Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

Najlepšie nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu

VOLVO FH S TECHNOLÓGIOU I-SAVE

Volvo FH so systémom I-Save je ideálnym riešením na zníženie spotreby pri diaľkovej preprave s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami. Čím dlhšie bude vozidlo na cestách, tým bude jeho prevádzka ziskovejšia.

Volvo FH so systémom I-Save kombinuje naše motory D13TC s balíkom na úsporu paliva*. Dokáže znížiť náklady na palivo až o 10 %**. Okrem toho vám systém I-Save umožňuje jazdiť pri nižších otáčkach a so zaradeným vyšším prevodovým stupňom, čo prispieva k plynulejšej a tichšej jazde. Môžete sa tešiť na rýchlejšiu reakciu krútiaceho momentu hnacej línie. Čaká vás skvelá jazda.

Zvýšenie produktivity

Výkonný motor D13TC poskytuje pri nízkych otáčkach krútiaci moment vyšší o 300 Nm. To znamená, že nepotrebujete až také zrýchlenie a toľko paliva, aby ste na diaľnici udržali stabilnú rýchlosť. Vďaka prepojeniu so systémom I-See dokáže motor zdolávať kopce a stúpania so zaradeným vyšším prevodovým stupňom, čo šetrí palivo bez straty rýchlosti a prináša plynulejšiu jazdu. Mimoriadny krútiaci moment umožňuje tiež vyššiu priemernú rýchlosť, ktorá má pri stúpaní do kopca obzvlášť pozoruhodné opodstatnenie.

Motor D13TC – výkonný a pritom hospodárny

D13TC je náš doteraz najhospodárnejší motor. V ponuke sú dva varianty výkonu: 460 a 500 koní. Motor je vybavený piestami s novým patentovaným tvarovaným vnútrom, čo zlepšuje spaľovanie a zvyšuje efektivitu Vďaka technológii Turbo Compound využíva motor D13TC dostupnú energiu naplno a prináša vyššiu účinnosť v celom rozsahu otáčok – s najlepším výsledkom v rozmedzí 900 až 1 400 ot./min.

 

 

* Balík na úsporu paliva zahŕňa systém I-See založený na mapách, tempomat I-Cruise s funkciou I-Roll, úsporné zadné nápravy, vypnutie voľnobehu motora a servočerpadlo s variabilným výtlakom.

** Úspora paliva bola vyčíslená porovnaním nákladov na motorovú naftu a AdBlue pre nový rad motorov D13TC normy Euro 6, kroku D, s technológiou I-Save a s balíkom FUELECO+ v porovnaní s bežným motorom D13 eSCR normy Euro 6, kroku D, bez funkcií zahrnutých v balíku pre úsporu paliva. Skutočná spotreba paliva sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov, ako sú rýchlosť jazdy, používanie tempomatu, špecifikácia vozidla, zaťaženie vozidla, skutočná topografia, zručnosti vodiča, údržba vozidla a poveternostné podmienky.

V ponuke pre tieto nákladné vozidlá

Využite každú kvapku paliva

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám pomôže dostať z každej kvapky paliva maximum.