Trucks

Kamerový monitorovací systém

Kamerový monitorovací systém zlepšuje aerodynamiku nákladného vozidla a znižuje spotrebu energie. Skvalitňuje priamy výhľad z kabíny, nočné videnie a zmenšuje oblasti mŕtveho uhla pozdĺž bokov jazdnej súpravy. 

Optimalizácia pre maximálnu efektivitu

Spätné zrkadlá zvyšujú odpor vzduchu bez ohľadu na to, aké sú aerodynamické. Pokiaľ sa nahradia kamerami, tvar nákladného vozidla je optimálnejší, čo sa priaznivo prejaví znížením spotreby. 

Lepší výhľad

Lepší výhľad

Odstránením zrkadiel je z kabíny lepší priamy výhľad, pretože už neprekážajú v zornom poli. Kamerový monitorovací systém tiež ponúka lepší výhľad dozadu počas dažďa a znižuje rušivé vplyvy priameho slnečného svetla. To všetko prispieva k lepšiemu zážitku z jazdy.

Využitie zoomu

Pre vykonanie presných manévrov vám kamerový monitorovací systém pomôže priblížiť zobrazenie a získať presnejší obraz jazdnej dráhy alebo ho naopak oddialiť pre širokouhlý záber. Inteligentným prepínačom viete meniť jednotlivé zorné polia, za úzke alebo širokouhlé.

Vylepšené nočné videnie

V noci alebo za šera možno aktivovať podporu infračerveného svetla. Za zníženej viditeľnosti zdokonaľuje nočné videnie zvýšením jasu, v porovnaní s tradičnými zrkadlami. 

Kamery a displeje

Lepší výhľad vďaka kamerám

Kamerový monitorovací systém obsahuje až tri kamery. Jedna na strane vodiča, druhá na strane spolujazdca a voliteľná rohová kamera vpredu na strane spolujazdca. Kamery poskytujú hlavný a širokouhlý pohľad dozadu. Objektívy kamier sa v chladných podmienkach automaticky zahrievajú, aby sa roztopil prípadný ľad alebo sneh a odstránilo sa zahmlenie a vlhkosť.

Multifunkčná obrazovka

Systém ponúka hneď niekoľko zobrazení na rôznych obrazovkách. Hlavný a širokouhlý pohľad dozadu sa premieta na monitoroch. Predné približovacie zrkadlo je presne tam, kde ho očakávate, a prináša dokonalý prehľad o bezprostrednom okolí vozidla pred kabínou. 

Režim sledovania

Po zaparkovaní možno kamerový monitorovací systém aktivovať do režimu sledovania, aby vodič videl, čo sa v okolí vozidla deje.

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie línie.

Máte nejaké otázky?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ich ochotne zodpovie. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby prišiel k vám.