Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Záloha, keď ju potrebujete

SYSTÉMY PODPORY VODIČA SPOLOČNOSTI VOLVO TRUCKS

Systémy podpory vodiča spoločnosti Volvo Trucks prinášajú vám, vášmu nákladnému vozidlu a ostatným účastníkom cestnej premávky doteraz najlepšiu možnú ochranu.

Brzda pre vyrovnanie súpravy

Počas jazdy dolu kopcom na šmykľavej ceste plnej zákrut sa aktivuje brzda pre vyrovnanie súpravy, ktorá zabráni jej vybočeniu. Jej účinok spočíva v impulznom brzdení návesu, ktoré vyrovná jazdnú súpravu. Môžete si nastaviť aktiváciu tohto systému v nebezpečných situáciách až do rýchlosti 40 km/h. Brzda pre vyrovnanie súpravy je dostupná pre prívesové ťahače aj ťahače návesov.

Tempomat na jazdu z kopca

Sú vaše trasy také kopcovité, že na zníženie rýchlosti pri jazde z kopca musíte použiť brzdový pedál? Tempomat na jazdu z kopca aktivuje prídavné brzdy, napríklad motorovú brzdu a retardér, aby udržal rýchlosť nastavenú na tempomate.

asistenciou jazdy v jazdnom pruhu

Dynamické riadenie Volvo s asistentom jazdy v jazdnom pruhu využíva kameru na sledovanie značenia jazdných pruhov a polohy vozidla v jazdnom pruhu. Ak vozidlo neúmyselne prekročí značenie jazdného pruhu, systém automaticky nasmeruje vozidlo späť do stredu jazdného pruhu. Vodič tiež dostane upozornenie v podobe vibrovania volantu. 

Adaptívny tempomat

V hustej premávke vám systém adaptívneho tempomatu (ACC) vybavený radarom pomôže udržiavať vzdialenosť od vozidla pred vami pomocou ovládania akcelerátora a všetkých dostupných bŕzd. Funkcia Stop & Go zabezpečuje, že funguje úplne až do úplného zastavenia. Ak sa chcete znova pohnúť, stačí stlačiť plynový pedál alebo tlačidlo obnovenia. Vďaka tomu je adaptívny tempomat užitočnou funkciou v rušnej premávke a zápchach.

Upozornenie na vzdialenosť

Pri jazde s rýchlosťou nad 60 km/h bez použitia adaptívneho tempomatu sa aktivuje funkcia Upozornenie na vzdialenosť. Keď sa blížite k inému vozidlu pred vami, na čelnom skle sa zobrazí vizuálna výstraha. Upozornenie na vzdialenosť vám dáva možnosť spomaliť a udržať vzdialenosť od vozidla pred vami.

Podpora pri zmene jazdného pruhu

Po aktivácii Podpora pri zmene jazdného pruhu používa radarovú technológiu na sledovanie iných účastníkov premávky na strane spolujazdca. Ak vyhodíte smerovku a systém zistí, že zmena jazdného pruhu nie je možná, pretože v danom pruhu sa nachádza iné vozidlo, upozorní vás na to bzučiak a blikajúca ikona vedľa zrkadla spolujazdca.

Elektronické riadenie stability

Elektronické riadenie stability (ESC) spoločnosti Volvo účinne znižuje riziko šmyku a prevrátenia. Keď systém rozpozná kritickú situáciu, okamžite zakročí, zníži výkon motora a aktivuje brzdy jednotlivých kolies nákladného vozidla a návesu.

Núdzové brzdové svetlo

Ak prudko zabrzdíte, brzdové svetlá začnú rýchlo blikať, aby varovali vozidlá za vami. Je to jednoduchý spôsob, ako predchádzať nárazom zozadu, ktoré ohrozujú život.

Varovanie pred nárazom s núdzovým brzdením

Ak sa rozpozná riziko nárazu, náš intuitívny systém Varovanie pred nárazom vás upozorní premietnutím svetla na vašom čelnom skle. Núdzová brzda sa automaticky aktivuje, čím výrazne znižuje riziko vážnych zranení.

K dispozícii pre tieto nákladné vozidlá

HĽADÁTE VYŠŠIU ÚROVEŇ BEZPEČNOSTI?

Porozprávajte sa s predajcom spoločnosti Volvo Trucks o svojich bezpečnostných systémoch.