Trucks

Vychutnajte si jazdu

I-SHIFT

I-Shift je rad automatizovaných prevodoviek spoločnosti Volvo Trucks, ktoré boli navrhnuté pre jednoduchšiu, bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu. Každá zmena prevodového stupňa je dokonale načasovaná – automaticky – a najnovšia generácia ponúka rýchlejšie a plynulejšie radenie ako kedykoľvek predtým. Rad softvérových balíkov prispôsobí prevodovku I-Shift vašim potrebám. Pre prevodovku I-Shift sú k dispozícii funkcie, ktoré v určitých situáciách umožňujú jazdu iba s použitím jedného pedálu. A v závislosti od modelu nákladného vozidla existujú verzie, ktoré otvárajú nové možnosti, ako je prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi a prevodovka I-Shift Dual Clutch.

Ako funguje prevodovka I-Shift?

Prevodovka I-Shift vychádza z „klasickej” nesynchronizovanej manuálnej prevodovky, a preto sa môže pochváliť kompaktným vyhotovením a vysokou efektivitou. O to pravé sa stará elektronická riadiaca jednotka ovládajúca spojku a radenie prevodových stupňov. Tým, že vyhodnocuje údaje o rýchlosti, hmotnosti, sklone vozovky a nároky na krútiaci moment, vykonáva každé preradenie s najvyššou presnosťou. Systém tiež komunikuje s motorom a umožňuje mu prispôsobiť otáčky a účinok motorovej brzdy na dosiahnutie maximálneho výkonu.

Prevodovka I-Shift je v ponuke pre modely Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM, Volvo FMXVolvo FE.

Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi – rozjazd odkiaľkoľvek

Ťaháte ťažké náklady? Je pre vás rozjazd z miesta v kopcovitom teréne alebo na nekvalitných cestách problém? Vybavte vaše vozidlo prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi a na podobné problémy môžete zabudnúť. Výrazne tým zlepšíte schopnosť rozjazdu a zároveň znížite namáhanie spojky až o 75 %. Vyberte si jeden alebo dva pomalé prevodové stupne a dodatočnú možnosť prevodov spätného chodu navyše. Prevodový pomer vám umožňuje jazdiť pri rýchlostiach od 0,5 – 2 km/h s úplnou reguláciou krútiaceho momentu motora.


Pomalý rozjazd, hladká jazda


S prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi nemusíte robiť kompromisy medzi spotrebou paliva a možnosťami rozbehu. Môžete mať oboje. Stačí si zvoliť rýchlejší pomer zadnej nápravy, ktorý udrží požadovanú rýchlosť pri oveľa nižších otáčkach počas jazdy na kvalitných cestách. Je to pohodlnejšie riešenie a navyše šetrí palivo.

 

Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi je v ponuke pre modely Volvo F16, Volvo FH, Volvo FMVolvo FMX

 

 

I-Shift Dual Clutch – nový spôsob jazdy

Vyžadujú vaše úlohy vysoký výkon a časté radenie? Vhodným riešením je prevodovka I-Shift Dual Clutch, ktorá ponúka skutočne plynulé zrýchlenie s hladkým radením. Preradí za zlomok sekundy.

 

Poskytuje stabilný výkon, ktorý zmení váš štýl jazdy a zvýši produktivitu. Vďaka konštantnému krútiacemu momentu môžete smelo preraďovať aj v strede zákruty. A plynulé tempo udrží stabilitu nákladu. Výkon sa navyše neustále prenáša na kolesá, čím minimalizuje riziko uviaznutia alebo straty kontroly na klzkom povrchu. Dokonca aj počas brzdenia motorom pri jazde z kopca pri podraďovaní máte istotu stabilnej a bezpečnejšej jazdy.

 

Konštantný prísun výkonu
 

Prevodovka I-Shift Dual Clutch dokáže počas jazdy v aktuálnom prevodovom stupni predvoliť nasledujúci. Jedna spojka je nečinná, zatiaľ čo druhá je zapojená. Vďaka dvom vstupným hriadeľom a dômyselnému umiestneniu ozubených kolies a voliacich funkcií je možné zvoliť dva prevodové stupne naraz. Výsledok? Plynulá zmena rýchlostných stupňov za zlomok sekundy. Bez prerušenia prívodu výkonu.

 

Prevodovka I-Shift Dual Clutch je v ponuke pre modely Volvo FH, Volvo FMVolvo FMX.

Funkcia Terrain Brake s ovládaním pomocou jedného pedála

Ak jazdíte v ťažkom teréne nízkymi rýchlosťami a potrebujete presnú kontrolu nad krútiacim momentom motora a brzdným výkonom, funkcia Terrain Brake je užitočným prvkom výbavy. Vášmu nákladnému vozidlu umožní ovládanie jedným pedálom, čím vám umožňuje ovládať plyn aj brzdy kolies iba pomocou pedála akcelerátora. Pomôže vám zastaviť vozidlo aj s kolesom na kameni alebo inej prekážke bez toho, aby z neho skĺzlo. Funkcia Terrain Brake je k dispozícii pre modely Volvo FH16 a Volvo FMX a je aktívna do rýchlosti 4 km/h.

Funkcia Change Direction s ovládaním pomocou jedného pedála

Pri častom manévrovaní a preraďovaní medzi jazdou dopredu a dozadu sa funkcia Change Direction prevodovky I-Shift stane vaším najlepším priateľom. Umožňuje vám jazdiť vpred, zaradiť spiatočku a ovládať brzdnú silu plynovým pedálom bez použitia toho brzdového. Samozrejme to funguje aj opačne pri preradení zo spiatočky na jazdu vpred. Táto funkcia je aktívna do rýchlosti 20 km/h.

Active Grip Control za každých podmienok

Prevodovka I-Shift ponúka pokročilý trakčný systém, ktorý zlepšuje trakciu a vlastnosti pri rozjazde na ceste aj v teréne. Umožňuje to rýchle nastavenie krútiaceho momentu motora s cieľom znížiť preklz kolies. Systém funguje pre zadné nápravy s uzávierkou diferenciálu alebo bez.

V ponuke pre tieto nákladné vozidlá

STE PRIPRAVENÍ NA ZMENU?

Porozprávajte sa s nami o automatických zmenách prevodových stupňov.