×

#tecHER2021 – Svet potrebuje viac žien v oblasti technológií

Ženy* tech študentky a profesionálky – prijmite pozvanie na online podujatie Volvo Group #tecHER2021 s cieľom inšpirovať sa a zvýšiť nadšenie pokračovať ďalej. Prezentácie a diskusia bude prebiehať v anglickom jazyku. 

Dátum:
26.októbra 2021


Čas:
15:00 - 16:30


Miesto:
Online


Jazyk:
Angličtina

Zoznámte sa s odborníkmi na technológie - ktorými sú ženy - z popredných spoločností, ako sú Volvo Group, Spotify, Aurora Tech a Microsoft. Podelia sa o svoje skúsenosti so vzostupom i pádom a ponúknu presvedčivé rady.

Inšpirujte sa astronautkou Abby a jej snom letieť do vesmíru. Nahliadnite do zákulisia vzniku elektrického, autonómneho vozidla. Získajte prehľad o výskume dievčat v oblasti technológií.

V neposlednom rade nájdite pocit spolupatričnosti - životne dôležitý pre úspech, pretože vieme, že veda, technika, inžinierstvo a matematika sú oblasti, v ktorých dochádza k výraznej nerovnováhe v počte zastúpených žien a mužov.

#tecHER2021 je 90 -minútová online diskusia, ktorej cieľom je inšpirovať mladé dievčatá a ženy na začiatku ich štúdia či kariéry. Účasť je bezplatná. Všetci nesieme zodpovednosť za vytváranie rozmanitej a prínosnej pracovnej sily v spoločnosti, pretože svet skutočne potrebuje viac žien v oblasti technológií.

 

*Samozrejme, srdečne sú vítaní všetci, bez ohľadu na pohlavie.

00

Days

00

Hours

00

Minutes

00

Seconds

Stretnite sa s našimi hosťami

Abigail Harrison

Abigail Harrison sníva o tom, že bude astronautkou - prvou astronautkou na Marse. Abby začala rozprávať o svojich cieľoch vo veku iba 13 rokov. Strávila roky ako vesmírna ambasádorka a bojovala za technológie na sociálnych médiách pred viac ako miliónom jej sledovateľov. Keď mala 18 rokov, založila neziskovú organizáciu "The Mars Generation", ktorá sa snaží inšpirovať deti a dospelých k prieskumu vesmíru a vzdelávaniu v oblasti technológií. Vychádzajúca hviezda vo svojom odbore, má titul z biológie na Wellesley College, internovala v astrobiologickom laboratóriu financovanom NASA a vystupovala v časopisoch  TIMEForbes, Seventeen, Marie Claire, Glamour, Teen Vogue, the BBC, USA Today, a ďalších. Abby verí, že nikto nie je príliš mladý ani príliš starý na to, aby si plnil svoje sny, a je odhodlaná pomôcť čo najväčšiemu počtu mladých ľudí začať siahať po vlastných hviezdach.

Ulrika Sultan

Ulrika Sultan je doktorantkou na Linköpingovej univerzite. Jej výskum sa zameriava na to, ako je možné udržiavať záujem dievčat o technológie až do dospelosti. Ulrika pracuje s technofeministickou perspektívou a hľadá odpovede na to, ako môžu pedagógovia a spoločnosť zaujať a podporiť záujem dievčat o technológie, a ako by to mohlo ovplyvniť ich účasť na rozvoji budúcej spoločnosti. K záujmu o technológie pristupuje ako k otázke demokracie a verí, že dáva študentom možnosť byť spolutvorcami budúcnosti za rovnakých podmienok. Ulrika vedie aj kurzy o technológiách pre budúcich učiteľov predškolských a školských zariadení. Kurzy sú založené na praktických a teoretických znalostiach o technológiách a ich podstate a podpore študentov vidieť seba v technických oblastiach.

