Trucks

Volvo FH Aero. Aerodynamika na mieru diaľkovej preprave

Volvo FH Aero je ideálne nákladné vozidlo pre diaľkovú prepravu. Jeho aerodynamicky tvarovaná kabína bola skonštruovaná pre čo najefektívnejšiu prevádzku a čo najnižšiu uhlíkovú stopu. Môžete si vyberať elektrický, plynový alebo naftový pohon. Elegantný dizajn ide ruka v ruke so spoľahlivosťou a dlhým dojazdom. 

  Volvo FH Aero

  Využitie: Hospodárna preprava na dlhé vzdialenosti
  Výkon: 420 – 540 koní

  Zobraziť kompletné technické údaje

  Volvo FH Aero Electric

  Využitie: Regionálna a medziregionálna preprava
  Celková hmotnosť súpravy: 44 ton
  Výkon: až 490 kW
  Dojazd: až 300 km

  Viac o modeli Volvo FH Aero Electric

  Volvo FH s plynovým pohonom

  Využitie: diaľková a medziregionálna preprava
  Výkon: 420 – 500 koní
  Dojazd: až 1 000 km

  Viac o modeli Volvo FH Aero s plynovým pohonom

Spoznajte vlastnosti vozidiel
Volvo FH Aero

Aerodynamický dizajn uľahčuje jazdu na dlhé vzdialenosti a prináša vodičovi dokonalý výhľad. Pohodlná kabína je vybavená integrovaným informačno-zábavným systémom a audio systémom so špičkovou reprosústavou. Verzia Globetrotter XXL vyniká priestrannosťou. Prejdite si našu galériu fotografií a sami uvidíte, čo všetko Volvo FH Aero ponúka.

Kamerový monitorovací systém

Kamerový monitorovací systém zlepšuje nielen aerodynamiku, ale dokáže rozšíriť zorné pole vodiča v priaznivých aj náročných podmienkach. Nočný režim pomáha vodičovi vidieť v tme a systém sledovania prenáša obraz z okolia nákladného vozidla, aj keď sú záclonky zatiahnuté.

Preskúmajte kamerový monitorovací systém

Informačno-zábavný systém a audiosystém

Intuitívne rozhranie vodiča, informačno-zábavný systém a dve rôzne úrovne audiosystému prinášajú vodičovi jedinečný zážitok počas jazdy aj odpočinku. Reprosústava doplnená o zosilňovač zaručuje špičkovú kvalitu zvuku. 

Interiér kabíny Globetrotter XXL

Vzhľadom k tomu, koľko času strávite v kabíne počas dlhých ciest, si zaslúžite len to najlepšie. Kabína Globetrotter XXL je starostlivo navrhnutá tak, aby vám život na cestách čo najviac spríjemnila. Je priestrannejšia a komfortnejšia. U modelu Volvo FH Aero neprináša väčšie pohodlie v kabíne zmenšenie nákladového priestoru a to vďaka špeciálnym právnym predpisom pre nákladné vozidlá s vyššou energetickou účinnosťou.

Prečítajte si viac o pohodlí v kabíne

Prispôsobte si nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu podľa seba

Výrazný profil s aerodynamickým dizajnom prispieva k minimalizácii vašej uhlíkovej stopy a zníženiu nákladov na energiu. Môžete si vybrať elektrickú, plynovú alebo naftovú hnaciu líniu. Široký výber voliteľných prvkov pre ťahače a podvozky na dostavbu vám dávajú možnosť prispôsobiť si Volvo FH Aero svojim potrebám.

Systém I-Save pomáha šetriť palivom

Volvo FH Aero so systémom I-Save je ideálnym riešením na zníženie spotreby paliva pri diaľkovej preprave. Srdcom systému I-Save je motor D13 s technológiou Turbo Compound, ktorý ponúka vyšší krútiaci moment pri nízkych otáčkach motora. Výsledkom je plynulejšia, tichšia jazda a výrazne nižšia spotreba paliva.

