Trucks

Viac kontroly, menšia námaha

VOLVO DYNAMICKÉ RIADENIE

Hľadáte dokonalú stabilitu a ovládanie v každej rýchlosti v kombinácii so zníženou námahou vašich svalov? Alebo chcete pomoc, aby ste sa vyhli šmýkaniu a neúmyselným zmenám jazdného pruhu? Pozorne si prezrite dynamické riadenie Volvo. To všetko prináša – a k tomu vaše osobné nastavenia. Ponúka dokonca diaľkové ovládanie riadenia.

Ako to funguje?

Dynamické riadenie Volvo spája tradičné hydraulické servoriadenie s elektrickým motorom, ktorý je namontovaný k prevodovke riadenia. Po spracovaní vstupov z viacerých snímačov systém určí, kam vozidlo smeruje a aký je vodičov úmysel. Motor je riadený 2 000-krát za sekundu, čím koriguje neúmyselné pohyby pri riadení a v prípade potreby zvyšuje krútiaci moment.

Stabilita bez námahy

Volvo Dynamic Steering vám pri vysokých rýchlostiach zaručí stabilitu a udržanie smeru. Pri pomalom a opatrnom manévrovaní vám zas poskytne viac sily pri točení volantom, bez ohľadu na zaťaženie. Dokonca zníži námahu pri cúvaní plne naloženého nákladného vozidla a automaticky vráti volant do neutrálnej polohy. Môžete cúvať viac než 100 metrov bez toho, aby ste odbočili.

Rovno ako podľa pravítka

Korigovanie kurzu po brzdení na nerovnom povrchu? Nepotrebné. Trhnutia od výmoľov, koľají a dopravného značenia? Takmer nerozoznateľné. Dynamické riadenie Volvo dokonca vyrovnáva vplyv silných bočných vetrov. Nedržte volant tak pevne – nákladné vozidlo zmení smer len vtedy, keď to chcete.

Podľa vašich predstáv

Vďaka osobným nastaveniam máte situáciu pod kontrolou vy. Vy nastavujete odpor volantu tak, aby vyhovoval jazdným podmienkam a vašim preferenciám. Môžete si vybrať preddefinované alebo úplne prispôsobené nastavenie. Výsledok? Poskytuje presne také možnosti riadenia, aké potrebujete.

Predchádzajte šmyku

Systém Volvo Dynamic Steering s asistenciou stability minimalizuje riziko nehôd v dôsledku šmyku. Ak systém zaznamená šmyk, okamžite poskytne miernu asistenciu volantu. Pomôže vám to riadiť vozidlo do opačného smeru a stabilizovať ho, a to dokonca predtým, ako si uvedomíte, že sa niečo udeje.

Zostaňte v pruhu

Dynamické riadenie Volvo s asistentom jazdy v jazdnom pruhu vám pomôže zostať vo vašom jazdnom pruhu. Ak systém zistí, že sa vozidlo blíži k značeniu jazdného pruhu, aktívne vám pomôže vrátiť sa do stredu jazdného pruhu. Takmer si to nevšimnete, určuje to však nový štandard bezpečnosti.

Diaľkové ovládanie, nech sa páči!

Systém Volvo Dynamic Steering s externým riadením vám umožňuje ovládať nákladné vozidlo prostredníctvom diaľkového ovládania. Ideálne riešenie pre prípady, keď je potrebné s vozíkom robiť malé a opakujúce sa pohyby skombinované s prácou mimo kabíny. Zlepšuje to vašu produktivitu a váš pracovný deň tak bude podstatne pohodlnejší.

V PONUKE PRE TIETO NÁKLADNÉ VOZIDLÁ

OBJAVTE NOVÝ SPÔSOB

Ukážeme vám, ako sme zjednodušili jazdu a urobili ju bezpečnejšou a pohodlnejšou.