Trucks

Volvo FM Low Entry

Volvo FM Low Entry je elektrické nákladné vozidlo, ktoré vodičovi ponúka vynikajúci výhľad a pohodlie. Predstavuje skvelú voľbu, keď potrebujete vysokokapacitné nákladné vozidlo pre akýkoľvek segment mestskej prepravy. Uplatní sa pri zvoze odpadu, stavebných prácach a distribúcii tovaru. Vyberte si podľa svojich potrieb tú najvhodnejšiu konfiguráciu kabíny a podvozku.

Vynikajúci výhľad a komfort počas jazdy

Sedadlo vodiča je nízko nad úrovňou vozovky a nízka kabína prispieva k maximalizácii priameho výhľadu. Vďaka tomu je Volvo FM Low Entry schopné splniť aj tie najprísnejšie bezpečnostné štandardy pre priamy výhľad. 

Jednoduchý nástup a výstup

Kabína Volvo FM Low Entry je ideálna najmä vtedy, keď vodič počas jazdy často nastupuje a vystupuje. Nástup a výstup je jednoduchý a pohodlný aj na strane spolujazdca. To prináša ergonomickejšie a bezpečnejšie pracovné prostredie.

Ľahká ovládateľnosť

Plynulý elektrický pohon a Volvo dynamické riadenie ako súčasť štandardnej výbavy veľmi uľahčujú manévrovanie s vozidlom v úzkych uličkách. Vďaka ľahkému riadeniu je práca vodiča príjemnejšía a prináša menej stresu. 

Dostatok miesta pre posádku

Volvo FM Low Entry možno dimenzovať len pre vodiča, pre jedného spolujazdca alebo až pre troch spolujazdcov. Preto dokáže toto nákladné vozidlo plniť najrôznejšie pracovné úlohy - od rozvozu tovaru cez zvoz odpadu a komunálne prevádzky až po stavebné práce.

Volvo FM Low Entry na mieru

Vytvorte si Volvo FM Low Entry, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám. Odvoz odpadu, distribúcia tovaru či preprava stavebného materiálu? Dve, tri alebo štyri nápravy? Jeden alebo dvojitý pohon? Je to na vás a vašich preferenciách.

V meste ako doma

Z vozidla Volvo FM Low Entry má vodič lepší priamy výhľad ako z väčšiny ostatných nákladných vozidiel. Vaša prepravná spoločnosť tým ľahšie splní aj tie najprísnejšie bezpečnostné nariadenia platné v mestách. Riadenie je plynulé a jednoduché, a navyše preprava ťažkých nákladov produkuje nulové výfukové emisie. 

Celková hmotnosť súpravy až 32 ton

Dojazd až 200 km

Výkon až 330 kW

Volvo FM Low Entry - údaje o vozidle

Funkcie

Volvo FM Low Entry

  

Konfigurácie nápravPodvozky určené na dostavbu: 4x2, 6x2, 6x4, 8x2, 8x4

  

Kabína

Krátka kabína pre posádku

  

Celková hmotnosť vozidla

Až 32 ton

  

Kapacita batérií

360 kWh, 4 batérie

  

Dojazd

Až 200 km

  

Čas nabíjania (plné nabitie)

8,5 h striedavým prúdom (43 kW)
1,5 h jednosmerným prúdom (250 kW)

  

Hnacia línia

2 elektromotory, prevodovka I-Shift

  

Výkon

Trvalý výkon až 330 kW

  

Využitie

Vhodné na prácu s nadstavbou. 3 pomocné pohony
(elektrický, mechanický a prevodový)

  

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

V meste ako doma

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne odpovie na vaše otázky. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.