Trucks

I-Save

Systém I-Save je ideálnym riešením na zníženie spotreby pri diaľkovej preprave s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami. Čím dlhšie trasy jazdíte, tým ziskovejšia bude vaša prevádzka. I-Save je v ponuke pre modely Volvo FH Aero a Volvo FH a kombinuje náš motor D13 s technológiou Turbo Compound a balíkom na úsporu paliva*.

Kombinácia účinných technológií na úsporu paliva

I-Save kombinuje účinný motor D13 s technológiou Turbo Compound a prevodovkou I-Shift vybavenou I-See. Systém I-See optimalizuje rýchlosť, radenie prevodových stupňov a voľnobeh na základe profilu vašej trasy. Okrem toho I-Save využíva aj efektívne zadné nápravy a ďalšie úsporné komponenty v kombinácii so softvérom, aby vozidlo šetrilo palivo. 

Úspora paliva neznamená zníženie rýchlosti

Motor D13 s technológiou Turbo Compound dodáva o 300 Nm vyšší krútiaci moment pri nízkych otáčkach v porovnaní s motorom D13 s rovnakým výkonom, avšak bez tejto technológie. To znamená, že pri udržaní stabilnej rýchlosti nie je potrebné tak často preraďovať a vozidlo spotrebuje menej paliva. Motor bude vďaka kombinácii s I-See zdolávať kopce a stúpania na vyšší prevodový stupeň a šetriť tak palivo bez straty rýchlosti.

I-Shift pre diaľkovú prepravu

Prevodovka I-Shift s optimalizovaným softvérom je navrhnutá špeciálne pre diaľkovú prepravu a ušetrí vám palivo. Počas jazdy v úspornom režime je každá zmena prevodového stupňa presne načasovaná, aby motor mohol pracovať v tom najúčinnejšom rozsahu otáčok.

Vysoko efektívny motor

Motor D13 s technológiou Turbo Compound v každom okamihu plne využíva dostupnú energiu a prináša zvýšenú účinnosť v celom rozsahu otáčok, pričom najlepších výsledkov dosahuje v rozmedzí 900 až 1300 1/min. Môžete si vybrať medzi výkonmi 420, 460 a 500 koní.

I-See

I-See využíva poznatky o topografii, zákrutách, kruhových objazdoch a dopravné informácie, aby čo najlepšie využil kinetickú energiu vozidla počas jazdy. Na presnú lokalizáciu využíva mapu s vysokým rozlíšením. S aktivovaným tempomatom sa I-See postará o voľbu prevodového stupňa, akceleráciu, brzdenie motorom a voľnobeh, aby sa minimalizovala spotreba paliva. Predstavuje teda dôležitú súčasť systému I-Save.


Ďalšie informácie o systéme I-See 

Príjemnejšia jazda na dlhé vzdialenosti

Pri vývoji I-Save bola venovaná veľká pozornosť jeho prínosom pre diaľkovú prepravu. Zvýšená úspora paliva sa okamžite premieta do zníženia prevádzkových nákladov. I-Save navyše ponúka aj skvelý zážitok z jazdy s vylepšenými jazdnými vlastnosťami. Väčšina vodičov ocení vyšší krútiaci moment, nižšie otáčky motora a tichšiu hnaciu líniu.

* Balík na úsporu paliva zahŕňa systém I-See, tempomat I-Cruise s funkciou I-Roll, úsporné zadné nápravy, obmedzienie doby voľnobehu a servočerpadlo s variabilným zdvihovým objemom.

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Máte nejaké otázky?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ich ochotne zodpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.