Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Najnovšie tlačové správy

85 matches

1 of 5

 • DHL Freight, jeden z popredných poskytovateľov cestnej nákladnej dopravy v Európe, a spoločnosť Volvo Trucks uzavreli partnerstvo s cieľom urýchliť zavedenie ťažkých elektrických nákladných vozidiel určených na regionálnu prepravu v Európe. Spoločné úsilie predstavuje ďalší dôležitý krok smerom k riešeniam dopravy, ktoré majú neutrálny dopad na podnebie.

  `
 • Girteka Logistics, jedna z popredných európskych logistických spoločností, sa rozhodla investovať do kúpy 2 000 nákladných vozidiel Volvo FH najnovšej generácie. Medzi hlavné očakávania tejto významnej obnovy vozového parku patrí vyššia bezpečnosť, vyššia úroveň komfortu vodiča a nižšia spotreba paliva.

  `
 • Spoločnosť J.R.Steindorfer, s.r.o. pôsobí v oblasti nákladnej dopravy už úctyhodných 30 rokov. Za toto obdobie sa z malej rodinnej firmy stala moderná a rešpektovaná spoločnosť s komplexnými službami. Začiatkom februára vymenili jazdené vozidlá za 7 nových ťahačov Volvo FH, ktoré plánujú využívať na špecializovanú prepravu. Svoje začiatky podnikania ako aj súčasnú situáciu nám priblížil Ing. Rudolf Páleš, majiteľ spoločnosti J.R.Steindorfer.

  `
 • Lannutti Group, talianska prepravná a logistická spoločnosť, objednala 1,000 nových nákladných vozidiel Volvo FH s najnovšou technológiou pre úsporu paliva, I-Save. Spoločnosť vidí potenciál v znížení spotreby paliva o 10 percent a znížení emisií CO2.

  `
 • Nové nákladné vozidlá Volvo FM a Volvo FMX sú teraz k dispozícii ako vozidlá záchrannej služby s kabínou pre osádku až pre deväť osôb. Nové varianty oboch modeloch vyvinuté v úzkej spolupráci s výrobcami nadstavieb a pohotovostnými zložkami majú viacero vylepšení špeciálne určených pre vozidlá hasičského a záchranného zboru.

  `
 • Prežite veselého Silvestra a do NOVÉHO ROKU 2021 vyštartujte v zdraví a plní elánu v ústrety našej vzájomnej spolupráci.

  `
 • Milí naši zákazníci a obchodní partneri, oznamujeme Vám, že dňa 2.1.2021 (sobota) bude celý areál TRUCK CENTER SENEC ZATVORENÝ z dôvodu karantény. Ďakujeme za pochopenie a chráňte seba aj svojich najbližších! Váš tím Volvo Group Slovakia

  `
 • Spoločnosť Volvo Group Slovakia bude mať otvorené všetky Truck Centrá aj počas vianočných a novoročných sviatkov, aby sme mohli zabezpečiť opravu a údržbu Vašich vozidiel a predaj ND. Prajeme Vám krásny predvianočný čas a veľa bezpečných kilometrov na cestách!

  `
 • Press release

  11/20/2020

  Volvo FH LNG pre zelenší zajtrajšok

  Spoločnosť DALITRANS, s.r.o. je jednou z najväčších a najuniverzálnejších prepravných spoločností. Kvalitné zázemie je vybudované v komplexnej centrále, so servisom, skladovaním a autoumyvárkou. Vozový park s viac ako 200 nákladnými vozidlami v spojení s takmer 25 ročnými skúsenosťami sú garanciou profesionálnych služieb a spoľahlivého obchodného partnerstva.

  `
 • Spoločnosť Volvo Trucks začne v roku 2021 na európskom trhu ponúkať kompletný rad ťažkých nákladných vozidiel s elektrickým pohonom. Budúci rok si tak dopravné spoločnosti môžu v prípade záujmu objednať plne elektrické vozidlá. Veľké úsilí spoločnosti Volvo Trucks o elektrifikáciu predstavuje významný krok vpred na ceste k preprave bez fosílnych palív.

  `
 • Spoločnosti Volvo Trucks a ICA Sweden, maloobchod s potravinami s vedúcou pozíciou v krajine, spájajú svoje sily s cieľom identifikovať dopravné toky spoločnosti, ktoré je možné elektrifikovať. Z dlhodobého hľadiska sa spolupráca rozšíri na ďalšie oblasti, ktoré môžu pomôcť znížiť vplyv nákladnej prepravy na životné prostredie.

