Trucks

Spoločnosť Volvo Trucks obdržala rekordnú objednávku na elektrické nákladné vozidlá

Spoločnosť Volvo Trucks obdržala od spoločnosti DFDS, najväčšej prepravnej a logistickej spoločnosti v severnej Európe, objednávku na 100 elektrických nákladných vozidiel Volvo FM Electric. Dohoda je doposiaľ najväčšou komerčnou objednávkou na elektrické nákladné vozidlá Volvo a jednou z najväčších v histórii ťažkých elektrických nákladných vozidiel na svete.
volvo-trucks-receives-record-order-for-electric-trucks
Prvé Volvo FM Electric odovzdal Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks (vpravo), spoločnosti DFDS už v auguste. Dodávka ďalších 100 vozidiel sa začne vo štvrtom štvrťroku budúceho roka.

„Toto je hlavný míľnik v našom záväzku voči doprave bez fosílnych palív a som veľmi hrdý na partnerstvo, ktoré s DFDS máme. Spoločne ukazujeme svetu, že elektrifikovaná ťažká nákladná doprava je životaschopným riešením už dnes. Verím, že to povzbudí oveľa viac zákazníkov, aby sebavedomo urobili prvý krok na vlastnej ceste k elektrifikácii, “komentuje Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks.

Prvé dodávky vozidiel Volvo FM Electric do spoločnosti DFDS sa začnú vo štvrtom štvrťroku 2022 a budú pokračovať počas celého roku 2023. Nákladné vozidlá budú v logistickej sieti DFDS v Európe využívané na krátke aj dlhšie prepravy.

„V spoločnosti DFDS sme odhodlaní podieľať sa na znižovaní emisií CO2 a vytváraní udržateľného dodávateľského reťazca. Vieme, aká dôležitá je elektrifikácia na ceste k dosiahnutiu našich cieľov v oblasti CO2, a dúfam, že budeme môcť inšpirovať ostatných vďaka tomuto zásadnému posunu vpred, “vysvetľuje Niklas Andersson, výkonný viceprezident a riaditeľ divízie logistiky v DFDS.

Volvo FM Electric môže uniesť hmotnosť 44 ton (celková hmotnosť súpravy) a má dojazd až 300 km. Vozidlá je možné nabíjať v depu počas noci (každé vozidlo je vybavené nabíjačkou AC), ako aj vysokorýchlostným nabíjaním na trase (DC nabíjanie). Spoločnosť DFDS sa rozhodla pre financovania vozidiel prostredníctvom Volvo Finančných Služieb.

Prelom v predaji elektrických nákladných vozidiel v Európe
Trend elektrifikácie na trhu ťažkých nákladných vozidiel sa zrýchľuje. V Európe bolo tento rok zatiaľ zaregistrovaných niekoľko stoviek elektrických nákladných vozidiel nad 16 ton. Z toho približne 40 percent tvorí značka Volvo Trucks.

„Našim jasným cieľom je riadiť transformáciu elektrických nákladných vozidiel a vedúce postavenie na trhu ukazuje, že sme určite na dobrej ceste. Našim cieľom do roku 2030 je, aby polovica našich globálnych dodávok nákladných vozidiel bola elektrická. S potešením vidíme, že rastúci záujem medzi našimi zákazníkmi sa začína premietať do záväzných objednávok, o čom v neposlednom rade svedčí aj táto pôsobivá objednávka od DFDS, “ dodáva Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks.

Spoločnosť Volvo Trucks zahájila sériovú výrobu elektrických nákladných vozidiel v roku 2019 a tým sa stala jednou z prvých značiek v nákladnej oblasti. Ponuka zahŕňa šesť modelov elektrických nákladných vozidiel - Volvo FH Electric, Volvo FM Electric, Volvo FMX Electric, Volvo FE Electric, Volvo FL Electric a Volvo VNR Electric, predávané v Severnej Amerike.

Spoločnosť DFDS
Spoločnosť DFDS poskytuje trajektové a prepravné služby v Európe a jej ročné tržby dosahujú 19 miliárd dánskych korún (DKK). Jej 10,000 zamestnancov reprezentuje spoločnosť v 20 krajinách. Sídlo sa nachádza v Kodani a spoločnosť je kótovaná na burze Nasdaq v Kodani.

 

LINK na obrázky vo vysokom rozlíšení

Ak chcete získať ďalšie informácie, kontaktujte:

Andrea Ondrejíková
Marketing & PR Coordinator, Volvo Group Slovakia, s.r.o.
Mobil: +421 903 220 585
E-mail: andrea.ondrejikova@volvo.com
 

Spoločnosť Volvo Trucks poskytuje kompletné prepravné riešenia pre profesionálnych a náročných partnerov, pričom prináša kompletnú ponuku stredných a ťažkých nákladných vozidiel. Podporu zákazníkom zabezpečuje celosvetová sieť, ktorú tvorí 2 200 predajcov a servisných dielní v 130 krajinách. Nákladné vozidlá Volvo sa montujú v 12 krajinách po celom svete. V roku 2023 bolo na celom svete dodaných približne 145,000 nákladných vozidiel Volvo. Spoločnosť Volvo Trucks je súčasťou skupiny Volvo Group, jedného z popredných svetových výrobcov nákladných vozidiel, autobusov a konštrukčných zariadení, ako aj lodných a priemyselných motorov. Spoločnosť Volvo Group poskytuje tiež finančné a servisné služby. Práca spoločnosti Volvo Trucks je založená na základných hodnotách – kvalita, bezpečnosť a starostlivosť o životné prostredie.