Trucks

Volvo FH LNG pre zelenší zajtrajšok

Spoločnosť DALITRANS, s.r.o. je jednou z najväčších a najuniverzálnejších prepravných spoločností. Kvalitné zázemie je vybudované v komplexnej centrále, so servisom, skladovaním a autoumyvárkou. Vozový park s viac ako 200 nákladnými vozidlami v spojení s takmer 25 ročnými skúsenosťami sú garanciou profesionálnych služieb a spoľahlivého obchodného partnerstva.
Jedno z troch vozidiel Volvo FH 460k LNG z vozového parku spoločnosti DALITRANS, s.r.o.

Okrem prepravy industriálneho tovaru plachtovými návesmi, zastrešuje chladiarenskými návesmi distribúciu potravín pre národné i nadnárodné reťazce.

Variabilitu dopĺňa prepravami sypkých materiálov cisternovými návesmi (najmä cement), návesmi s posuvnými podlahami (tzv. walking floor) a vyklápacími návesmi.

Spoločnosť DALITRANS si v priebehu tohoto roka zaobstarala 3 ťahače Volvo FH 460 k LNG. Ťahače LNG sú zamerané na prepravu chladiarenskými návesmi pre spoločnosti LIDL a KAUFLAND. Oba reťazce sa reálne snažia o čo najnižšiu ekologickú stopu. K tomu im svojou prepravou napomáhajú aj ťahače Volvo FH LNG spoločnosti DALITRANS, s.r.o.

Vozidlá využívajú na pohon skvapalnený zemný plyn (LNG = Liquided Natural Gas). Pracovný cyklus motora je tvorený spaľovaním 90-95% LNG, ktorý je doplnený vstrekovaním nafty v objeme 5-10%. LNG dopĺňajú na čerpacej stanici spoločnosť Danube LNG v Bratislave. Plyn je tu skladovaný a tankovaný do vozidiel v teplotách od mínus 165-130 °C.

Plne naložené súpravy vykazujú spotreby v rozpätí 18-20kg LNG +  1-2l nafty na 100km. S operačným rádiusom približne 1.000 km sú schopné splniť si všetky požadované prepravy.

 

Ak chcete získať ďalšie informácie, kontaktujte:

Andrea Ondrejíková
Marketing & PR Coordinator, Volvo Group Slovakia, s.r.o.
Mobil: +421 903 220 585
E-mail: andrea.ondrejikova@volvo.com
 

Spoločnosť Volvo Trucks poskytuje kompletné prepravné riešenia pre profesionálnych a náročných partnerov, pričom prináša kompletnú ponuku stredných a ťažkých nákladných vozidiel. Podporu zákazníkom zabezpečuje celosvetová sieť, ktorú tvorí 2 200 predajcov a servisných dielní v 130 krajinách. Nákladné vozidlá Volvo sa montujú v 12 krajinách po celom svete. V roku 2023 bolo na celom svete dodaných približne 145,000 nákladných vozidiel Volvo. Spoločnosť Volvo Trucks je súčasťou skupiny Volvo Group, jedného z popredných svetových výrobcov nákladných vozidiel, autobusov a konštrukčných zariadení, ako aj lodných a priemyselných motorov. Spoločnosť Volvo Group poskytuje tiež finančné a servisné služby. Práca spoločnosti Volvo Trucks je založená na základných hodnotách – kvalita, bezpečnosť a starostlivosť o životné prostredie.