Trucks

Spoločnosť VAREXPRES s.r.o. si prevzala už päťdesiate nákladné vozidlo Volvo

Spoločnosť VAREXPRES s.r.o. bola založená v roku 1993 a po rokoch sa z nej vyformovala moderná dopravná spoločnosť s orientáciou na požiadavky zákazníkov. Byť spoľahlivým partnerom v oblasti vnútroštátnej a medzinárodnej dopravy je pre nich kľúčové. Najmodernejšia dopravná technika je toho dôkazom - priemerný vek ich vozového parku je 2 roky. V súčasnosti prevádzkujú 32 ťažkých nákladných vozidiel výhradne značky Volvo Trucks. Začiatkom mája prevzali už päťdesiate nákladné vozidlo Volvo a úžasné je, že to bola práve nová generácia Volvo FH.
Spoločnosť VAREXPRES s.r.o. si prevzala už päťdesiate nákladné vozidlo Volvo

 

O založení spoločnosti VAREXPRES s.r.o. ale aj o súčasných úspechoch nám porozprával Gabriel Varga, jeden z jej konateľov a majiteľov.

Spoločnosť VAREXPRES s.r.o. oslávila v januári 28.rokov pôsobenia na dopravnom trhu. Srdečne blahoželáme! Spomínate si na svoje začiatky?
Firmu založili naši rodičia, ktorí začínali s jednou návesovou súpravou značky LIAZ. Firma sa začala rozvíjať od roku 2003, keď som ukončil štúdium a pripojil som sa k otcovi. V tom istom roku sme kúpili prvé Volvo FH. Onedlho sa pridal aj brat Peter a firma začala postupne expandovať. Z malej rodinnej firmy sme spolu vybudovali silnú spoločnosť, ktorá momentálne zamestnáva vyše 70 zamestnancov.

Čo sa vám podarilo dosiahnuť, na čo ste obzvlášť hrdý?
Spoločne sme vybudovali firmu, ktorá je vysoko uznávaná na medzinárodnom trhu. Naši zákazníci  hlavne oceňujú spoľahlivosť, ktorú by sme bez značky Volvo Trucks nevedeli garantovať.

Preberáte Volvo FH novej generácie, čo Vás na vozidle najviac oslovilo?
Vozidlo je vybavené LED matrix svetlometmi, ktoré sú neporovnateľné so svetlometmi predchádzajúcej generácie. Naši vodiči túto novinku už dlho očakávali. Spomenul by som perfektný tempomat, ktorý je vynikajúci pri posúvajúcich sa kolónach. Okrem toho, spotreba paliva je približne o 15% nižšia oproti predchádzajúcim modelom, čo nám ešte viac potvrdzuje správnosť výberu značky Volvo Trucks.

Vo vašom vozovom parku máte ťažké nákladné vozidlá výhradne značky Volvo. Prečo práve Volvo Trucks?
Za dlhé roky pôsobenia sme vyskúšali rôzne značky. Faktory ako spoľahlivosť, nízke prevádzkové náklady a vynikajúca spolupráca so servisom tvoria základ našich úspechov.  

Vaša spoločnosť prepravuje paletizovaný tovar v rámci siete Palletways. Aké v tom vidíte výhody?
Najväčšiu výhodu vidíme v skvele nastavenej online platforme, kde sme schopní sledovať zásielku od jej vyzdvihnutia až po doručenie minútu po minúte. Ďalšou výhodou sú pridané služby ako doručenie na presne stanovený čas, či doručenie v sobotu. V neposlednom rade je zaujímavá bezkonkurenčná cena oproti klasickému spôsobu prepravy.

 

Celému kolektívu spoločnosti VAREXPRES s.r.o. prajeme veľa úspechov, vodičom veľa bezpečných kilometrov a ďakujeme za prejavenú dôveru!

Ak chcete získať ďalšie informácie, kontaktujte:

Andrea Ondrejíková
Marketing & PR Coordinator, Volvo Group Slovakia, s.r.o.
Mobil: +421 903 220 585
E-mail: andrea.ondrejikova@volvo.com
 

Spoločnosť Volvo Trucks poskytuje kompletné prepravné riešenia pre profesionálnych a náročných partnerov, pričom prináša kompletnú ponuku stredných a ťažkých nákladných vozidiel. Podporu zákazníkom zabezpečuje celosvetová sieť, ktorú tvorí 2 200 predajcov a servisných dielní v 130 krajinách. Nákladné vozidlá Volvo sa montujú v 12 krajinách po celom svete. V roku 2023 bolo na celom svete dodaných približne 145,000 nákladných vozidiel Volvo. Spoločnosť Volvo Trucks je súčasťou skupiny Volvo Group, jedného z popredných svetových výrobcov nákladných vozidiel, autobusov a konštrukčných zariadení, ako aj lodných a priemyselných motorov. Spoločnosť Volvo Group poskytuje tiež finančné a servisné služby. Práca spoločnosti Volvo Trucks je založená na základných hodnotách – kvalita, bezpečnosť a starostlivosť o životné prostredie.