Trucks

Veľká objednávka: Talianska prepravná spoločnosť objednala 1,000 nákladných vozidiel Volvo s najnovšou technológiou pre úsporu paliva

Lannutti Group, talianska prepravná a logistická spoločnosť, objednala 1,000 nových nákladných vozidiel Volvo FH s najnovšou technológiou pre úsporu paliva, I-Save. Spoločnosť vidí potenciál v znížení spotreby paliva o 10 percent a znížení emisií CO2.
Veľká objednávka: Talianska prepravná spoločnosť objednala 1,000 nákladných vozidiel Volvo s najnovšou technológiou pre úsporu paliva


Skupina Lannutti Group pôsobí v ôsmych európskych krajinách s flotilou 1,800 nákladných vozidiel. Rozhodnutie o investovaní do 1,000 nových vozidiel Volvo FH bolo výsledkom celoročného komplexného testu o spotrebe paliva, počas ktorého testovali nové Volvo FH vybavené technológiou I-Save a porovnávali s ďalšími vozidlami v zmiešanom vozovom parku. Výsledkom bolo ohromujúce zníženie paliva o 10 percent v porovnaní s ekvivalentným štandardným truckom.*

„Zásadou obnovy vozového parku v skupine Lannutti Group je uprednostňovanie vozidiel s nízkymi emisiami. Okrem spoľahlivosti je pre nás najdôležitejším faktorom udržanie čo najnižšej hmotnosti nákladného vozidla, umožnenie vysokého užitočného zaťaženia a minimálnej spotreby paliva. Výborné výsledky testovania nás usvedčili o tom, že všetky nové nákladné vozidlá Volvo by mali byť vybavené technológiou I-Save, “hovorí Valter Lannutti, generálny riaditeľ skupiny Lannutti Group.

Volvo FH s technológiou I-Save kombinuje mimoriadne úsporný motor s funkciami šetriacimi palivo, ktoré znižujú spotrebu paliva v diaľkovej preprave - bez toho, aby boli znížené jazdné vlastnosti. Sú tiež vybavené ďalšími bezpečnostnými prvkami, ako sú podpora pri zmene jazdného pruhu a podpora výstrahy vodiča, ktoré napomáhajú predchádzať nehodám.

“Nerobíme kompromisy v oblasti bezpečnosti. Je dôležité ponúknuť našim vodičom bezpečné a pohodlné pracovisko, ale je to tiež spôsob, ako pomôcť zabezpečiť naše dodávky. Našťastie, väčšinou sú nehody ľahké. No aj napriek tomu, vozidlá potrebujú opravy a je nákladné, ak je vozidlo mimo prevádzky. Preto veríme, že ďalšie bezpečnostné systémy predstavujú dobrú investíciu,” hovorí Valter Lannutti.

Objednávka v počte 1,000 vozidiel Volvo FH s technológiou I-Save bude spoločnosti Lannutti dodaná v priebehu 2021 a 2022.

„So spoločnosťou Lannutti Group máme dlhoročné a korektné obchodné vzťahy a som skutočne hrdý na to, že preukázali dôveru spoločnosti Volvo a potvrdzujú vynikajúci výkon našich vozidiel s technológiou I-Save. Je to rovnako dôležité pre klímu aj pre našich zákazníkov, “hovorí Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks.


FAKTY
Každá funkcia I-Save bola navrhnutá tak, aby znižovala náklady na palivo.

Zahrnuté vo vozidle Volvo FH s I-Save:

  • Motor D13TC (Turbo Compound) s výkonom 460 k (2 600 Nm) alebo 500 k (2 800 Nm)
  • Vysoko úsporné zadné nápravy
  • Vypnutie voľnobehu motora
  • I-Cruise s I-Roll, ktorý prispôsobuje rýchlosť tak, aby sa znížila spotreba paliva
  • Čerpadlo posilňovača riadenia s premenlivým objemom
  • Vylepšený systém I-See
  • Vylepšená prevodovka I-Shift s optimalizovaným softvérom pre diaľkovú prepravu
     

* porovnanie so štandardným Volvo FH s motorom Euro 6 krok C.

 

Link na obrázky vo vysokom rozlíšení: https://images.volvotrucks.com/search?querylabel=Pressrelease 210203&querystring=("%7Baf4b2e0c-5f6a-11d2-8f20-0000c0e166dc%7D:Categories" ? ":4345:")

Ak chcete získať ďalšie informácie, kontaktujte:

Andrea Ondrejíková
Marketing & PR Coordinator, Volvo Group Slovakia, s.r.o.
Mobil: +421 903 220 585
E-mail: andrea.ondrejikova@volvo.com
 

Spoločnosť Volvo Trucks poskytuje kompletné prepravné riešenia pre profesionálnych a náročných partnerov, pričom prináša kompletnú ponuku stredných a ťažkých nákladných vozidiel. Podporu zákazníkom zabezpečuje celosvetová sieť, ktorú tvorí 2 200 predajcov a servisných dielní v 130 krajinách. Nákladné vozidlá Volvo sa montujú v 12 krajinách po celom svete. V roku 2023 bolo na celom svete dodaných približne 145,000 nákladných vozidiel Volvo. Spoločnosť Volvo Trucks je súčasťou skupiny Volvo Group, jedného z popredných svetových výrobcov nákladných vozidiel, autobusov a konštrukčných zariadení, ako aj lodných a priemyselných motorov. Spoločnosť Volvo Group poskytuje tiež finančné a servisné služby. Práca spoločnosti Volvo Trucks je založená na základných hodnotách – kvalita, bezpečnosť a starostlivosť o životné prostredie.