Trucks

Najlepšie a najúspornejšie nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu všetkých čias

VOLVO FH S TECHNOLÓGIOU I-SAVE

Volvo FH so systémom I-Save je ideálnym riešením na zníženie spotreby pri diaľkovej preprave s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami. Čím dlhšie trasy jazdíte, tým väčšiu úsporu z prevádzky dosiahnete.

Volvo FH so systémom I-Save kombinuje naše motory D13TC s balíkom pre úsporu paliva*. Dokáže znížiť náklady na palivo až o 10 %**. Okrem toho vám systém I-Save umožňuje jazdiť pri nižších otáčkach a so zaradeným vyšším prevodovým stupňom, čo prispieva k plynulejšej a tichšej jazde. Môžete sa tešiť na rýchlejšiu reakciu krútiaceho momentu hnacej línie. Čaká vás skvelá jazda.

Zvýšenie produktivity

Motor D13TC poskytuje o 300 Nm vyšší krútiaci moment pri nízkych otáčkach. To znamená, že k udržaniu stabilnej rýchlosti na diaľnici bude potrebná menšia akcelerácia a menej paliva. Vďaka prepojeniu so systémom I-See dokáže motor zdolávať kopce a stúpania so zaradeným vyšším prevodovým stupňom, čo šetrí palivo bez straty rýchlosti a prináša plynulejšiu jazdu. Mimoriadny krútiaci moment zvyšuje priemernú rýchlosť, čo oceníte hlavne v kopcoch.

Motor D13TC – vyššia účinnosť a vyšší krútiaci moment

D13TC je náš doposiaľ najúspornejší motor. V ponuke sú dva varianty výkonu: 460 a 500 koní. Motor je vybavený piestami s novým patentovaným zvlneným vnútrom, čo zlepšuje spaľovanie a znižuje spotrebu paliva. Vďaka technológii Turbo Compound motor D13TC plne využíva dostupnú energiu v každej fázy a prináša zvýšenú účinnosť v celom rozsahu otáčok – s najlepším výsledkom v rozmedzí 900 až 1 400 ot./min. 

* Balík  pre úsporu paliva zahŕňa systém I-See s mapovými podkladmi, tempomat I-Cruise s funkciou I-Roll, úsporné zadné nápravy, obmedzenie doby voľnobehu a servočerpadlo s variabilným zdvihovým objemom.

** Úspora paliva bola vyčíslená porovnaním nákladov na motorovú naftu a AdBlue pre nový rad motorov D13TC normy Euro 6 step E s technológiou I-Save a s balíkom FUELECO+ v porovnaní s bežným motorom D13 eSCR normy Euro 6 step E bez funkcií zahrnutých v balíku na úsporu paliva. Skutočná spotreba paliva sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov, ako sú rýchlosť jazdy, používanie tempomatu, špecifikácia vozidla, zaťaženie vozidla, skutočná topografia, zručnosti vodiča, údržba vozidla a poveternostné podmienky.

V ponuke pre tieto nákladné vozidlá

Získajte zo svojho paliva maximum

Váš obchodný zástupca Volvo Trucks vám pomôže dostať maximum z každej kvapky.