vo všetkých segmentoch,“ uvádza Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks.

  `

71 matches

1 of 4