Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Vychutnajte si jazdu

systém I-SHIFT OD SPOLOČNOSTI VOLVO TRUCKS

I-Shift je rad automatizovaných prevodoviek spoločnosti Volvo Trucks, ktoré boli navrhnuté pre jednoduchšiu, bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu. Každá zmena prevodového stupňa je dokonale načasovaná – automaticky. Rad softvérových balíkov prispôsobí prevodovku I-Shift vašim potrebám. A v závislosti od modelu nákladného vozidla existujú verzie, ktoré otvárajú nové možnosti, ako je prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi a prevodovka I-Shift Dual Clutch.

Ako funguje prevodovka I-Shift?

Prevodovka I-Shift vychádza z „klasickej” nesynchronizovanej manuálnej prevodovky, a preto sa môže pochváliť kompaktným vyhotovením a vysokou efektivitou. O to pravé sa stará elektronická riadiaca jednotka ovládajúca spojku a radenie prevodových stupňov. Tým, že vyhodnocuje údaje o rýchlosti, hmotnosti, sklone vozovky a nároky na krútiaci moment, vykonáva každé preradenie s najvyššou presnosťou. Systém tiež komunikuje s motorom a umožňuje mu prispôsobiť otáčky a účinok motorovej brzdy na dosiahnutie maximálneho výkonu.

Prevodovka I-Shift je v ponuke pre modely Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM, Volvo FMXVolvo FE.

Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi – rozjazd odkiaľkoľvek

Ťaháte ťažké náklady? Je pre vás rozjazd z miesta v kopcovitom teréne alebo na nekvalitných cestách problém? Vybavte vaše vozidlo prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi a na podobné problémy môžete zabudnúť. Výrazne tým zlepšíte schopnosť rozjazdu a zároveň znížite namáhanie spojky až o 75 %. Vyberte si jeden alebo dva pomalé prevodové stupne a dodatočnú možnosť prevodov spätného chodu navyše. Prevodový pomer vám umožňuje jazdiť pri rýchlostiach od 0,5 – 2 km/h s úplnou reguláciou krútiaceho momentu motora.

 

Pomalý rozjazd, hladká jazda

S prevodovkou I-Shift s pomalými prevodmi nemusíte robiť kompromisy medzi spotrebou paliva a možnosťami rozjazdu. Môžete mať oboje. Stačí si zvoliť rýchlejší pomer zadnej nápravy, ktorý udrží požadovanú rýchlosť pri oveľa nižších otáčkach počas jazdy na kvalitných cestách. Je to pohodlnejšie riešenie a navyše šetrí palivo.

Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi je v ponuke pre modely Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FMVolvo FMX.

I-Shift Dual Clutch – nový spôsob jazdy

Vyžadujú vaše úlohy vysoký výkon a časté radenie? Vhodným riešením je prevodovka I-Shift Dual Clutch, ktorá ponúka skutočne plynulé zrýchlenie s hladkým radením. Preradí za zlomok sekundy.

Poskytuje stabilný výkon, ktorý zmení váš štýl jazdy a zvýši produktivitu. Vďaka konštantnému krútiacemu momentu môžete smelo preraďovať aj v strede zákruty. A plynulé tempo udrží stabilitu nákladu. Výkon sa navyše neustále prenáša na kolesá, čím minimalizuje riziko uviaznutia alebo straty kontroly na klzkom povrchu. Dokonca aj počas brzdenia motorom pri jazde z kopca pri podraďovaní máte istotu stabilnej a bezpečnejšej jazdy.

 

Konštantný prísun výkonu

Prevodovka I-Shift Dual Clutch dokáže počas jazdy v aktuálnom prevodovom stupni predvoliť nasledujúci. Jedna spojka je nečinná, zatiaľ čo druhá je zapojená. Vďaka dvom vstupným hriadeľom a dômyselnému umiestneniu ozubených kolies a voliacich funkcií je možné zvoliť dva prevodové stupne naraz. Výsledok? Plynulé radenie za zlomok sekundy. Bez prerušenia prívodu výkonu.


Prevodovka I-Shift Dual Clutch je v ponuke pre modely Volvo FH, Volvo FMVolvo FMX.

V PONUKE PRE TIETO NÁKLADNÉ VOZIDLÁ

STE PRIPRAVENÍ NA ZMENU?

Porozprávajte sa s nami o automatických zmenách prevodových stupňov.