Volvo Trucks

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

×

25 miest, ktoré môže Volvo FH nazývať domovom

Od zasnežených a zľadovatených ciest až po horúčavy a púšte. Cez pohoria a naprieč nížinami. Volvo FH je nákladným vozidlom, ktoré uspeje bez ohľadu na druh výzvy či podnebie. Od roku 1993 je Volvo FH nákladným vozidlom, ktoré spĺňa očakávania zákazníkov. A o 25 rokov neskôr podporuje vozidlo Volvo FH napredovanie a prekračuje všetky očakávania. Tu nájdete 25 odlišných druhov výziev spojených s poveternostnými podmienkami, s ktorými si vozidlo Volvo FH dokáže poradiť. Máte na jazdu svoje obľúbené?
Volvo FH počas jazdy v snehu v nočných hodinách

25: Zasnežené a zľadovatené cesty môžu byť nebezpečné. Vozidlo Volvo FH vás ochráni vďaka prvkom, ako sú elektronický stabilizačný program a systém Volvo Dynamic Steering.

Volvo FH počas jazdy v snehu

24: Počas jazdy z kopca poskytuje motorová brzda Volvo vynikajúci výkon brzdy. Aj v drsných podmienkach.

Volvo FH pri jazde do kopca

23: Úspora paliva môže byť v horskom teréne náročnou úlohou. Vďaka prediktívnemu tempomatu Volvo I-See môžete dosiahnuť ešte nižšiu spotrebu paliva.

Volvo FH pri jazde do kopca

22: Na strmé stúpanie je potrebný vynikajúci výkon. Od svojho uvedenia v roku 1993 stelesňuje Volvo FH vynikajúci výkon na všetkých cestných profiloch.

Volvo FH pri jazde pred horskou scenériou

21: Volvo FH nie je len hocijakým vozidlom. Je to miesto na prácu a život. Pri jazde na dlhých trasách je dôležité pohodlie vodiča. Od roku 1993 je vozidlo Volvo FH vytvárané pre vodičov. A prostredníctvom rozsiahleho testovania so skutočnými vodičmi sa kabína neustále vyvíjala.

Volvo FH počas jazdy na kľukatom moste

20: Presné ovládanie je dôležité bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. Na kľukatých cestách poskytuje systém Volvo Dynamic Steering vodičovi ešte lepšie ovládanie riadenia a znižuje napätie chrbta a krku.

Volvo počas jazdy na kľukatej ceste

19: Jazda popri oceáne alebo v silnom daždi je skúškou pre lak a náter. Pred podkladovou farbou a vrstvami farby je Volvo FH natreté dvomi vrstvami ochrany proti korózií. Vedeli ste, že môžete dostať Volvo FH v jednej z viac ako 650 rôznych farieb?

Volvo FH počas jazdy v oblasti prístavu

18: Prevodovka I-Shift s pomalými prevodmi umožňuje vozidlu Volvo FH prepravovať ťažší náklad. Vďaka tomu môžete prijať ešte viac zákaziek.

Volvo FH v majestátnej krajine

17: Nie všetky cesty sú rušné. Ako pomoc vodičovi udržať si bdelosť má vozidlo Volvo FH niekoľko systémov, ktoré monitorujú podozrivé správanie a vydajú upozornenie, keď je potrebná prestávka.

Volvo FH zblízka

16: Dobrá viditeľnosť je na ceste nápomocná. V priebehu rokov sa zväčšila veľkosť čelného skla vozidla Volvo FH a vytvorilo sa tým ešte lepšie pracovné prostredie pre vodičov.

Nákladné vozidlo Volvo FH v horskom teréne

15: Zníženie spotreby paliva má dobrý vplyv na vaše finančné výsledky. Vďaka školiacemu programu profesionálneho rozvoja vodičov Volvo získajú vodiči znalosti a nástroje na to, aby ušetrili viac peňazí a znížili emisie.

Volvo FH v zelenej krajine

14: Od svojho predstavenia v roku 1993 pomáha Volvo FH dopravcom dosahovať dobré výsledky. Nákladné vozidlo je univerzálne a vyrobené tak, aby zvládlo akúkoľvek úlohu. A to všetko pri zachovaní dobrej úspory paliva a znížení nákladov aj emisií.