Hope P. Rush

Hope P. Rush je odborníčkou na strategický nábor a smerovanie talentov, má skúsenosti s rozvojom kariéry, rozvojom vedúceho postavenia vo firme a so zmenou firemnej kultúry. S predchádzajúcou pracovnou históriou v APAC a iQor má bohaté skúsenosti. Hope sa zameriava na začlenenie a rozmanitosť a hovorí, že ju inšpirujú zmeny a inovácie. Čo by poradila dievčatám, ktoré hľadajú kariéru v oblasti techniky? Aby nedovolili tradícii obmedzovať ich myslenie. Zdôrazňuje dôležitosť experimentovania s novými myšlienkami a zvažovania toho, čo sa zdá nemožné. Technológie nás spájajú a robia nás lepšími. Hope tvrdí, že malý strach je zdravý, pretože pochádza z toho, že sa presuniete mimo komfortnú zónu. Jej posledná rada? Ísť do toho!

Karen Lee

Kariéra Karen Leeova v oblasti technológí nebola plánovaná. Jej vášeň vzbudil praktický vývoj produktov a služieb a úzka spolupráca so zákazníkmi. Vidí v tom príležitosť vytvárať od základu niečo, čo bude slúžiť miliónom užívateľov. Mimoriadne ju to napĺňa a obohacuje, miluje kreatívnu spoluprácu, spájanie ľudí a technológie - interakciu, ktorú nazýva krásnou a komplexnou. Karen chce, aby sa ženy zvažujúce kariéru v technológiách naučili obchodovať s technológiami a rôznymi úlohami v rámci organizácií. Motivuje ich, aby sa nebáli skúšať nové možnosti a technológie, ale čo je najdôležitejšie, prevziať zodpovednosť za svoju cestu, nečakať na rady a nikdy sa nenechať nikým škatuľkovať.

Gabriella Ljunggren

Gabriella Ljunggren uspela v oblasti dátovej vedy v jednej z popredných svetových technologických spoločností. Hovorí, že je dôležité nebáť sa riskovať a mať dôveru v prijatie neznámych situácií. Gabriella verí, že ženy sú žiadané, a nabáda dievčatá, aby absorbovali tieto znalosti a nechali sa nimi poháňať. Hovorí, že výzvou byť ženou v oblasti dátových vied je, že sa bude musieť prispôsobiť kultúre, v ktorej dominujú muži, namiesto toho, aby sa kultúra dominovaná mužmi prispôsobovala ženám. Dúfa však, že sa to v budúcnosti zmení.

Johanna Huggare

Johanna Huggare s bohatou pracovnou históriou v rámci spoločnosti Volvo Group strávila čas v spoločnostiach Volvo Powertrain, Group, Trucks, Technology a Construction Equipment. Johanna, ktorá poukazuje na dôležitosť rodovej rozmanitosti pri dosahovaní trvalo udržateľného rozvoja a riešení globálnych problémov, je nadšená vyzdvihnutím tejto oblasti. Zviditeľnenie je podľa nej jedným z najdôležitejších prispievateľov k jej dnešnému úspechu. Byť inšpirovaná vášňou a angažovanosťou bol pocit úspechu a spolu s vynikajúcimi ľuďmi to predstavovalo hybnú silu na jej ceste. Dievčatám, ktoré zvažujú kariéru v oblasti technológií, radí, aby nasledovali svoje srdce, našli svoje silné stránky a jedinečné vlastnosti a využili ich!

Marielle Gallardo

Marielle Gallardo, ktorá má titul z informatiky a dva roky pracuje v spoločnosti Volvo Group, diskutuje o dôležitosti vzorov pri inšpirovaní úspechu. Stretnutie, vzdelávanie sa a spájanie s tými, ktorí ju inšpirujú, bolo dôležité na jej ceste tam, kde je dnes. Tiež uvádza zvedavosť ako jeden z najdôležitejších prispievateľov jej úspechu. Je predvedčená, že objavovanie nových záujmov a vášní prostredníctvom skúmania je životne dôležité - dokonca aj vecí, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať ťažké alebo nezaujímavé. Marielle tvrdí, že vytrvalosť a sebadôvera boli tiež dôležitými základmi jej úspechu a udržali jej nádejný výhľad a vieru v seba a svojich spoluhráčov. Akú radu má Marielle pre dievčatá vstupujúce do priemyslu? Nájdite si mentora alebo sa spojte s ľuďmi, ktorí vám poskytnú prehľad o tom, prečo je práca s technológiami taká vzrušujúca!

Moderátorky: Céline Greuzard a Anna Abenius