Trucks

I-Shift

I-Shift je rad automatizovaných prevodoviek, ktoré sú navrhnuté pre ľahšiu, bezpečnejšiu a energeticky účinnejšiu jazdu. Každá zmena prevodového stupňa je presne načasovaná a plynulá, aby sa čo najlepšie využila dostupná energia. Prevodovky I-Shift sú dostupné pre nákladné vozidlá s pohonom na elektrinu, plyn i naftu. Disponujú funkciami pre jazdu v teréne a môžu sa pochváliť vynikajúcim rozjazdom a hladkým prenosom výkonu od motora.

Každá zmena prevodového stupňa je presne načasovaná

I-Shift vždy radí prevodové stupne s absolútnou presnosťou. Srdcom systému je kompaktná a vysoko účinná nesynchronizovaná manuálna prevodovka. Avšak za svoje jedinečné vlastnosti vďačí elektronickej riadiacej jednotke, ktorá ovláda spojku aj radenie. Neustále vyhodnocuje informácie o rýchlosti, hmotnosti vozidla, sklone vozovky a požiadavkách na krútiaci moment a každé preradenie vykonáva s maximálnou presnosťou. Systém I-Shift taktiež komunikuje s motorom, ktorý prispieva k maximálnemu výkonu úpravou otáčok a účinnosti motorovej brzdy. 

Plynulý prenos výkonu vďaka I-Shift Dual Clutch 

Pre vysoko výkonnú hnaciu líniu, ktorá vyžaduje časté radenie prevodových stupňov, je ideálna prevodovka I-Shift Dual Clutch. Táto prevodovka mení prevodové stupne v zlomku sekundy, čím zaisťuje plynulý prenos výkonu a radenia, a zároveň umožňuje motoru pracovať optimálne a dosahovať maximálnu produktivitu.

Plynulejšia jazda

Vďaka nepretržitému prenosu krútiaceho momentu prevodovky I-Shift Dual Clutch je možné radiť prevodové stupne s istotou aj v zákrutách. To prispieva k stabilite zaťaženia náprav a minimalizuje riziko straty trakcie aj pri brzdení motorom s podradením.

Pomalé prevody pre ťažké náklady

Rozjazd s ťažkým nákladom môže občas predstavovať problém, najmä v kopcovitom teréne pri zlom stave vozovky. I-Shift s pomalými prevodmi uľahčuje rozjazd a môže znížiť namáhanie spojky až o 75 %.

Možnosti pomalej jazdy

Vyberte si jeden alebo dva pomalé prevody a voliteľne môžete pridať i ďalšie stupne pre jazdu vzad. Táto prevodovka umožňuje jazdu rýchlosťou 0,5 – 2 km/h s úplnou kontrolou nad krútiacim momentom motora.

Efektívne a pod kontrolou

I-Shift s prevodmi pre pomalú jazdu zaisťuje vysokú energetickú účinnosť a spoľahlivý rozjazd. Na kvalitných cestách môžete zvoliť rýchlejší prevod zadnej nápravy a udržiavať cestovnú rýchlosť v oveľa nižších otáčkach. To môže zlepšiť pohodlie a ušetriť energiu.

Jedinečné funkcie I-Shift

Rad softvérových balíkov vám umožní prispôsobiť I-Shift vašim potrebám. Váš obchodný zástupca Volvo Trucks vám pomôže vybrať tie správne voliteľné prvky. Okrem toho existujú jedinečné funkcie, ktoré ďalej uľahčujú jazdu s nákladným vozidlom v špecifických situáciách.

Zmena smeru

Vďaka funkcii Change Direction je možné ľahko a plynule meniť smer jazdy vpred a vzad. Umožňuje jazdu vpred, zaradenie spätného chodu a ovládanie brzdného výkonu len pomocou plynu, bez nutnosti stláčať brzdový pedál. V opačnom smere to samozrejme funguje rovnako, a to až do rýchlosti 20 km/h.

Terénna brzda

Terénna brzda je ideálnym riešením pre jazdu v náročnom teréne. Umožňuje vám riadiť vozidlo len jedným pedálom, čím ovládate akcelerátor motora a brzdy kolies výhradne pomocou plynového pedálu. Vďaka tomu jednoducho zastavíte vozidlo a presne umiestnite náklad na ložnú plochu, aj keď niektoré z kolies leží na kameni alebo inej prekážke.

Aktívne riadenie priľnavosti

I-Shift je vybavená pokročilým trakčným systémom Active Grip Control, ktorý výrazne zlepšuje trakciu a štartovací výkon. Tento systém dokáže rýchlo upraviť krútiaci moment motora tak, aby sa minimalizovalo preklzovanie kolies. Funguje tak na zadných nápravách s uzamknutým diferenciálom, ako aj na zadných nápravách bez uzamknutia diferenciálu.

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Máte nejaké otázky?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ich ochotne zodpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.