Trucks

Viac kontroly, menej námahy

VOLVO DYNAMICKÉ RIADENIE

Hľadáte dokonalú stabilitu a ovládateľnosť pri každej rýchlosti v kombinácii so zníženou námahou vašich svalov? Alebo chcete asistenta, ktorý vám pomôže zabrániť šmyku alebo neúmyselnej zmene jazdného pruhu? Podrobne preskúmajte Volvo dynamické riadenie. Ponúkne vám osobné nastavenia a dokonca aj diaľkové ovládanie riadenia.

Ako to funguje?

Volvo dynamické riadenie spája tradičné hydraulické servoriadenie s elektrickým motorom, ktorý je napojený na riadiace ústrojenstvo. Systém spracováva signály z niekoľkých senzorov a dokáže na základe týchto dát určiť, kam vozidlo smeruje a aký je vodičov úmysel. Motor je riadený 2 000-krát za sekundu, čím koriguje nežiadúce pohyby pri riadení a v prípade potreby zvyšuje krútiaci moment.

Stabilita bez námahy

Volvo dynamické riadenie vám pri vysokých rýchlostiach zaručí stabilitu jazdy a smeru. A v nízkych rýchlostiach, bez ohľadu na hmotnosť nákladu, prispieva k presnému manévrovaniu tým, že zvýši účinok posilovača riadenia. Dokonca odstráni námahu pri cúvaní s plne naloženým nákladným vozidlom a automaticky vráti volant do priameho smeru. Môžete cúvať viac než 100 metrov bez toho, aby ste vybočili zo smeru.

Vynikajúca stabilita pri udržaní smeru

Korekcia smeru po brzdení na nerovnom povrchu? Tak to je minulosť. Trhnutia v riadení po prejdení výmoľov, koľají a značení? Takmer nerozoznateľné. Volvo dynamické riadenie dokáže okrem toho eliminovať aj vplyv silného bočného vetra. Volant už nemušíte držať silou - vozidlo zmení smer len vtedy, keď budete chcieť.

Podľa vašich predstáv

Vďaka osobným nastaveniam máte situáciu pod kontrolou vy. Vy nastavujete odpor volantu tak, aby vyhovoval jazdným podmienkam a vašim preferenciám. Môžete si vybrať preddefinované alebo úplne prispôsobené nastavenie. Výsledok? Poskytuje presne také možnosti riadenia, aké potrebujete.

Aké výhody prináša? (leták na stiahnutie)

Predchádzajte šmyku

Volvo dynamické riadenie s asistenciou stability minimalizuje nebezpečenstvo šmyku. Ak systém zaznamená šmyk, okamžite poskytne mierny zásah do riadenia. Jednoduchšie tak zatočíte opačným smerom a stabilizujete vozidlo, a to dokonca ešte skôr, ako si uvedomíte, že vám hrozilo nejaké nebezpečenstvo. 

Aké výhody prináša? (leták na stiahnutie)

Zostaňte v pruhu

Volvo dynamické riadenie s asistentom jazdy v jazdnom pruhu vám pomôže zostať vo vašom jazdnom pruhu. Ak systém zistí, že sa vozidlo blíži k značeniu jazdného pruhu, aktívne vám pomôže vrátiť sa na jeho stred. Takmer si to nevšimnete, no posúva to bezpečnosť na novú úroveň.

Aké výhody prináša? (leták na stiahnutie)

Diaľkové ovládanie, nech sa páči!

Volvo dynamické riadenie s externým riadením vám umožňuje ovládať nákladné vozidlo pomcou diaľkového ovládania. Ideálne riešenie, keď je potrebné s vozidlom vykonávať malé a opakované pohyby v kombinácii s prácou mimo kabíny. Zvyšuje vašu produktivitu a prispieva k väčšiemu pohodliu počas pracovného dňa. 

V PONUKE PRE TIETO NÁKLADNÉ VOZIDLÁ

OBJAVTE NOVÝ SPÔSOB

Ukážeme vám, ako riadiť jednoduchšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie.