Trucks

Jednoducho pridajte nadstavbu

PRIPRAVENÉ NA MONTÁŽ NADSTAVBY

Potrebujete sklápač alebo cisternu? Hydraulickú ruku alebo prepravník áut? Prípadne skriňové či hasičské vozidlo? Podvozok Volvo je pripravený na akúkoľvek nadstavbu. Flexibilný podvozok a veľké množstvo úprav umožňujú jednoduché prispôsobenie nákladného vozidla vašim požiadavkám.

K objednanému vozidlu poskytneme výrobcom nadstavby prístup do online portálu Pokyny pre montáž nadstavby (VBI). Presné 3D výkresy im umožnia začať s prácou už počas výroby nákladného vozidla a keď opustí výrobný závod, nemusíte vykonávať zbytočnú prestavbu. Vozidlo s nadstavbou získate rýchlejšie a s nižšími nákladmi. 

Prvky nadstavby

Pokyny pre montáž nadstavby Volvo (VBI)
VBI sú prístupné 24 hodín denne, 7 dní v týždni a v 12 jazykoch. Je to nevyhnutný zdroj informácií pre výrobcov nadstavieb a dielne. Pokyny pre montáž nadstavby obsahujú nákresy podvozka, elektrické schémy, tabuľky s údajmi a príslušenstvom.

Pomocné pohony
Na pohon všetkých zariadení nadstavby existuje široký sortiment pomocných pohonov nezávislých a závislých od spojky.

Rovný rám
Volvo má za kabínou úplne rovný a súbežný rám, čo výrobcom nadstavieb výrazne uľahčuje prácu.

Miesto pre výrobcov nadstavieb
Naši konštruktéri nikdy neumiestňujú nič nad úroveň rámu. Táto oblasť patrí výhradne výrobcom nadstavieb – čo značne zvyšuje flexibilitu.

Vyhradené otvory
Rám sa dodáva s vrchným radom otvorov určených pre nadstavbu. Keďže nepoužívame žiadne nity, výrobca nadstavby môže zariadenie jednoducho upevniť.

Presný presah zadnej časti
Dĺžka zadnej časti rámu sa dá prispôsobiť presne podľa vašich potrieb – v 50 mm intervaloch – aby dokonale vyhovovala vašej nadstavbe.

Voliteľné špecifikácie

Množstvo dostupných možností uľahčuje jednoduché zostavenie nákladného vozidla na mieru. Preto ponúkame širokú škálu možností pre konfigurácie náprav, výšky podvozkov a rázvory kolies.

 

 

Štyri typy ukončenia vozidla
Podvozok môžeme vo výrobe prispôsobiť štyrom rôznym verziám ukončenia rámu: horné (pre vyklápače, hákové nakladače a smetiarske vozidlá), spodné (pre prívesy s centrálnou nápravou), ohnuté (pre ťahače) alebo rovné (pre vozidlá určené na dostavbu).

Poloha systému proti podbehnutiu
Zadný systém proti podbehnutiu sa môže umiestniť do viacerých pozícií vďaka flexibilite zadnej časti vozidla.

Dve výšky rámu
V závislosti od typu nadstavby si vyberte medzi 266 mm a 300 mm rámom.

Modul nadstavby
Zjednodušuje výrobcovi pripojenie nadstavby k elektrickému systému vozidla a upravenie jej funkcie podľa potreby. Pohodlný prístup k modulu nadstavby je zabezpečený prostredníctvom flexibilných spínačov palubnej dosky a diaľkového ovládača Work Remote.

Ideálne pre výmenné nadstavby
Vzduchové odpruženie so zdvihom 295 mm spolu s mimoriadne nízkym podvozkom sú ideálnym riešením, ak prevážate dočasné nadstavby.

Pripojovacie konzoly
Pripojovacie konzoly môžu byť namontované na ráme podvozka už vo výrobe – teraz už aj na zadnom presahu a nielen medzi nápravami.

Pripravené pre hydraulickú ruku
Nízky podvozok a vysoké zaťaženie náprav – to je snom každého výrobcu hydraulických rúk. Náš podvozok sa dodáva s oboma. Teraz môžeme blízko kabíny vytvoriť voľný priestor v ráme a dodať vaše vozidlo s výstužnými platňami od výroby.

Lepšie vystužené
Niektoré ťažké nadstavby vyvíjajú na rám veľký tlak. Preto ponúkame široký rad vnútorných vložiek, aby sme zaistili potrebnú výstuž.

V ponuke pre tieto modely

Ste pripravení na novú nadstavbu?

Prispôsobenie vozidla začína už jeho objednaním.