Nová XXL kabína FH poskytuje vodičom druhý domov

3 minúty čítania 3 minúty čítania

Väčšia kabína, viac úložného priestoru a jedno z najväčších lôžok v tomto odvetví. Spoločnosť Volvo Trucks zväčšila veľkosť už aj tak priestrannej kabíny FH za účelom pohodlia v obývacom priestore pri diaľkovej preprave.

Predaj sa spustí v marci 2019. Výroba sa začne pre Európu v júni a pre Austráliu v auguste.

Lôžko v kabíne znázorňujúce funkciu nakláňania

Extrémne flexibilný interiér: Dolné lôžko je možné objednať s funkciou nakláňania pre lepšiu flexibilitu a pohodlie.

Obľúbená kabína FH spoločnosti Volvo Trucks má teraz obrovské rozmery! Nová XXL verzia kabíny FH je navrhnutá tak, aby bola druhým domovom pre vodičov diaľkovej prepravy pri náročných pracovných úlohách. A rozdiel je skutočne úžasný: Kabína je o celých 600 litrov väčšia než už aj tak priestranná kabína FH, vďaka čomu poskytuje vodičom ešte viac priestoru na uvoľnenie. Zahŕňa tiež väčšie lôžko a množstvo dodatočného, ľahko dostupného úložného priestoru.

Za týmto cieľom bola kabína FH spoločnosti Volvo Trucks prepracovaná tak, že sa posunula zadná stena o 25 cm dozadu a posilnila dodatočnými stĺpikmi v tvare C. Výsledkom je o dosť dlhšia kabína, ktorá je tiež dostatočne pevná na to, aby spĺňala náročné bezpečnostné štandardy spoločnosti Volvo Trucks.

„Chceli sme omnoho väčšiu kabínu, ktorá by tiež bola dostatočne pevná, aby odolala predným nárazovým testom spoločnosti Volvo Trucks bez toho, aby sa výrazne nezvýšila jej hmotnosť. XXL kabína prináša výhody na oboch frontoch,“ hovorí Lars Franck, produktový manažér ponuky špeciálnych vozidiel v spoločnosti Volvo Trucks.

S cieľom zaistiť pohodlný spánok má XXL kabína jedno z najväčších lôžok v tomto odvetví. Lôžko sa oproti bežnej v kabíne FH predĺžilo o 13 cm na dĺžku a 25 cm na šírku, čo vodičovi poskytuje množstvo dodatočného priestoru pri hlave a miesta na uvoľnenie. A nový matrac je vyrobený pomocou technológie S-Touch, ktorá do každej pružiny integruje polyéterový penový vankúš.

 

Nové väčšie lôžko

Lôžko: Dolné lôžko sa predĺžilo o 13 cm a meria teraz 213 cm. Je tiež o 25 cm širšie ako lôžko v bežnej kabíne FH.

Dolné lôžko je vyvýšené, aby poskytovalo prístup do zväčšeného úložného priestoru v existujúcich priehradkách.

Úložný priestor: 50 litrov dodatočného úložného priestoru v existujúcich priehradkách, ku ktorým je prístup z vonkajšej strany alebo v prípade, že je dolné lôžko vyvýšené.

„Dobre oddýchnutý vodiť koná bezpečnejšie a je šťastnejší. Preto sme chceli ponúknuť skutočne veľké lôžko, ktoré je tiež extrémne pohodlné,“ hovorí Joacim Vernersson, hlavný projektový manažér pre špeciálne vozidlá v spoločnosti Volvo Group Trucks Technology.

Interiér kabíny je navrhnutý tak, aby bol flexibilný aj praktický. Vďaka 50 dodatočným litrom odkladacieho priestoru v každom priestore pod lôžkom si môžu vodiči vziať so sebou na dlhé cesty viac osobných predmetov. Dolné lôžko je tiež možné objednať s funkciou nakláňania pre vyššiu flexibilitu a pohodlie.

„Mnoho vodičov nákladného vozidla Volvo je na cestách vždy niekoľko týždňov. XXL kabína je pre nich navrhnutá tak, aby im poskytovala flexibilitu a prvotriedne pohodlie,“ hovorí Joacim Vernersson.

Related News

Lepší výhľad

Mestské oblasti môžu pre vodičov nákladných vozidiel predstavovať náročné prostredie. Volvo FE s nízkym vstupom do kabíny bolo navrhnuté tak, aby zlepšilo viditeľnosť, bezpečnosť, ergonómiu a produktivitu....

Vyšší komfort vďaka dvom batériám

Nový systém dvoch batérií od spoločnosti Volvo Trucks dokáže zabezpečiť dostatok energie pre vybavenie kabíny a súčasne schopnosť nasledujúce ráno naštartovať....

25 inovácií vozidla Volvo FH

Volvo FH od začiatku menilo budúcnosť. V roku 1993 prinieslo zmenu a neustále prináša prelomové možnosti, ako zvýšiť komfort vodičov, bezpečnosť, výkon a prispôsobiteľnosť pracovným potrebám. Tu je 25 inovácií, ktoré priviedli Volvo FH na vrchol....