Trucks

Vychutnajte si jazdu

I-SHIFT OD SPOLOČNOSTI VOLVO TRUCKS

I-Shift je rad automatizovaných prevodoviek spoločnosti Volvo Trucks, ktoré sú navrhnuté pre jednoduchšiu, bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu. Každá zmena prevodového stupňa je dokonale načasovaná – automaticky – a najnovšia generácia ponúka rýchlejšie a plynulejšie radenie ako kedykoľvek predtým. Rad softvérových balíkov prispôsobí systém I-Shift vašim potrebám. Pre I-Shift sú dostupné funkcie, ktoré v určitých situáciách umožňujú jazdu iba s použitím jedného pedálu. A v závislosti od modelu nákladného vozidla ponúkame verzie I-Shift, ktoré otvárajú nové možnosti, ako je I-Shift s prevodmi pre pomalú jazdu a dvojstupňová prevodovka I-Shift Dual Clutch.

Ako I-Shift funguje?

Prevodovka I-Shift vychádza z „klasickej” nesynchronizovanej manuálnej prevodovky, a preto sa môže pochváliť kompaktným vyhotovením a vysokou efektivitou. O to pravé sa stará elektronická riadiaca jednotka ovládajúca spojku a radenie prevodových stupňov. Tým, že vyhodnocuje údaje o rýchlosti, hmotnosti, sklone vozovky a nárokoch na krútiaci moment, vykonáva každé preradenie s najvyššou presnosťou. Systém tiež komunikuje s motorom a umožňuje mu prispôsobiť otáčky a účinok motorovej brzdy na dosiahnutie maximálneho výkonu.

I-Shift je v ponuke pre modely Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM, Volvo FMXVolvo FE.

I-Shift s pomalými prevodmi – rozjazd odkiaľkoľvek

Ťaháte ťažké náklady? Je pre vás rozjazd z miesta v kopcovitom teréne alebo na nekvalitných cestách problém? Vybavte vaše vozidlo prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi a na podobné problémy môžete zabudnúť. Výrazne tým zlepšíte schopnosť rozjazdu a zaťaženie spojky sa zníži až o 75 %. Vyberte si jeden alebo dva pomalé prevodové stupne a ďalšie stupne pre jazdu vzad. Prevodový pomer vám umožňuje jazdiť pri rýchlostiach od 0,5 – 2 km/h s úplnou kontrolou nad krútiacim momentom motora.
 

Pomalá jazd s nízkou spotrebou

S prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi nemusíte robiť kompromisy medzi spotrebou paliva a schopnosťou rozjazdu. Môžete mať oboje. Stačí si zvoliť rýchlejší pomer zadnej nápravy, ktorý udrží požadovanú rýchlosť pri oveľa nižších otáčkach počas jazdy na bežných cestách. Je to pohodlnejšie riešenie a navyše šetrí palivo.

 

I-Shift s pomalými prevodmi je v ponuke pre modely Volvo F16, Volvo FH, Volvo FMVolvo FMX

 

 

I-Shift Dual Clutch – nový spôsob jazdy

Vyžadujú vaše úlohy vysoký výkon a časté radenie? Vhodným riešením je prevodovka I-Shift Dual Clutch, ktorá ponúka skutočne plynulé zrýchlenie s hladkým radením. Preradí za zlomok sekundy.

 

Získate stály prísun energie, ktorý môže zmeniť spôsob vašej jazdy a zvýši produktivitu. Vďaka konštantnému krútiacemu momentu si môžete dovoliť preradiť aj uprostred zákruty. Plynulý výkon udržiava rovnomerné zaťaženie. Výkon sa na kolesá prenáša bez prerušenia, čím sa minimalizuje riziko uviaznutia alebo straty kontroly na klzkom povrchu. Dokonca aj počas brzdenia motorom pri jazde z kopca počas podraďovania máte istotu stabilnej a bezpečnejšej jazdy.

 

Stály prenos výkonu
 

I-Shift Dual Clutch dokáže počas jazdy predvoliť ďalší prevodový stupeň, zatiaľ čo prenos sily stále prebieha cez aktuálne navolený. Vďaka dvom vstupným hriadeľom, dômyselnému umiestneniu ozubených kolies a voliacim prvkom je možné súčasne zaradiť dve rýchlosti. A výsledok? Plynulá preraďovanie za zlomok sekundy bez akéhokoľvek prerušenia prenosu výkonu.

 

Dojstupňová prevodovka I-Shift Dual Clutch je v ponuke pre modely Volvo FH, Volvo FMVolvo FMX.

Terénna brzda

Ak jazdíte v ťažkom teréne nízkymi rýchlosťami a potrebujete presnú kontrolu nad krútiacim momentom motora a brzdným výkonom, je terénná brzda užitočnou voľbou. Poskytuje vášmu vozidlu funkciu pohonu jedným pedálom - plyn motora i brzdy ovládate iba pomocou plynového pedálu. Pomôže vám zastaviť vozidlo aj s kolesom na kameni alebo inej prekážke bez toho, aby z neho skĺzlo. Terénna brzda je v ponuke pre modely Volvo FH16 a Volvo FMX a je aktívna do rýchlosti 4 km/h.

Zmena smeru jedným pedálom

Pri častom manévrovaní a preraďovaní medzi jazdou dopredu a vzad sa funkcia Zmena smeru pre I-Shift stane vaším najlepším priateľom. Umožňuje vám jazdiť vpred, zaradiť spätný chod a ovládať brzdný výkon pomocou plynu bez použitia brzdového pedálu. Samozrejme to funguje aj opačne pri preradení zo spiatočky na jazdu vpred. Táto funkcia je aktívna do rýchlosti 20 km/h.

Rozjazd v teréne

I-Shift ponúka pokročilý trakčný systém Rozjazd v teréne (Active Grip Control), ktorý zlepšuje trakciu a štartovací výkon pri rozjade na ceste aj v teréne. Je to umožnené rýchlou úpravou krútiaceho momentu motora s cieľom znížiť preklzávanie kolies. Systém funguje pre obe zadné nápravy s uzávierkou diferenciálu, ako aj bez uzávierky diferenciálu. 

V ponuke pre tieto nákladné vozidlá

PRIPRAVENÍ NA ZMENU?

Porozprávajte sa s nami o automatickom radení prevodových stupňov.