Trucks

Pripravené na montáž nadstavby

Sklápač, cisterna, žeriav, prepravník strojov alebo hasičské vozidlo? Vďaka flexibilite podvozku Volvo a rozsiahlym možnostiam úprav je prispôsobenie vozidla potrebám zákazníka jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Výrobcovia nadstavieb majú rýchly prístup k online portálu VBI (Volvo Bodybuilder Instructions), čím sa zvyšuje rýchlosť a kvalita montážneho procesu.

Montáž nadstavby

Všetky podvozky Volvo Trucks sú veľmi dobre pripravené na montáž rôznych typov nadstavieb. To prispieva k vysokej kvalite celého nákladného vozidla a urýchľuje proces montáže nadstavby. V tejto súvislosti vám predstavíme niekoľko príkladov užitočných riešení.

Možnosti úprav

Možných kombinácií je veľmi veľa, čo uľahčuje prispôsobenie vozidla na mieru. Preto ponúkame širokú škálu možností pre konfigurácie náprav, výšky podvozkov a rázvory kolies.

Pokyny Volvo pre montáž nadstavby

Pokyny spoločnosti Volvo k montáži nadstavieb sú dostupné na portáli VBI nepretržite a v 12 rôznych jazykoch. Výrobcovia nadstavieb tu nájdu všetky informácie potrebné na plánovanie a optimalizáciu práce na objednanom vozidle. Pokyny k montáži nadstavieb zahŕňajú výkresy podvozkov, schémy elektroinštalácie, produktové listy a informácie o príslušenstve.

Modul pre výrobcov nadstavieb

Modul pre výrobcov nadstavieb uľahčuje výrobcom nadstavieb pripojenie k elektrickému systému vozidla a prispôsobenie funkcií na mieru. Modul umožňuje pohodlnú prácu s flexibilnými spínačmi na prístrojovom paneli a systémom Work Remote.

Rovný rám

Rámy vozidiel Volvo sú za kabínou úplne rovné a rovnobežný, čo výrobcom nadstavieb výrazne uľahčuje prácu.

Výška rámu a vnútorné vložky

Máte na výber medzi rámom 266 mm alebo 300 mm, aby vyhovoval požiadavkám vašej nadstavby. Náročné použitie znamená veľké namáhanie rámu. Preto ponúkame široký rad vnútorných vložiek, aby sme zaistili potrebnú výstuž.

Špeciálne montážne otvory

Horný rad otvorov v ráme je vyhradený pre nadstavbu. Keďže nepoužívame žiadne nity, môže výrobca nadstavby ľahko pripojiť potrebné vybavenie.

Príprava pre žeriav

Nízky podvozok a vysoké zaťaženie náprav – to je snom každého výrobcu žeriavu. Naše podvozky majú obe tieto vlastnosti. Môžeme tak uvoľniť priestor na ráme v blízkosti kabíny, alebo dokonca dodať vozidlo s namontovaným pomocným rámom z výroby.

Pomocné pohony

K dispozícii je široká škála pomocných pohonov, ktoré môžu byť nezávislé aj závislé od spojky a môžu poháňať rôzne vybavenie nadstavby. Pre elektrické nákladné vozidlá ponúkame elektrické pomocné pohony s kapacitou 600 V (jednosmerný prúd) alebo 400 V (striedavý prúd). 

Ideálne pre výmenné nadstavby

V kombinácii s mimoriadne nízkym podvozkom je zdvih 295 mm nového zadného vzduchového odpruženia dokonalým riešením, ak prepravujete dočasné nadstavby.

Zadný previs a ukončenia

Dĺžka zadnej časti rámu sa teraz dá prispôsobiť v 50 mm intervaloch. Vyberte si vo výrobe zo štyroch rôznych verzií ukončenia rámu: Horné (pre sklápače, hákové kontajnery a vozidlá pre zvoz odpadu), spodné (pre prívesy so stredovou nápravou), ohnuté (pre ťahače) alebo rovné (pre podvozky určené na dostavbu).

Umiestnenie ochrany proti podbehnutiu zozadu

Ochrana proti podbehnutiu zozadu sa môže umiestniť do viacerých pozícií vďaka flexibilite zadnej časti vozidla.

Pripojovacie body

Podvozok je možné vybaviť montážnymi bodmi pre nadstavbu pripevnenými k rámu. Tieto body sa už neobmedzujú len na oblasť medzi nápravami, ale môžu sa nachádzať aj na zadnom previsu.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca vám ochotne odpovie na vaše otázky. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.