Viac o systéme I-Save

I-See optimalizuje vaše trasy

Keď jazdíte s aktivovaným tempomatom, systém I-See optimalizuje rýchlosť, radenie prevodových stupňov, voľnobeh a vypínanie motora s ohľadom na vašu aktuálnu trasu. V reálnom čase zohľadňuje topografiu nadchádzajúcich úsekov trasy, zákruty, kruhové objazdy a informácie o dopravnej situácii. I-See vám teda začne šetriť palivo hneď, ako vyrazíte na cestu.

Preskúmajte systém I-See

Navhnuté, aby šetrilo palivo

Či už si vyberiete pohon na elektrinu, plyn alebo naftu, vozidlá Volvo FH Aero sú od základu navrhnuté pre čo najúspornejšiu jazdu. Aerodynamické línie, aerodynamicky tvarované kryty kamier monitorovacieho systému CMS a kotúčové brzdy bez odporu pomáhajú znižovať prevádzkové náklady aj vašu uhlíkovú stopu.

Technológia, ktorá vás pri riadení dopĺňa

Volvo FH Aero maximálne využíva vaše vodičské zručnosti. Je vybavené technológiami, ktoré optimalizujú každé preradenie a manéver. Niektoré z týchto funkcií vám predstavíme v tejto galérii obrázkov. 

Optimálne využite výkonu motora s prevodovkou I-Shift

Prevodovka I-Shift prispieva k plynulej, pohodlnej a efektívnej jazde. Môžete sa sústrediť na prevádzku, zatiaľ čo prevodovka I-Shift sa postará o optimálne využitie výkonu motora. Pokiaľ často jazdíte v kopcovitom teréne, pozrite sa bližšie na prevodovku I-Shift Dual Clutch, ktorá dokáže riadiť bez prerušenia výkonu motora. 

Prečítajte si viac o prevodovke I-Shift

Ľahké a dynamické riadenie

Trápi vás bočný vietor, vyjazdené koľaje alebo výtlky? Buďte bez obáv. Volvo dynamické riadenie to všetko odfiltruje a vykompenzuje, aby vaša jazda bola jednoduchšia a stabilnejšia, bez nadmerného namáhania ramien. Systém tiež komunikuje s niektorými z pokročilých systémov podpory vodiča, ktoré pomáhajú zvýšiť bezpečnosť jazdy.

Viac informácií o systéme Volvo dynamické riadenie

Typy kabín

Volvo FH Aero sa dodáva s niekoľkými verziami kabín, ktoré vyhovujú najrôznejším potrebám. Vyberte si z nasledujúcich možností. 

  Globetrotter XXL

  Volvo FH Aero s kabínou Globetrotter XXL ponúka výnimočné pohodlie počas jazdy i odpočinku, a to až pre dvoch členov posádky. Dolné lôžko je o niečo dlhšie a širšie a zaručuje skutočne komfortný spánok. 

  Globetrotter XL

  Volvo FH Aero s kabínou Globetrotter XL je etalónom pohodlia na dlhé vzdialenosti. Priestranná kabína komfortne ubytuje až dve osoby.

  Globetrotter

  Volvo FH Aero s kabínou Globetrotter kombinuje komfortné prostredie pre jazdu a odpočinok až pre dve osoby s dostatočnou výškou stropu v priestore nad motorom.

  Spacia kabína

  Volvo FH Aero so spacou kabínou spája maximálne pohodlie počas jazdy i odpočinku až pre dve osoby, avšak výška stropu je mierne nižšia.

  Nízka spacia kabína

  Volvo FH Aero s nízkou spacou kabínou kombinuje nižšiu vonkajšiu výšku kabíny s komfortným prostredím pre jazdu i odpočinok jednočlennej posádky. Vzhľadom k nižšiemu stropu je však obmedzený priestor pre státie.

Zobrazené funkcie nemusia byť štandardné alebo dostupné pre všetky úrovne výbavy a všetky hnacie sústavy.

Radi by ste sa na niečo spýtali?

Obchodný zástupca Volvo Trucks vám ochotne odpovie a poradí. Zastavte sa, zavolajte alebo ho požiadajte, aby vás navštívil.