Trucks

Spoločnosť Volvo uvádza na trh štyri nové nákladné vozidlá. Zvolila predstavenie formou veľkolepého filmu, v ktorom ich uložila na seba. A úplne navrchu sa ocitol prezident spoločnosti.

Najnovší uvádzací film spoločnosti Volvo Trucks dosiahol nové výšky. V snahe demonštrovať výkon a silu svojich štyroch nových vozidiel spoločnosť Volvo postavila obrovskú 15-metrovú vežu z nákladných vozidiel s hmotnosťou 58 ton, ktorá pozostávala zo štyroch na seba položených nových nákladných vozidiel. Okrem toho sa na vrchole ocitol prezident spoločnosti Roger Alm.
Veža z nákladných vozidiel

V odvetví nákladných vozidiel je uvedenie jedného nákladného vozidla na trh obrovským projektom. Predstavenie až štyroch modelov súčasne takmer nemá obdobu. Pri obnove celého radu vysokovýkonných kabínových nákladných vozidiel sa spoločnosť Volvo Trucks rozhodla zvoliť iný prístup.

Nezvyčajný film sa odohráva hlboko v noci a začína sa záberom na vežu z nákladných vozidiel, ktorá ako obrovský monolit žiari v diaľke. V ďalšom priebehu vidíme v popredí vlkov a zahliadneme vodičku. Keď sa film dostane do finále, v ktorom nechýbajú dymové a svetelné efekty, vidíme, že muž stojaci navrchu veže z nákladných automobilov je v skutočnosti prezident spoločnosti Volvo Trucks Roger Alm.

Pozrite si film „Volvo Trucks – Veža, v hlavnej úlohe Roger Alm“

Predstavenie filmu sa koná deň pred oficiálnym uvedením série radu modelov s odolnými kabínami v Európe, ktorý zahŕňa modely Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM a Volvo FMX. Tieto štyri nákladné vozidlá predstavujú asi dve tretiny dodávok spoločnosti Volvo Trucks.

„Ide o najväčšie uvedenie na trh, aké kedy spoločnosť Volvo Trucks organizovala. Tieto modely budú mať obrovský vplyv na ziskovosť našich zákazníkov a ich schopnosť súťažiť o zákazky aj najlepších vodičov. Som zvyknutý byť úplne na vrchole, no natáčanie scény s vežou z nákladných vozidiel bol pre mňa určite nezvyčajný pracovný deň. A povedzme, že mám k výškam riadny rešpekt. Som chlap, ktorý stojí pevne na zemi,“ povedal Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks.

Film bol natočený koncom roka 2019 v testovacom areáli neďaleko rodného mesta značky Volvo vo švédskom Göteborgu. Veža z nákladných vozidiel a väčšina vizuálnych efektov sú skutočné vrátane dymu a svetiel. To všetko nám odhaľuje film zo zákulisia.

„Návrh a výstavba veže a zaistenie bezpečnosti trvali asi mesiac. To všetko bolo v podstate umožnené vďaka robustnému stavebnému nákladnému vozidlu Volvo FMX a jeho novému 38-tonovému podvozku, ktorý bol schopný uniesť váhu ostatných vozidiel. Tiež však bola potrebná stála rýchlosť a smer, o ktoré sa postarala technológia dynamického riadenia Volvo a skúsený vodič nákladných vozidiel,“ uviedol Markus Wikström, inžinier spoločnosti Volvo Trucks a člen tímu inžinierov, ktorý sa na výstavbe veže podieľal.

Link na film zo zákulisia

Link na obrázky vo vysokom rozlíšení

Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke a kanáloch na sociálnych sieťach spoločnosti Volvo Trucks:

www.volvotrucks.sk 
www.facebook.com/VolvoTrucks/
www.instagram.com/volvotrucks/ 
www.linkedin.com/company/volvo-trucks/

Ak chcete získať ďalšie informácie, kontaktujte:

Andrea Ondrejíková
Marketing & PR Coordinator, Volvo Group Slovakia, s.r.o.
Mobil: +421 903 220 585
E-mail: andrea.ondrejikova@volvo.com
 

Spoločnosť Volvo Trucks poskytuje kompletné prepravné riešenia pre profesionálnych a náročných partnerov, pričom prináša kompletnú ponuku stredných a ťažkých nákladných vozidiel. Podporu zákazníkom zabezpečuje celosvetová sieť, ktorú tvorí 2 200 predajcov a servisných dielní v 130 krajinách. Nákladné vozidlá Volvo sa montujú v 12 krajinách po celom svete. V roku 2023 bolo na celom svete dodaných približne 145,000 nákladných vozidiel Volvo. Spoločnosť Volvo Trucks je súčasťou skupiny Volvo Group, jedného z popredných svetových výrobcov nákladných vozidiel, autobusov a konštrukčných zariadení, ako aj lodných a priemyselných motorov. Spoločnosť Volvo Group poskytuje tiež finančné a servisné služby. Práca spoločnosti Volvo Trucks je založená na základných hodnotách – kvalita, bezpečnosť a starostlivosť o životné prostredie.