Volvo FH pri jazde v zelenej krajine

13: Pre spoločnosť Volvo Trucks je dôležité, aby príroda zostala zelená. Vďaka vozidlu Volvo FH je cesta za nižšími emisiami jazdou, ktorá sa nikdy nezastaví. To všetko pri zachovaní rovnakej úrovne výkonu, akú zákazníci očakávajú.

Volvo FH pri rýchlej jazde

12: Udržiavanie vysokej priemernej rýchlosti zvyšuje vašu efektívnosť a šetrí palivo. Volvo FH sa vďaka novým prvkom a riešeniam neustále vyvíja. Kombinácia vynikajúceho brzdného výkonu a výkonu hnacej línie poskytuje vozidlu Volvo FH jedinečnú výhodu.

Volvo FH pri jazde v zelenej krajine

11: Volvo FH získalo titul nákladné vozidlo roka už tri krát. Medzi niektoré prvky, ktoré naposledy ohromili porotu, patrí inovatívna kabína a moderné súčasti hnacej línie.

Volvo FH zblízka

10: Aby bol vodič v bezpečí, systém podpory jazdy v jazdnom pruhu sleduje vodorovné dopravné značenie kamerou a upozorní vodiča, ak ho neúmyselne prekročí.

Volvo FH v majestátnej krajine

9: Pohodlie počas jazdy je dôležité. Obzvlášť na dlhých trasách. Prostredníctvom intenzívneho testovania so skutočnými vodičmi spoločnosť Volvo Trucks zistila, čo na vozidle vodiči najviac oceňujú. Vďaka tomu malo vozidlo Volvo FH pri jeho predstavení náskok. A aj dnes je tomu tak – Volvo FH je nákladným vozidlom podľa vkusu vodičov.

Dve vozidlá Volvo FH pri jazde do kopca

8: Do vozidla Volvo FH boli postupne pridávané prvky aktívnej bezpečnosti. Varovanie pred nárazom s núdzovým brzdením je len jedným príkladom. Kombinuje radar a kameru, ktoré spoločne rozpoznávajú vozidlá pred vami.

Volvo FH pri zastavení v suchej krajine

7: Volvo FH poskytuje vodičom ochranu a pohodlie aj vtedy, keď stojí. Jedným z nedávnych prvkov je chladiaci systém I-Park Cool. Ide o klimatizáciu, ktorá dokáže pomôcť vodičom dobre sa v noci vyspať, a to bez ohľadu na zmeny počasia.

Biele vozidlo Volvo FH pri jazde do kopca

6: Prevodovka I-Shift Dual Clutch pomáha počas jazdy v kopcovitom teréne šetriť spotrebu paliva. Prevodovka I-Shift Dual Clutch poskytuje nákladnému vozidlu rýchle a šikovné preraďovaniu, pri ktorom sa zabráni zníženiu otáčok motora.

Volvo FH počas jazdy v kopcovitej oblasti

5: Volvo FH má jedny z najrýchlejšie rozpoznateľných svetlometov na cestách. A nie sú iba pekné – vďaka nim je nákladné vozidlo viditeľné pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Ich dizajn je inšpirovaný ľadom a škandinávskymi zimami. Výbojky vysokej intenzity v svetlometoch sú tiež vhodnejšie pre oči vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky. 

Cisterna Volvo FH

4: Jazda v horúcom a prašnom podnebí je poriadnou výzvou. Avšak výzvou, pri ktorej sa vozidlu Volvo FH darí. Pred svojím predstavením v roku 1993 prešlo Volvo FH rozsiahlym testovaním v horúcom podnebí Arizony, Spojených štátov amerických a Západnej Austrálie.

Volvo FH pri západe slnka

3: Keď sa zdvihne silný vietor, jazda môže byť náročná. Systém Volvo Dynamic Steering vyrovnáva účinok silných bočných vetrov, čím znižuje napätie pre vodičov.

Volvo FH pri západe slnka pri mori

2: Pri opúšťaní nákladného vozidla a pri nastupovaní do neho je dôležité cítiť sa bezpečne. S vozidlom Volvo FH môžete získať systém zabezpečenia proti krádeži so 105-decibelovou poplachovou sirénou, vďaka ktorému budete v bezpečí, kamkoľvek sa vydáte.

Volvo FH pri jazde smerom k západu slnka

1: Kto vie, čo v sebe skrýva budúcnosť. Na jednu vec sa môžete spoľahnúť, a tou je Volvo FH.