Trucks

Volvo Trucks sa zúčastnilo medzinárodnej konferencie SpeedCHAIN Slovakia 2023

Koncom minulého týždňa sa na Slovensku konala medzinárodná logistická konferencia SpeedCHAIN Slovakia 2023 a sme veľmi radi, že sme mohli byť jedným z jej partnerov.
Volvo Trucks sa zúčastnilo medzinárodnej konferencie SpeedCHAIN Slovakia 2023

Spoločnosť Volvo Trucks intenzívne pracuje na viacerých riešeniach smerujúcich k dekarbonizácii nákladnej dopravy, a tie počas konferencie prestavil Otto Mašek, technický inžinier Volvo Group Slovakia.

To, že naše poslanie berieme vážne, potvrdzujeme ponukou komplexného modelového radu elektrických nákladných vozidiel a na Slovensku už máme prvé e-trucky aj v prevádzke. A keďže jedným z nich je Volvo FL Electric prevádzkované spoločnosťou DB Schenker Slovensko, naše prezentácie počas konferencie sme prepojili.

Spoločnosť DB Schenker Slovensko pripravila pútavý film o implementácii e-trucku priamo do dodávateľského reťazca a Tomáš Vaculčiak, Head of Land Transport at DB Schenker Slovensko odprezentoval súčasnosť a budúcnosť zelenej logistiky v kontexte digitalizácie a elektrifikácie distribúcie paletových zásielok.

Veľmi si vážime, že organizátori konferencie udelili obom našim spoločnostiam ocenenie LOGISTICS EXCELLENCE AWARD, EcoFreight Excellence 2023, a to za úsilie venované hľadaniu technologických možností na ceste k novému, udržateľnému a efektívnemu dodávateľskému reťazcu.

Ocenenie odovzdával (úplne vľavo): Miroslav Rumler, Viceprezident Európskej logistickej asociácie.

Ocenenie prevzali (zľava): Andrej Chudík, Obchodný riaditeľ Volvo Group Slovakia, Tomáš Vaculčiak, Head of Land Transport at DB Schenker Slovensko, Bohumil Prudič – Head of CoDI at DB Schenker Slovensko


LINK na viac informácií o konferencii SpeedCHAIN Slovakia 2023  

Ak chcete získať ďalšie informácie, kontaktujte:

Andrea Ondrejíková
Marketing & PR Coordinator, Volvo Group Slovakia, s.r.o.
Mobil: +421 903 220 585
E-mail: andrea.ondrejikova@volvo.com
 

Spoločnosť Volvo Trucks poskytuje kompletné prepravné riešenia pre profesionálnych a náročných partnerov, pričom prináša kompletnú ponuku stredných a ťažkých nákladných vozidiel. Podporu zákazníkom zabezpečuje celosvetová sieť, ktorú tvorí 2 200 predajcov a servisných dielní v 130 krajinách. Nákladné vozidlá Volvo sa montujú v 12 krajinách po celom svete. V roku 2023 bolo na celom svete dodaných približne 145,000 nákladných vozidiel Volvo. Spoločnosť Volvo Trucks je súčasťou skupiny Volvo Group, jedného z popredných svetových výrobcov nákladných vozidiel, autobusov a konštrukčných zariadení, ako aj lodných a priemyselných motorov. Spoločnosť Volvo Group poskytuje tiež finančné a servisné služby. Práca spoločnosti Volvo Trucks je založená na základných hodnotách – kvalita, bezpečnosť a starostlivosť o životné prostredie.