  `
 • Podnikanie v nákladnej doprave si vyžaduje vysokú flexibilitu, orientáciu na presné potreby zákazníka a serióznosť už od prvého kontaktu. Týmito zásadami sa riadi aj spoločnosti MSJ OREPA, s.r.o. so sídlom v Zemianskych Kostoľanoch, ktorá je pokračovateľom rodinnej firmy Štefan Svitok – OREPA a na slovenskom trhu pôsobí už viac ako 20 rokov. Hlavnými činnosťami je ťažba a spracovanie dreva, ako aj vnútroštátna a medzinárodná preprava.

  `
 • Spoločnosť Volvo Trucks nedávno zahájila predaj svojho nového vozidla Volvo FMX určeného do náročných podmienok stavebného segmentu. Toto je už tretia verzia modelu Volvo FMX a má úplne novú kabínu, vyššie užitočné zaťaženie a inovatívne bezpečnostné prvky. So zvýšeným zaťažením prednej nápravy až 20 ton a podvozkom o hmotnosti 38 ton je určené splniť aj tie najnáročnejšie úlohy vo veľmi drsnom teréne. Nové Volvo FMX je navrhnuté pre budúce elektrické pohony a je certifikované pre použitie HVO, syntetická nafta – získaná hydrogennáciou rastlinných olejov.

  `
 • Tento rok v októbri spustí spoločnosť Volvo Trucks ostré testovanie plne elektrického prepravného riešenia pre stavebníctvo. Zákazníkovi, spoločnosti Swerock, odovzdá dve ťažké nákladné vozidlá, aby mohla uspokojiť rastúce požiadavky na nižší hluk a emisie, a to prevažne v citlivých mestských oblastiach.

  `
 • Prepravné spoločnosti a ich zákazníci sa stále viac zaujímajú o znižovanie emisií CO2 a nákladov s využitím chladeného skvapalneného plynu (LNG) ako paliva. Z tohto dôvodu budú mať nové modely Volvo FH a Volvo FM v budúcnosti motory na skvapalnený zemný plyn a bioplyn - poskytujú rovnako vysoký výkon ako naftové motory. Používanie bioplynu umožňuje dosiahnuť uhlíkovo neutrálnu prepravu a znížiť emisie CO2 až o 100 %.

  `
 • Malá rodinná firma so sídlom v Senci vznikla v roku 1991 a od začiatku v nej pracovali iba rodinní príslušníci. Stalo sa nepísaným pravidlom, že deti v prostredí firmy vyrastali, pomáhali a zaúčali sa, aby boli pripravené jedného dňa v tradícii pokračovať. Dnes má firmu pod krídlami pán Milan, ktorý ju prevzal od svojho otca. Jeho prvorodený syn kráča v jeho šľapajach a dokonca aj malý vnúčik sa čo-tu rád priučí.

  `
 • Nové ťažké nákladné vozidlá Volvo, ktorých predaj na Slovensku bol práve zahájený, zohľadňujú maximálnu efektivitu, bezpečnosť a ekonomiku prevádzky. Všetky modely – Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM a Volvo FMX – sú vybavené novým digitálnym prístrojovým panelom, ktorý vodičom sprostredkuje dôležité informácie v konkrétnych situáciách. Vozidlá Volvo FM a FMX ďalej predstavujú novú priestrannejšiu kabínu s lepším priamym výhľadom z vozidla.

  `
 • Výstavba diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku pomaly napreduje a nás teší, že pri ich budovaní sú nasadené aj nákladné vozidlá značky Volvo. Nám sa vďaka ústretovosti vedeniu spoločnosti ŠAM – STAV Šandor, s.r.o. podarilo na okamih nahliadnuť na výstavbu diaľničného obchvatu Bratislavy.

  `
 • Volvo FH s technológiou I-Save prichádza teraz na trh v ešte úspornejšej verzii, ktorá dokáže znížiť náklady na palivo až o desať percent. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou ide o výrazné zlepšenie o tri percentuálne body.

  `
 • Môžete sa na nás spoľahnúť aj v oblasti servisovania nákladných vozidiel. Aby sme boli pre vás prístupnejší, rozhodli sme sa s platnosťou od 1.júla 2020 predlžiť otváracie hodiny v našich Truck Centrách Nové Zámky, Zvolen, Žilina a Prešov.

  `

85 matches

1 of 5