Trucks

Život v kabíne 

Ak si vaše zákazky vyžadujú prenocovanie na palube nákladného vozidla, môžete si vybrať zo širokej ponuky kabín Volvo. Vo všetkých modeloch, od priestranných kabín Globetrotter XXL až po kompaktnejšie spacie kabíny, nájdete riešenia pre zlepšenie každého vášho pracovného dňa. 

Pohodlie na cestách

Ak má vodič prenocovať v kabíne, má omnoho vyššie nároky než len pohodlné sedenie za volantom. Potrebuje lôžko pre dobrý spánok, úložný priestor na osobné veci, dostatok napájacích konektorov, dobrý zvuk audiosystému i priestor na pohyb po kabíne. To všetko je nutné, aby sa vo vozidle cítil aspoň čiastočne ako doma. 

Dobrý spánok je predpokladom produktivity

Odpočinok je najlepším predpokladom pre podávanie skvelého pracovného výkonu. Lôžka v kabínach Volvo Trucks sú vybavené buď pružinovým matracom so vzduchovými vreckami, alebo penovým matracom, ktorý sa prispôsobí tvaru tela pre maximálne pohodlie. Ak je vozidlo zaparkované vo svahu, môžete sklon kompenzovať nastavením lôžka pre pohodlný spánok. 

Režim sledovania

Keď parkujete, môžete aktivovať kamerový monitorovací systém v režime sledovania. Umožňuje vám monitorovať dianie okolo vozidla na bočnom displeji v kabíne. 

Pre príjemnú teplotu v kabíne

Keď zaparkujete nákladné vozidlo k odpočinku na priamom slnku, funkcia I-Park Cool dokáže udržať takú teplotu v kabíne, akú si vodič praje. Po vypnutí motora pokračuje klimatizácia v ochladzovaní kabíny, ale už napájaná na akumulátor. 

Systém duálnych batérií

Spoľahlivé štarty a maximálne pohodlie

Vďaka dvom samostatným sadám barérií máte stále dostatok elektrickej energie. Jedna slúži výlučne na štartovanie motora a druhá na napájanie všetkých zariadení vo vozidle. Môžete používať klimatizáciu, multimediálne systémy a nabíjať rôzne zariadenia, a to bez obáv z problému s naštartovaním vozidla.

Dlhšia životnosť

Systém duálnych batérií využíva technológiu gélových akumulátorov na napájanie zariadení vo vozidle a vylepšené, tzv. „mokré“ (oloveno-kyselinové) akumulátory na štartovanie. Gélové akumulátory vydržia úplné vybitie bez poškodenia a majú dlhšiu životnosť než tradičné mokré akumulátory.

Systém pre vlastné sledovanie stavu

Nemusíte si robiť starosti s kontrolou úrovne energie v batérií. Systém kontroluje hladinu nabitia, aby predišiel vybitiu batérií. Najprv sa postupne vypnú všetky prídavné zariadenia a vodič obdrží upozornenie. 

Pohodlie na každý deň

Chladničky a mikrovlnka

Vezmite si na cestu jedlo, nápoje a iné čerstvé potraviny. Vo výrobe si do kabíny môžete nechať nainštalovať jednu alebo dve chladničky (podľa modelu kabíny). V integrovanej mikrovlnke, ktorá je pohodlne umiestnená v prednej hornej polici, si viete pripraviť teplé nápoje či obľúbené pokrmy.

Zvuk, ktorý nesklame

Audiosystém ponúka dve úrovne: Selected a Extended. Obe dopĺňa špičková sústava šiestich reproduktorov. Systém Extended je k dispozícii pre modely Volvo FH16 Aero, Volvo FH Aero, Volvo FH16 a Volvo FH a prináša o stupeň kvalitnejšiu reprodukciu vďaka pridanému subwooferu.

Praktické doplnky a príslušenstvo

Vďaka širokej ponuke doplnkov a príslušenstva pre Volvo bude váš čas strávený na cestách ešte pohodlnejší a príjemnejší. Počnúc zabudovaným kávovarom a držiakom na šálky až po úložné riešenia a vodovodný kohútik na umývanie rúk.

 

Viac o doplnkoch a príslušenstve Volvo Trucks 

Kabína Globetrotter XXL

Väčší priestor a pohodlie

Kabína Globetrotter XXL je predĺžená, aby vytvorila ešte viac priestoru a pohodlia ako ktorýkoľvek iný model kabíny. Ponúka rovnako veľkorysú vnútornú výšku ako kabína Globetrotter XL. U aerodynamicky tvarovaných modelov Volvo FH Aero a Volvo FH16 Aero máte možnosť prejsť na Globetrotter XXL bez toho, aby vás obmedzovali požiadavky na dĺžku.

Dosť veľká pre dvoch

Predĺžená kabína Globetrotter XXL ponúka prostredie pre bezpečné a komfortné prenocovanie až dvojčlennej posádky. Dolné lôžko je rozšírené a predĺžené, takže spánok bude kvalitnejší. Lôžko v kabíne Globetrotter XXL má dĺžku 213 cm. Šírka pri hlave je 99 cm, v strednej časti 106,5 cm a pri nohách 91 cm.

Priestor v kabíne na mieru

V konfigurácii nákladných vozidiel si môžete vybrať z celého radu našich modelov a kabín. Vytvorte si priestor pre váš život na cestách. Preskúmajte úrovne výbavy interiéru, sedadlá, lôžka a ďalšie prvky.

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Máte nejaké otázky?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ich ochotne zodpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.