Trucks

POKROK V ELEKTROMOBILITE

 

Elektromobilita zohráva kľúčovú úlohu na ceste k preprave bez fosílnych palív.

Naše elektrické vozidlá, založené na osvedčenej technológii v rámci Volvo Group, sa už pohybujú v reálnej prevádzke. 

Elektrifikované dopravné riešenia pomáhajú dopravcom výrazne znížiť emisie a úroveň hluku. 

Sme odhodlaní pokračovať v poháňaní nášho priemyslu smerom k udržateľnej budúcnosti. 

2019

Prvé Volvo FL Electric a Volvo FE Electric dodané dopravcom na mestskú distribúciu a odvoz komunálneho odpadu. V Severnej Amerike sa predaj nákladného vozidla Volvo VNR Electric pre regionálnu dopravu začal v roku 2020.

2021

V Európe sú v ponuke akumulátorové elektrické nákladné vozidlá pre operácie od stredne ťažkej mestskej distribúcie až po ťažkú regionálnu dopravu. Toto je zásadný krok k urýchleniu prechodu na dopravu bez fosílnych palív. 

2040

Našim cieľom je ponúknuť do roku 2040 sortiment výrobkov bez fosílií, kde elektromobilita zohráva dôležitú úlohu. Kľúčové na tejto ceste budú elektrické vozidlá s batériami a elektrické vozidlá s palivovými článkami pre dlhší dojazd. 

Naše elektrifikované dopravné riešenia
 

Poznáme odvetvie dopravy a chápeme, aké dôležité je uskutočniť jednoduchý a plynulý prechod na nové technológie. Naša komplexná ponuka bude nielen klimaticky neutrálna, ako to len bude možné, ale bude spĺňať aj súčasné požiadavky na produktivitu a ziskovosť. Prinášame robustné a spoľahlivé riešenia elektromobility vrátane nákladných vozidiel šitých na mieru zadania, nabíjacích zariadení, služieb pre plánovanie trás, financovania a ďalších. Všetko navrhnuté tak, aby splnilo špecifické potreby zákazníkov.

Zaviazali sme sa podporovať rozvoj trvalo udržateľných dopravných riešení a sme pripravení, aby sme umožnili jednoduchý a plynulý prechod na elektrifikovanú dopravu.

Výhody elektromobility

Nižšia hladina hluku a emisií

Elektrické nákladné vozidlá produkujú nulové výfukové emisie (NOx, PM) a pri použití elektriny z obnoviteľných zdrojov majú veľmi nízky celkový dopad na klímu. Sú tiež oveľa tichšie ako konvenčné nákladné vozidlá.

Nové pracovné príležitosti

Prevádzka elektrického vozidla je tichá a umožňuje realizovať prepravy v mestách aj počas noci, vďaka čomu sa vyhnete zápcham v dopravnej špičke. Výhodou sú aj dodávky do vnútorných priestorov - s nízkym hlukom a nulovými emisiami výfukových plynov.

Vylepšené prostredie vodiča

Elektrické nákladné vozidlá zjednodušujú vodičom život. Absencia nízkofrekvenčného hluku a výfukových emisií vedie k významnému zlepšeniu pracovného prostredia vodiča.

 

Tlačové správy a príbehy

Prechod na elektrické nákladné vozidlá si vyžaduje inteligentný štart

Cestná nákladná doprava dnes predstavuje asi sedem percent svetových emisií CO2 a približne polovica z toho pochádza z ťažkej nákladnej dopravy. Ako jeden z najväčších svetových výrobcov nákladných vozidiel vieme, že tento problém sa týka aj nás. Sme však plne odhodlaní stať sa súčasťou jeho riešenia.

Elektrické nákladné vozidlá môžu mať podporu v solárnej a veternej energii

Batériové elektrické vozidlá (BEV) sú už dnes samozrejmou súčasťou nášho dopravného prostredia, zatiaľ čo nákladné vozidlá s týmto pohonom postupne vstupujú na scénu pre lokálnu a regionálnu prepravu. Momentálne pracujeme na vývoji elektrických nákladných vozidiel na vodíkové palivové články, ktoré budú výbornou alternatívou na dosiahnutie nulových emisií výfukových plynov na dlhé vzdialenosti.

Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje technológiu vo svojich ťažkých elektrických truckoch

Vďaka prelomovej technológii založenej na zdieľaných platformách sú elektrické vozidlá Volvo Trucks vhodné pre široké uplatnenie v oblasti ťažkej prepravy, čo uľahčuje mnohým dopravným spoločnostiam prechod na vlastnú elektrifikačnú cestu.

Preskúmajte naše elektrické nákladné vozidlá